MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL
SLT. P.M. DRAGOȘ MLADINOVICI, bl. I15, sc. 1, et. 5, ap. 31, București Sectorul 4, București
În 2024: cifra de afaceri 5,2 mil lei, profit net 280 mii lei, 1 angajați.
Despre MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL
MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 mai 2014 cu numărul J2014006053409 și codul unic de înregistrare (CUI) 33192891, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 12 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,2 mil lei (+37% față de 2023), un profit net de 280 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 5,2 mil lei).
Date de identificare
- CUI
- 33192891
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014006053409
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 mai 2014
- EUID
- ROONRC.J2014006053409
- Cod poștal
- —
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 5,2 mil lei
- Profit net
- 280 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 280 mii lei
- Datorii
- 1,5 mil lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- 5,4%
- Cifră / angajat
- 5,2 mil lei
+37% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 84% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 144 mii | 184 mii | 1,1 mil | 887 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 3,3 mil | 3,8 mil | 5,2 mil |
| Venituri totale | 144 mii | 184 mii | 1,1 mil | 890 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 3,3 mil | 3,9 mil | 5,2 mil |
| Cheltuieli totale | 81 mii | 167 mii | 987 mii | 710 mii | 934 mii | 1,5 mil | 3 mil | 3,6 mil | 4,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 63 mii | 18 mii | 120 mii | 181 mii | 126 mii | 29 mii | 294 mii | 298 mii | 346 mii |
| Profit / pierdere netă | 58 mii | 12 mii | 87 mii | 158 mii | 116 mii | 16 mii | 262 mii | 267 mii | 280 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 178 | 26 mii | 18 mii | 9.321 | 717 | — | 10 mii | 8.431 | 4.765 |
| Active circulante | 128 mii | 134 mii | 429 mii | 461 mii | 727 mii | 858 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,8 mil |
| din care stocuri | 3.688 | 7.602 | 15 mii | 34 mii | 73 mii | 18 mii | 124 mii | 86 mii | 171 mii |
| creanțe | 51 mii | 68 mii | 347 mii | 276 mii | 361 mii | 551 mii | 692 mii | 886 mii | 588 mii |
| casa și conturi la bănci | 74 mii | 58 mii | 67 mii | 151 mii | 293 mii | 289 mii | 295 mii | 357 mii | 631 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.325 | 3.248 | 1.236 | 161 | 5.196 | 5.736 | 8.872 | 18 mii | 429 |
| Datorii | 51 mii | 71 mii | 269 mii | 136 mii | 281 mii | 393 mii | 868 mii | 1 mil | 1,5 mil |
| Capitaluri proprii | 80 mii | 92 mii | 179 mii | 335 mii | 451 mii | 471 mii | 262 mii | 354 mii | 280 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 106 din 380 în județul București și locul 871 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul București
- IRON PRODUCTS S.R.L. · București Sector 25,2 mil lei · 2 ang.
- MGT PRELUCRARE S.R.L. · București Sector 15,2 mil lei · 5 ang.
- AB WELDING IMPEX SRL · București Sector 45,1 mil lei · 9 ang.
- DEVOREX DISTRIBUTION RO SRL · București Sector 15,1 mil lei · 3 ang.
- NEOFORT BIZ SRL · București Sector 15,1 mil lei · 4 ang.
- PTO PANOURI S.R.L. · București Sector 15 mil lei · 3 ang.
- SAMEX SRL · București Sector 25 mil lei · 7 ang.
- PORTA BRAND B&M SRL · București Sector 35 mil lei · 12 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
Întrebări frecvente despre MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL
Care este CUI-ul firmei MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL este 33192891. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014006053409, iar codul EUID este ROONRC.J2014006053409.
Unde are sediul MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL?
Sediul social al firmei MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL este în SLT. P.M. DRAGOȘ MLADINOVICI, bl. I15, sc. 1, et. 5, ap. 31, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL?
Activitatea principală a firmei MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL?
MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 mai 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL?
În 2024, MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,2 mil lei și un profit net de 280 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Explorează
- Firme din București Sector 4
- Firme cu CAEN 4683 din județul București
- CAEN 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 4683
- Firme noi din județul București
- Compară MC CONSULTING, TRADE & ENGINEERING SRL cu alte firme