MEDFIV-BA SRL
BAȘOTĂ, et. 4, ap. 27, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 867 mii lei, profit net 774 mii lei, 1 angajați.
Despre MEDFIV-BA SRL
MEDFIV-BA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 august 2013 cu numărul J2013001347229 și codul unic de înregistrare (CUI) 32092754, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de asistență medicală specializată” (cod CAEN 8622). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 867 mii lei (+35% față de 2024), un profit net de 774 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 591 mii lei la 867 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 32092754
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013001347229
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 august 2013
- EUID
- ROONRC.J2013001347229
- Cod poștal
- 700082
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 867 mii lei
- Profit net
- 774 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 777 mii lei
- Datorii
- 13 mii lei
- Active totale
- 790 mii lei
- Marjă netă
- 89,2%
- Cifră / angajat
- 867 mii lei
+35% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 2% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 329 mii | 316 mii | 361 mii | 396 mii | 384 mii | 591 mii | 536 mii | 524 mii | 644 mii | 867 mii |
| Venituri totale | 330 mii | 316 mii | 361 mii | 396 mii | 387 mii | 591 mii | 536 mii | 524 mii | 644 mii | 868 mii |
| Cheltuieli totale | 35 mii | 24 mii | 37 mii | 34 mii | 38 mii | 45 mii | 52 mii | 56 mii | 60 mii | 68 mii |
| Profit / pierdere brută | 295 mii | 292 mii | 324 mii | 362 mii | 349 mii | 547 mii | 484 mii | 468 mii | 583 mii | 800 mii |
| Profit / pierdere netă | 285 mii | 289 mii | 320 mii | 358 mii | 345 mii | 541 mii | 479 mii | 463 mii | 564 mii | 774 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 44 mii | 47 mii | 43 mii | 40 mii | 43 mii | 35 mii | 22 mii | 13 mii | 6.172 | 1.100 |
| Active circulante | 247 mii | 247 mii | 298 mii | 339 mii | 322 mii | 697 mii | 526 mii | 569 mii | 719 mii | 789 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 0 | 3 | 0 | 19 |
| creanțe | 9.830 | 35 mii | 30 mii | 8.808 | 34 mii | 439 mii | 385 mii | 487 mii | 421 mii | 631 mii |
| casa și conturi la bănci | 237 mii | 212 mii | 268 mii | 330 mii | 288 mii | 258 mii | 141 mii | 83 mii | 299 mii | 157 mii |
| Datorii | 2.682 | 2.505 | 2.781 | 3.252 | 18 mii | 188 mii | 66 mii | 117 mii | 159 mii | 13 mii |
| Capitaluri proprii | 288 mii | 292 mii | 338 mii | 376 mii | 348 mii | 544 mii | 481 mii | 466 mii | 567 mii | 777 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 130 din 665 în județul Iași și locul 2.329 din 12.304 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8622 – Activități de asistență medicală specializată.
Firme similare din județul Iași
- LMED BIRADIOLOGY S.R.L. · Iași882 mii lei · 1 ang.
- UMANITAS MED CENTER SRL · Iași881 mii lei · 1 ang.
- NUTRIENDOMED S.R.L. · Iași876 mii lei · 1 ang.
- INSIGHT MED SRL · Iași874 mii lei · 3 ang.
- EST MEDICA MT SRL · Iași871 mii lei · 0 ang.
- DARIANAMED SRL · Iași865 mii lei · 3 ang.
- RAD X CONSULT S.R.L. · Iași856 mii lei · 1 ang.
- MEDSEGA SRL · Iași855 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8622 – Activități de asistență medicală specializată
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
Întrebări frecvente despre MEDFIV-BA SRL
Care este CUI-ul firmei MEDFIV-BA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MEDFIV-BA SRL este 32092754. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013001347229, iar codul EUID este ROONRC.J2013001347229.
Unde are sediul MEDFIV-BA SRL?
Sediul social al firmei MEDFIV-BA SRL este în BAȘOTĂ, et. 4, ap. 27, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700082, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MEDFIV-BA SRL?
Activitatea principală a firmei MEDFIV-BA SRL este „Activități de asistență medicală specializată”, cod CAEN 8622.
Când a fost înființată MEDFIV-BA SRL?
MEDFIV-BA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 august 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MEDFIV-BA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MEDFIV-BA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MEDFIV-BA SRL?
În 2025, MEDFIV-BA SRL a raportat o cifră de afaceri de 867 mii lei și un profit net de 774 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MEDFIV-BA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MEDFIV-BA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.