MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL
PĂIȘEȘTI DN, Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 458 mii lei, profit net 315 mii lei, 1 angajați.
Despre MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL
MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 2016 cu numărul J3/187/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 35541181, cu sediul în Bascov, județul Argeș. Activitatea principală este „Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări” (cod CAEN 6622). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 458 mii lei (+15% față de 2024), un profit net de 315 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 452 mii lei la 458 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 35541181
- Nr. Registrul Comerțului
- J3/187/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 ianuarie 2016
- EUID
- ROONRC.J3/187/2016
- Cod poștal
- 117045
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 458 mii lei
- Profit net
- 315 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 374 mii lei
- Datorii
- 73 mii lei
- Active totale
- 447 mii lei
- Marjă netă
- 68,8%
- Cifră / angajat
- 458 mii lei
+15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 16% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 182 mii | 185 mii | 244 mii | 293 mii | 309 mii | 452 mii | 413 mii | 613 mii | 397 mii | 458 mii |
| Venituri totale | 182 mii | 185 mii | 244 mii | 295 mii | 309 mii | 452 mii | 413 mii | 613 mii | 397 mii | 458 mii |
| Cheltuieli totale | 40 mii | 60 mii | 55 mii | 51 mii | 57 mii | 64 mii | 52 mii | 104 mii | 58 mii | 91 mii |
| Profit / pierdere brută | 142 mii | 125 mii | 189 mii | 244 mii | 252 mii | 388 mii | 362 mii | 510 mii | 339 mii | 367 mii |
| Profit / pierdere netă | 140 mii | 123 mii | 186 mii | 241 mii | 249 mii | 384 mii | 357 mii | 428 mii | 291 mii | 315 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 11 mii | 6.927 | 3.238 | — | 8.344 | 8.344 | 13 mii | 20 mii | 20 mii | 64 mii |
| Active circulante | 132 mii | 144 mii | 312 mii | 244 mii | 245 mii | 379 mii | 347 mii | 434 mii | 712 mii | 383 mii |
| din care stocuri | 0 | 0 | — | — | 20 mii | 21 mii | 22 mii | — | — | — |
| creanțe | 0 | 0 | — | — | — | — | — | 303 mii | 691 mii | 355 mii |
| casa și conturi la bănci | 132 mii | 144 mii | 312 mii | 244 mii | 225 mii | 358 mii | 325 mii | 132 mii | 21 mii | 28 mii |
| Datorii | 2.297 | 2.413 | 2.657 | 3.176 | 3.264 | 3.520 | 2.468 | 26 mii | 13 mii | 73 mii |
| Capitaluri proprii | 140 mii | 148 mii | 313 mii | 241 mii | 250 mii | 384 mii | 358 mii | 428 mii | 719 mii | 374 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 150 în județul Argeș și locul 381 din 4.579 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6622 – Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări.
Firme similare din județul Argeș
- CAMPION MUNTENIA S.R.L. · Pitești544 mii lei · 2 ang.
- BEST CONSULTING SOLUTIONS S.R.L. · Bascov531 mii lei · 1 ang.
- ALEXCRIS TOP ASIG SRL · Pitești448 mii lei · 2 ang.
- XTREM QUALITY INSURANCE SRL · Pitești431 mii lei · 1 ang.
- ANDL PROTECT RISK SRL · Bascov420 mii lei · 3 ang.
- SIGMA VITO NEW SRL · Pitești417 mii lei · 1 ang.
- EXPERT ASIGURARI - IONELA STROE S.R.L. · Geamăna (com. Bradu)413 mii lei · 1 ang.
- DARIA MAT ASIST INSURANCE SRL · Mărăcineni392 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6622 – Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 8211 Activități combinate de secretariat
Întrebări frecvente despre MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL
Care este CUI-ul firmei MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL este 35541181. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J3/187/2016, iar codul EUID este ROONRC.J3/187/2016.
Unde are sediul MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL?
Sediul social al firmei MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL este în PĂIȘEȘTI DN, Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeș, județul Argeș, cod poștal 117045, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală a firmei MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL este „Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări”, cod CAEN 6622. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL?
MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bascov sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL?
În 2025, MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 458 mii lei și un profit net de 315 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.