MCM PROPERTIES S.R.L.
ZIMBRULUI, sc. tr I, et. 11, ap. 120, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 2,9 mil lei, profit net 12,5 mil lei, 18 angajați.
Despre MCM PROPERTIES S.R.L.
MCM PROPERTIES S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 septembrie 2006 cu numărul J2006002369226 și codul unic de înregistrare (CUI) 19048948, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,9 mil lei (+3587% față de 2024), un profit net de 12,5 mil lei și 18 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 455 mii lei la 2,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 19048948
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006002369226
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 septembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006002369226
- Cod poștal
- 700047
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.03.2011
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,9 mil lei
- Profit net
- 12,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 18
- Capitaluri proprii
- 46,4 mil lei
- Datorii
- 4,4 mil lei
- Active totale
- 114 mil lei
- Marjă netă
- 429,6%
- Cifră / angajat
- 162 mii lei
+3587% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 4% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 749 mii | 604 mii | 703 mii | 455 mii | — | — | 48 mii | 13 mii | 79 mii | 2,9 mil |
| Venituri totale | 965 mii | 905 mii | 1,8 mil | 531 mii | 102 mii | 273 mii | 261 mii | 299 mii | 21,5 mil | 49,1 mil |
| Cheltuieli totale | 909 mii | 752 mii | 1,5 mil | 519 mii | 140 mii | 265 mii | 260 mii | 294 mii | 18 mil | 34,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 56 mii | 152 mii | 363 mii | 12 mii | -39 mii | 8.367 | 1.245 | 5.578 | 3,5 mil | 14,5 mil |
| Profit / pierdere netă | 48 mii | 145 mii | 345 mii | 6.206 | -42 mii | 8.367 | 812 | 5.464 | 3,1 mil | 12,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 6 | 7 | 7 | 4 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | 18 |
| Active imobilizate | 1,7 mil | 2,5 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 68,9 mil | 73,4 mil | 74,6 mil | 67,5 mil | 81,7 mil |
| Active circulante | 62 mii | 50 mii | 95 mii | 153 mii | 350 mii | 20,3 mil | 14,7 mil | 12,5 mil | 37,8 mil | 32,6 mil |
| din care stocuri | 18 mii | 4.707 | 0 | — | — | — | — | — | — | 4,8 mil |
| creanțe | 43 mii | 36 mii | 89 mii | 152 mii | 349 mii | 19,7 mil | 14,7 mil | 11,7 mil | 32,6 mil | 27,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 1.752 | 8.768 | 5.746 | 1.292 | 476 | 605 mii | 4.230 | 841 mii | 5,2 mil | 333 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 51 mii | 510 mii | 928 mii | — | — |
| Datorii | 1,1 mil | 1,2 mil | 119 mii | 21 mii | 120 mii | 4,1 mil | 5,3 mil | 2,2 mil | 644 mii | 4,4 mil |
| Venituri în avans | 281 mii | — | — | — | — | 21,5 mil | 19,6 mil | 22,2 mil | 37,9 mil | 63,6 mil |
| Capitaluri proprii | 358 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 63,7 mil | 63,7 mil | 63,7 mil | 66,7 mil | 46,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 62,2 mil | 62,2 mil | 62,2 mil | 62,2 mil | 62,2 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 144 din 800 în județul Iași și locul 3.254 din 19.566 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Iași
- CASE TOTAL SOLUTIONS S.R.L. · Iași3 mil lei · 26 ang.
- COMSTART 93 SRL · Lunca Cetățuii (com. Ciurea)3 mil lei · 14 ang.
- APRODEX SERENI SRL · Pașcani2,9 mil lei · 12 ang.
- VENETO RESIDENCE SRL · Iași2,9 mil lei · 12 ang.
- ROLINI INVEST SRL · Iași2,9 mil lei · 1 ang.
- TUCHE SERV SRL · Iași2,8 mil lei · 12 ang.
- LDC DESIGN SRL · Dorobanț (com. Aroneanu)2,8 mil lei · 1 ang.
- BARTIC AGC. SRL · Luncasi (com. Hălăucești)2,8 mil lei · 15 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2320 Fabricarea de produse refractare
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Întrebări frecvente despre MCM PROPERTIES S.R.L.
Care este CUI-ul firmei MCM PROPERTIES S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MCM PROPERTIES S.R.L. este 19048948, iar codul de TVA este RO19048948. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006002369226, iar codul EUID este ROONRC.J2006002369226.
Unde are sediul MCM PROPERTIES S.R.L.?
Sediul social al firmei MCM PROPERTIES S.R.L. este în ZIMBRULUI, sc. tr I, et. 11, ap. 120, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700047, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MCM PROPERTIES S.R.L.?
Activitatea principală a firmei MCM PROPERTIES S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MCM PROPERTIES S.R.L.?
MCM PROPERTIES S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 septembrie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MCM PROPERTIES S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0232 *** 209). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MCM PROPERTIES S.R.L.?
În 2025, MCM PROPERTIES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2,9 mil lei și un profit net de 12,5 mil lei, cu 18 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MCM PROPERTIES S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. MCM PROPERTIES S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.