MED-GRIMONIA SRL
Str. PETRE RAMNEANTU, sc. B, et. P, ap. 11, Municipiul Timișoara, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 246 mii lei, profit net 38 mii lei, 1 angajați.
Despre MED-GRIMONIA SRL
MED-GRIMONIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 octombrie 1994 cu numărul J1994002505357 și codul unic de înregistrare (CUI) 6262175, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.” (cod CAEN 8699). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 246 mii lei (+17% față de 2024), un profit net de 38 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 159 mii lei la 246 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 6262175
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994002505357
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 octombrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994002505357
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 246 mii lei
- Profit net
- 38 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 40 mii lei
- Datorii
- 45 mii lei
- Active totale
- 85 mii lei
- Marjă netă
- 15,3%
- Cifră / angajat
- 246 mii lei
+17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 40 mii | 72 mii | 106 mii | 144 mii | 109 mii | 159 mii | 189 mii | 197 mii | 210 mii | 246 mii |
| Venituri totale | 41 mii | 77 mii | 106 mii | 144 mii | 109 mii | 159 mii | 189 mii | 197 mii | 210 mii | 246 mii |
| Cheltuieli totale | 29 mii | 48 mii | 92 mii | 85 mii | 63 mii | 114 mii | 115 mii | 152 mii | 166 mii | 201 mii |
| Profit / pierdere brută | 11 mii | 29 mii | 14 mii | 59 mii | 45 mii | 44 mii | 74 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
| Profit / pierdere netă | 9.863 | 27 mii | 11 mii | 55 mii | 42 mii | 40 mii | 70 mii | 43 mii | 39 mii | 38 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 49 mii | 40 mii | 32 mii | 23 mii | 17 mii | 30 mii | 95 mii | 63 mii | 33 mii | 7.563 |
| Active circulante | 1.689 | 1.995 | 3.423 | 38 mii | 31 mii | 14 mii | 16 mii | 24 mii | 60 mii | 78 mii |
| creanțe | 300 | 8 | — | 4.500 | 12 mii | 7.950 | 9.675 | 2.475 | 13 mii | 7.975 |
| casa și conturi la bănci | 1.389 | 1.987 | 3.423 | 33 mii | 19 mii | 5.637 | 6.456 | 22 mii | 47 mii | 70 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 6.569 | 738 | — | — | — |
| Datorii | 55 mii | 20 mii | 22 mii | 3.481 | 2.818 | 8.440 | 40 mii | 42 mii | 8.352 | 45 mii |
| Capitaluri proprii | -4.823 | 22 mii | 13 mii | 57 mii | 45 mii | 42 mii | 72 mii | 45 mii | 85 mii | 40 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 24 din 76 în județul Timiș și locul 538 din 1.314 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8699 – Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a..
Firme similare din județul Timiș
- TRUSYNCARE S.R.L. · Lugoj276 mii lei · 1 ang.
- REFORMA CONCEPT BEAUTY S.R.L. · Pădureni250 mii lei · 2 ang.
- MASO-ZONO-CENTER SRL · Lugoj246 mii lei · 1 ang.
- CABINET CHEN S.R.L. · Dumbrăvița246 mii lei · 2 ang.
- REVIVE AESTHETIC SOLUTIONS S.R.L. · Dumbrăvița244 mii lei · 3 ang.
- WELLENESSBY EKA S.R.L. · Ghiroda240 mii lei · 2 ang.
- GB ARTBOX S.R.L. · Timișoara229 mii lei · 2 ang.
- SPECTRUM SERIES S.R.L. · Timișoara219 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8699 – Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
- 8621 Activități de asistență medicală generală
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Întrebări frecvente despre MED-GRIMONIA SRL
Care este CUI-ul firmei MED-GRIMONIA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MED-GRIMONIA SRL este 6262175. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994002505357, iar codul EUID este ROONRC.J1994002505357.
Unde are sediul MED-GRIMONIA SRL?
Sediul social al firmei MED-GRIMONIA SRL este în Str. PETRE RAMNEANTU, sc. B, et. P, ap. 11, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MED-GRIMONIA SRL?
Activitatea principală a firmei MED-GRIMONIA SRL este „Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.”, cod CAEN 8699. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MED-GRIMONIA SRL?
MED-GRIMONIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 octombrie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MED-GRIMONIA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MED-GRIMONIA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Timișoara sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MED-GRIMONIA SRL?
În 2025, MED-GRIMONIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 246 mii lei și un profit net de 38 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MED-GRIMONIA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MED-GRIMONIA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.