MEBA' S SRL
Str. GEORGE COSBUC, Municipiul Slobozia, Ialomița
În 2025: cifra de afaceri 568 mii lei, pierdere netă 55 mii lei, 6 angajați.
Despre MEBA' S SRL
MEBA' S SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 martie 1991 cu numărul J1991000069212 și codul unic de înregistrare (CUI) 2073947, cu sediul în Slobozia, județul Ialomița. Activitatea principală este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice” (cod CAEN 2511). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 568 mii lei (-34% față de 2024), o pierdere netă de 55 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,2 mil lei la 568 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 2073947
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000069212
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 martie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000069212
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.07.1993
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 568 mii lei
- Pierdere netă
- 55 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 130 mii lei
- Datorii
- 75 mii lei
- Active totale
- 205 mii lei
- Marjă netă
- -9,7%
- Cifră / angajat
- 95 mii lei
-34% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 34% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,3 mil | 1,1 mil | 581 mii | 995 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 518 mii | 1,6 mil | 856 mii | 568 mii |
| Venituri totale | 1,3 mil | 1,2 mil | 594 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 520 mii | 1,6 mil | 867 mii | 617 mii |
| Cheltuieli totale | 839 mii | 790 mii | 562 mii | 845 mii | 978 mii | 860 mii | 756 mii | 1,1 mil | 764 mii | 655 mii |
| Profit / pierdere brută | 456 mii | 370 mii | 32 mii | 165 mii | 139 mii | 343 mii | -237 mii | 501 mii | 103 mii | -39 mii |
| Profit / pierdere netă | 383 mii | 354 mii | 26 mii | 155 mii | 129 mii | 331 mii | -242 mii | 485 mii | 81 mii | -55 mii |
| Număr mediu de angajați | 22 | 18 | 13 | 14 | 16 | 13 | 8 | 13 | 8 | 6 |
| Active imobilizate | 59 mii | 346 mii | 287 mii | 236 mii | 309 mii | 231 mii | 151 mii | 99 mii | 67 mii | 37 mii |
| Active circulante | 582 mii | 322 mii | 193 mii | 191 mii | 173 mii | 513 mii | 78 mii | 560 mii | 465 mii | 166 mii |
| din care stocuri | 11 mii | 14 mii | 14 mii | 14 mii | 22 mii | 28 mii | 5.936 | 18 mii | 10 mii | 17 mii |
| creanțe | 376 mii | 64 mii | 100 mii | 84 mii | 107 mii | 142 mii | 14 mii | 145 mii | 271 mii | 47 mii |
| casa și conturi la bănci | 196 mii | 244 mii | 80 mii | 93 mii | 44 mii | 343 mii | 58 mii | 398 mii | 183 mii | 101 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.630 | — | 1.513 | 1.586 | — | 600 | 1.200 | — | — | 2.027 |
| Datorii | 157 mii | 210 mii | 175 mii | 144 mii | 68 mii | 112 mii | 37 mii | 70 mii | 104 mii | 75 mii |
| Capitaluri proprii | 486 mii | 458 mii | 307 mii | 285 mii | 414 mii | 633 mii | 193 mii | 589 mii | 427 mii | 130 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 21 în județul Ialomița și locul 1.437 din 3.553 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
Firme similare din județul Ialomița
- MIND SA · Slobozia841 mii lei · 3 ang.
- EURO VALENTIN S.R.L. · Gheorghe Lazăr664 mii lei · 3 ang.
- CARAN LASSER S.R.L. · Slobozia372 mii lei · 1 ang.
- ALBRICHET PROD S.R.L. · Slobozia367 mii lei · 2 ang.
- SERVAUTO TRANS LAG S.R.L. · Slobozia330 mii lei · 2 ang.
- B.M. PROD IMPEX S.R.L. · Țăndărei297 mii lei · 1 ang.
- ASL ENERGY S.R.L. · Slătioarele (com. Jilavele)246 mii lei · 1 ang.
- ADRIAN PLAST PVC S.R.L. · Fetești198 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2521 Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire central; producția de generatoare de abur și boilere
- 2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3315 Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4323 Lucrări de izolații
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre MEBA' S SRL
Care este CUI-ul firmei MEBA' S SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MEBA' S SRL este 2073947, iar codul de TVA este RO2073947. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000069212, iar codul EUID este ROONRC.J1991000069212.
Unde are sediul MEBA' S SRL?
Sediul social al firmei MEBA' S SRL este în Str. GEORGE COSBUC, Municipiul Slobozia, Ialomița, județul Ialomița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MEBA' S SRL?
Activitatea principală a firmei MEBA' S SRL este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice”, cod CAEN 2511. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MEBA' S SRL?
MEBA' S SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 martie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MEBA' S SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 625). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MEBA' S SRL?
În 2025, MEBA' S SRL a raportat o cifră de afaceri de 568 mii lei și o pierdere netă de 55 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MEBA' S SRL plătitoare de TVA?
Da. MEBA' S SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.