MEDICARE GREEN SRL
RÂMNICU VÂLCEA, bl. 15B, sc. 1, et. 2, ap. 11, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 573 mii lei, profit net 84 mii lei, 1 angajați.
Despre MEDICARE GREEN SRL
MEDICARE GREEN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 decembrie 2015 cu numărul J2015015705404 și codul unic de înregistrare (CUI) 35360274, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale” (cod CAEN 4646). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 573 mii lei (-17% față de 2024), un profit net de 84 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 101 mii lei la 573 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 35360274
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015015705404
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 decembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015015705404
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.12.2022
din 01.12.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 573 mii lei
- Profit net
- 84 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 84 mii lei
- Datorii
- 196 mii lei
- Active totale
- 281 mii lei
- Marjă netă
- 14,7%
- Cifră / angajat
- 573 mii lei
-17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 0 | 7.435 | 7.980 | 7.980 | 113 mii | 101 mii | 96 mii | 33 mii | 689 mii | 573 mii |
| Venituri totale | 0 | 7.435 | 7.980 | 7.980 | 113 mii | 102 mii | 96 mii | 33 mii | 689 mii | 574 mii |
| Cheltuieli totale | 31 mii | 29 mii | 30 mii | 29 mii | 3.646 | 14 mii | 29 mii | 51 mii | 495 mii | 477 mii |
| Profit / pierdere brută | -31 mii | -21 mii | -22 mii | -21 mii | 109 mii | 88 mii | 67 mii | -18 mii | 194 mii | 97 mii |
| Profit / pierdere netă | -31 mii | -22 mii | -23 mii | -21 mii | 106 mii | 85 mii | 64 mii | -18 mii | 175 mii | 84 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | — | — | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | 65 mii | 47 mii |
| Active circulante | 1.751 | 2.386 | 1.534 | 2.172 | 11 mii | 110 mii | 75 mii | 18 mii | 114 mii | 183 mii |
| din care stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 1.896 | 2.076 | 6.210 | 31 mii |
| creanțe | 1.516 | 1.761 | 1.516 | 2.095 | 3.531 | 84 mii | 55 mii | 12 mii | 26 mii | 22 mii |
| casa și conturi la bănci | 235 | 625 | 18 | 77 | 7.170 | 26 mii | 18 mii | 4.151 | 82 mii | 130 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 383 | 125 | 158 | 28 | 1.956 | 51 mii |
| Datorii | 33 mii | 55 mii | 77 mii | 99 mii | 1.350 | 25 mii | 11 mii | 20 mii | 24 mii | 196 mii |
| Capitaluri proprii | -31 mii | -53 mii | -75 mii | -96 mii | 9.734 | 86 mii | 64 mii | -2.601 | 158 mii | 84 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 451 din 635 în județul București și locul 935 din 1.411 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4646 – Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale.
Firme similare din județul București
- IMED DISTRIBUTION S.R.L. · București Sector 3593 mii lei · 1 ang.
- FABIAN - ȘTEFAN BUSINESS S.R.L. · București Sector 1589 mii lei · 2 ang.
- DACS VET SOLUTIONS SRL · București Sector 1575 mii lei · 1 ang.
- TURBOCAD PROJECT SRL · București Sector 4573 mii lei · 1 ang.
- ROMEDVAL IMPEX S.R.L. · București Sector 5572 mii lei · 1 ang.
- MEDILOGIC CHEMICAL CENTER S.R.L. · București Sector 3567 mii lei · 1 ang.
- VETCARE PLUS SRL · București Sector 2566 mii lei · 3 ang.
- MARSTE NOVA SRL · București Sector 4547 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4646 – Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Întrebări frecvente despre MEDICARE GREEN SRL
Care este CUI-ul firmei MEDICARE GREEN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MEDICARE GREEN SRL este 35360274, iar codul de TVA este RO35360274. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015015705404, iar codul EUID este ROONRC.J2015015705404.
Unde are sediul MEDICARE GREEN SRL?
Sediul social al firmei MEDICARE GREEN SRL este în RÂMNICU VÂLCEA, bl. 15B, sc. 1, et. 2, ap. 11, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MEDICARE GREEN SRL?
Activitatea principală a firmei MEDICARE GREEN SRL este „Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale”, cod CAEN 4646. În Registrul Comerțului are autorizate în total 30 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MEDICARE GREEN SRL?
MEDICARE GREEN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 decembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MEDICARE GREEN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0314 *** 488). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MEDICARE GREEN SRL?
În 2025, MEDICARE GREEN SRL a raportat o cifră de afaceri de 573 mii lei și un profit net de 84 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MEDICARE GREEN SRL plătitoare de TVA?
Da. MEDICARE GREEN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.