MCD WORK LOCAL SRL
ȘENDRENI, Sat Șendreni, Comuna Șendreni, Galați
În 2025: cifra de afaceri 972 mii lei, profit net 70 mii lei, 7 angajați.
Despre MCD WORK LOCAL SRL
MCD WORK LOCAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 2015 cu numărul J2015000201173 și codul unic de înregistrare (CUI) 34107193, cu sediul în Șendreni, județul Galați. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 972 mii lei (+34% față de 2024), un profit net de 70 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 519 mii lei la 972 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iunie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 34107193
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000201173
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 februarie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000201173
- Cod poștal
- 807290
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 14.10.2026
din 10.06.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 972 mii lei
- Profit net
- 70 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 70 mii lei
- Datorii
- 101 mii lei
- Active totale
- 171 mii lei
- Marjă netă
- 7,2%
- Cifră / angajat
- 139 mii lei
+34% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 59% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 108 mii | 229 mii | 374 mii | 644 mii | 599 mii | 519 mii | 606 mii | 610 mii | 726 mii | 972 mii |
| Venituri totale | 108 mii | 229 mii | 374 mii | 644 mii | 599 mii | 519 mii | 606 mii | 610 mii | 726 mii | 976 mii |
| Cheltuieli totale | 103 mii | 162 mii | 246 mii | 544 mii | 484 mii | 476 mii | 469 mii | 566 mii | 684 mii | 881 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.817 | 66 mii | 128 mii | 100 mii | 115 mii | 43 mii | 137 mii | 44 mii | 42 mii | 94 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.742 | 64 mii | 124 mii | 94 mii | 110 mii | 37 mii | 131 mii | 38 mii | 24 mii | 70 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 5 | 7 | 12 | 10 | 9 | 8 | 8 | 9 | 7 |
| Active imobilizate | 8.083 | 51 mii | 49 mii | 33 mii | 24 mii | 136 mii | 113 mii | 108 mii | 87 mii | 67 mii |
| Active circulante | 125 mii | 111 mii | 140 mii | 129 mii | 119 mii | 20 mii | 111 mii | 55 mii | 91 mii | 101 mii |
| din care stocuri | 1.000 | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
| creanțe | 49 mii | 26 mii | 117 mii | 98 mii | 86 mii | 15 mii | 66 mii | 50 mii | 48 mii | 70 mii |
| casa și conturi la bănci | 75 mii | 84 mii | 23 mii | 32 mii | 33 mii | 5.262 | 45 mii | 5.078 | 42 mii | 30 mii |
| Cheltuieli în avans | 476 | 1.244 | 70 | 719 | 463 | 574 | 2.158 | 1.919 | 2.779 | 3.262 |
| Datorii | 130 mii | 99 mii | 65 mii | 69 mii | 33 mii | 119 mii | 94 mii | 127 mii | 156 mii | 101 mii |
| Capitaluri proprii | 3.982 | 64 mii | 124 mii | 94 mii | 110 mii | 38 mii | 131 mii | 38 mii | 24 mii | 70 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 132 din 445 în județul Galați și locul 6.574 din 19.578 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Galați
- AXEN EDILCONS S.R.L. · Galați999 mii lei · 23 ang.
- ARTALEXIA AMM CONSTRUCT SRL · Vânători989 mii lei · 9 ang.
- G MANTU COSTRUCZIONE S.R.L. · Liești985 mii lei · 3 ang.
- SEBIPANĂ EDILGAL S.R.L. · Liești982 mii lei · 2 ang.
- NIC-MA MONTAJ S.R.L. · Buciumeni979 mii lei · 2 ang.
- SIDEN EDILLE S.R.L. · Pechea951 mii lei · 0 ang.
- MASTERCON BUILDING S.R.L. · Podoleni (com. Barcea)940 mii lei · 1 ang.
- PASIO AGENCY S.R.L. · Măcișeni (com. Corni)927 mii lei · 9 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre MCD WORK LOCAL SRL
Care este CUI-ul firmei MCD WORK LOCAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MCD WORK LOCAL SRL este 34107193, iar codul de TVA este RO34107193. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000201173, iar codul EUID este ROONRC.J2015000201173.
Unde are sediul MCD WORK LOCAL SRL?
Sediul social al firmei MCD WORK LOCAL SRL este în ȘENDRENI, Sat Șendreni, Comuna Șendreni, Galați, județul Galați, cod poștal 807290, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MCD WORK LOCAL SRL?
Activitatea principală a firmei MCD WORK LOCAL SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MCD WORK LOCAL SRL?
MCD WORK LOCAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MCD WORK LOCAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 572). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MCD WORK LOCAL SRL?
În 2025, MCD WORK LOCAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 972 mii lei și un profit net de 70 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MCD WORK LOCAL SRL plătitoare de TVA?
Da. MCD WORK LOCAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iunie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.