MEDIA PRO SRL
Str. OLTULUI, Municipiul Buzău, Buzău
În 2025: cifra de afaceri 15,1 mil lei, profit net 135 mii lei, 34 angajați.
Despre MEDIA PRO SRL
MEDIA PRO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 noiembrie 1994 cu numărul J1994002231106 și codul unic de înregistrare (CUI) 6446003, cu sediul în Buzău, județul Buzău. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 15,1 mil lei (-10% față de 2024), un profit net de 135 mii lei și 34 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 20,4 mil lei la 15,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 noiembrie 1995.
Date de identificare
- CUI
- 6446003
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994002231106
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 noiembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994002231106
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 10.11.1995
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Buzău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 15,1 mil lei
- Profit net
- 135 mii lei
- Angajați (medie)
- 34
- Capitaluri proprii
- 4,8 mil lei
- Datorii
- 3,5 mil lei
- Active totale
- 8,3 mil lei
- Marjă netă
- 0,9%
- Cifră / angajat
- 446 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 42% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 13,8 mil | 14,7 mil | 15,3 mil | 16,7 mil | 18,7 mil | 20,4 mil | 20,5 mil | 17,1 mil | 16,9 mil | 15,1 mil |
| Venituri totale | 13,9 mil | 14,7 mil | 15,3 mil | 16,8 mil | 18,7 mil | 20,5 mil | 20,5 mil | 17,4 mil | 16,9 mil | 15,2 mil |
| Cheltuieli totale | 13,7 mil | 14,5 mil | 15,1 mil | 16,1 mil | 17,8 mil | 18,7 mil | 19,3 mil | 16,9 mil | 16,8 mil | 15 mil |
| Profit / pierdere brută | 213 mii | 221 mii | 238 mii | 676 mii | 929 mii | 1,8 mil | 1,1 mil | 530 mii | 136 mii | 205 mii |
| Profit / pierdere netă | 146 mii | 173 mii | 181 mii | 557 mii | 782 mii | 1,6 mil | 934 mii | 445 mii | 85 mii | 135 mii |
| Număr mediu de angajați | 35 | 36 | 35 | 35 | 0 | 0 | 33 | 35 | 34 | 34 |
| Active imobilizate | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,7 mil |
| Active circulante | 4,2 mil | 4,1 mil | 4,4 mil | 4,7 mil | 5,2 mil | 6,9 mil | 6,9 mil | 6,5 mil | 6,7 mil | 6,6 mil |
| din care stocuri | 2,8 mil | 3 mil | 3,2 mil | 3,7 mil | 4,1 mil | 5,4 mil | 5,4 mil | 4,7 mil | 4,8 mil | 5 mil |
| creanțe | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 943 mii | 1 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 58 mii | 82 mii | 53 mii | 71 mii | 88 mii | 49 mii | 119 mii | 96 mii | 93 mii | 73 mii |
| Cheltuieli în avans | 35 mii | 32 mii | 34 mii | 17 mii | 19 mii | 22 mii | 43 mii | 44 mii | 75 mii | 89 mii |
| Datorii | 2,8 mil | 3,3 mil | 3,6 mil | 3,5 mil | 3,5 mil | 4,2 mil | 3,6 mil | 3,1 mil | 3,6 mil | 3,5 mil |
| Capitaluri proprii | 2,6 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 3,3 mil | 4,4 mil | 5 mil | 5 mil | 4,9 mil | 4,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 6.950 | 6.950 | 6.950 | 6.950 | 6.950 | 6.950 | 6.950 | 6.950 | 6.950 | 6.950 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 80 în județul Buzău și locul 372 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul Buzău
- GMR HIDRO & THERMO DISTRIBUTION S.R.L. · Buzău15,7 mil lei · 5 ang.
- CĂTĂLINA ETNO FOREST S.R.L. · Pârscovelu (com. Brăești)13,4 mil lei · 12 ang.
- MARCORID 69 SRL · Mihăilești10,1 mil lei · 10 ang.
- IGLU ACOPERIȘURI DISTRIB S.R.L. · Buzău9,8 mil lei · 8 ang.
- METAL DISTRIB EXPERT SEMA SRL · Căpățînești (com. Mărăcineni)9,2 mil lei · 9 ang.
- AURORA CONSULTING TEAM SRL · Buzău7,8 mil lei · 11 ang.
- AQUA SYSTEM SRL · Buzău7,2 mil lei · 6 ang.
- PROFINSTAL TEAM SRL · Gherăseni5,9 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 35 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 14349/3/201429.06.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat creditor
- 30769/299/202616.06.2026
contestaţie la executare dosar de executare nr. 16/2026 SI 17/2026
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 18515/212/202628.05.2026
actiune in raspundere contractuala
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 1624/93/202627.05.2026
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 708/93/202616.03.2026
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 7601/301/202611.03.2026
cerere de valoare redusă 5579,20
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 707/114/202523.02.2026
contestaţie act administrativ fiscal
Curtea de Apel Ploiesti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Reclamant
- 36155/3/202517.10.2025
îndreptare eroare materială indreptare eroare materiala dosar nr. 51387/299/2021
Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Petent
- 35894/299/202508.09.2025
cerere de valoare redusă 1359,94 LEI
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 18179/303/202526.08.2025
validare poprire
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre MEDIA PRO SRL
Care este CUI-ul firmei MEDIA PRO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MEDIA PRO SRL este 6446003, iar codul de TVA este RO6446003. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994002231106, iar codul EUID este ROONRC.J1994002231106.
Unde are sediul MEDIA PRO SRL?
Sediul social al firmei MEDIA PRO SRL este în Str. OLTULUI, Municipiul Buzău, Buzău, județul Buzău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MEDIA PRO SRL?
Activitatea principală a firmei MEDIA PRO SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MEDIA PRO SRL?
MEDIA PRO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 noiembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MEDIA PRO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0238 *** 846). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MEDIA PRO SRL?
În 2025, MEDIA PRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 15,1 mil lei și un profit net de 135 mii lei, cu 34 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MEDIA PRO SRL plătitoare de TVA?
Da. MEDIA PRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 noiembrie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.