MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL
Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 88 mii lei, 10 angajați.
Despre MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL
MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 2013 cu numărul J2013000271358 și codul unic de înregistrare (CUI) 31183056, cu sediul în Săcălaz, județul Timiș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (-27% față de 2024), un profit net de 88 mii lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 967 mii lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 aprilie 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 31183056
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000271358
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 februarie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000271358
- Cod poștal
- 307370
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 19.04.2013
din 19.04.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Profit net
- 88 mii lei
- Angajați (medie)
- 10
- Capitaluri proprii
- 570 mii lei
- Datorii
- 294 mii lei
- Active totale
- 864 mii lei
- Marjă netă
- 7,5%
- Cifră / angajat
- 117 mii lei
-27% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 34% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 291 mii | 524 mii | 1,4 mil | 1,1 mil | 987 mii | 967 mii | 760 mii | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,2 mil |
| Venituri totale | 292 mii | 524 mii | 1,4 mil | 1,1 mil | 1 mil | 967 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 276 mii | 355 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 741 mii | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 15 mii | 170 mii | 340 mii | 33 mii | -229 mii | 226 mii | -188 mii | 251 mii | 140 mii | 105 mii |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | 165 mii | 326 mii | 23 mii | -236 mii | 220 mii | -192 mii | 238 mii | 102 mii | 88 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 10 | 12 | 10 | 11 | 12 | 12 | 12 | 10 |
| Active imobilizate | 43 mii | 43 mii | 143 mii | 145 mii | 244 mii | 244 mii | 270 mii | 242 mii | 340 mii | 306 mii |
| Active circulante | 214 mii | 112 mii | 563 mii | 620 mii | 627 mii | 1,1 mil | 714 mii | 674 mii | 471 mii | 558 mii |
| din care stocuri | 47 mii | 14 mii | 187 | — | — | 336 mii | 146 mii | 100 mii | 102 mii | 378 mii |
| creanțe | 100 mii | 45 mii | 141 mii | 378 mii | 422 mii | 380 mii | 272 mii | 416 mii | 146 mii | 81 mii |
| casa și conturi la bănci | 68 mii | 53 mii | 421 mii | 243 mii | 205 mii | 349 mii | 296 mii | 158 mii | 223 mii | 100 mii |
| Datorii | 337 mii | 70 mii | 134 mii | 172 mii | 513 mii | 730 mii | 597 mii | 338 mii | 178 mii | 294 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 20 mii | — | — |
| Capitaluri proprii | -80 mii | 85 mii | 571 mii | 594 mii | 358 mii | 578 mii | 386 mii | 558 mii | 632 mii | 570 mii |
| din care capital subscris vărsat | 700 | 700 | 700 | 700 | 700 | 700 | 700 | 700 | 700 | 700 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 252 din 930 în județul Timiș și locul 5.905 din 19.571 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Timiș
- NORD CONSTRUCT TIM S.R.L. · Giroc1,2 mil lei · 5 ang.
- HERMINA CONS S.R.L. · Beregsău Mic (com. Săcălaz)1,2 mil lei · 0 ang.
- HADA VILLA GROUP SRL · Săcălaz1,2 mil lei · 2 ang.
- RAC CONSTRUCT SRL · Timișoara1,2 mil lei · 4 ang.
- COJO TRANS CONSTRUCT S.R.L. · Gătaia1,2 mil lei · 1 ang.
- AL KLINGHERCONSTRUCTII S.R.L. · Lugoj1,2 mil lei · 3 ang.
- CVI CĂLUȘ CONSTRUCT S.R.L. · Ciacova1,2 mil lei · 6 ang.
- MSG INSTAL SRL · Timișoara1,1 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4942 Servicii de mutare
- 5224 Manipulări
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
Întrebări frecvente despre MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL
Care este CUI-ul firmei MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL este 31183056, iar codul de TVA este RO31183056. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000271358, iar codul EUID este ROONRC.J2013000271358.
Unde are sediul MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL?
Sediul social al firmei MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL este în Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307370, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL?
Activitatea principală a firmei MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL?
MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 166). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL?
În 2025, MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 88 mii lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL plătitoare de TVA?
Da. MCS - CONSTRUCTION & TRADE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 aprilie 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.