MAZOR SRL
Str. TEILOR, Loc. Livada, Oraș Livada, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 37 mii lei, profit net 14 mii lei, 1 angajați.
Despre MAZOR SRL
MAZOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2007 cu numărul J30/142/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 20820994, cu sediul în Livada, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Întreținerea și repararea autovehiculelor” (cod CAEN 4520). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 37 mii lei (-40% față de 2024), un profit net de 14 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 55 mii lei la 37 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 iunie 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 20820994
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/142/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 ianuarie 2007
- EUID
- ROONRC.J30/142/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 12.06.2012
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 37 mii lei
- Profit net
- 14 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -304 mii lei
- Datorii
- 480 mii lei
- Active totale
- 176 mii lei
- Marjă netă
- 36,9%
- Cifră / angajat
- 37 mii lei
-40% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (273%); cifra de afaceri a scăzut cu 40% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 222 mii | 159 mii | 128 mii | 94 mii | 54 mii | 55 mii | 79 mii | 90 mii | 61 mii | 37 mii |
| Venituri totale | 222 mii | 159 mii | 248 mii | 154 mii | 191 mii | 55 mii | 79 mii | 155 mii | 266 mii | 108 mii |
| Cheltuieli totale | 268 mii | 242 mii | 236 mii | 142 mii | 100 mii | 107 mii | 162 mii | 137 mii | 243 mii | 93 mii |
| Profit / pierdere brută | -45 mii | -83 mii | 13 mii | 12 mii | 91 mii | -52 mii | -83 mii | 18 mii | 22 mii | 15 mii |
| Profit / pierdere netă | -48 mii | -84 mii | 10 mii | 10 mii | 89 mii | -53 mii | -84 mii | 16 mii | 20 mii | 14 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 5 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 186 mii | 177 mii | 160 mii | 142 mii | 138 mii | 134 mii | 172 mii | 160 mii | 148 mii | 137 mii |
| Active circulante | 138 mii | 116 mii | 125 mii | 131 mii | 135 mii | 152 mii | 149 mii | 147 mii | 25 mii | 39 mii |
| din care stocuri | 115 mii | 111 mii | 116 mii | 116 mii | 116 mii | 117 mii | 132 mii | 122 mii | — | 3.487 |
| creanțe | 12 mii | 685 | 2.285 | 6.227 | 3.995 | 14 mii | 11 mii | 10 mii | 14 mii | 23 mii |
| casa și conturi la bănci | 12 mii | 4.183 | 6.451 | 8.957 | 14 mii | 21 mii | 6.227 | 15 mii | 10 mii | 12 mii |
| Datorii | 561 mii | 619 mii | 601 mii | 579 mii | 490 mii | 556 mii | 674 mii | 645 mii | 490 mii | 480 mii |
| Capitaluri proprii | -236 mii | -326 mii | -316 mii | -306 mii | -217 mii | -270 mii | -353 mii | -337 mii | -317 mii | -304 mii |
| din care capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 117 din 133 în județul Satu Mare și locul 4.320 din 5.402 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor.
Firme similare din județul Satu Mare
- TDC LUDOVIC 2021 S.R.L. · Cărășeu (com. Culciu)41 mii lei · 0 ang.
- MOLDOVAN AUTO SERVICE S.R.L. · Oar (com. Vetiș)41 mii lei · 1 ang.
- JENNYCRISESA SRL · Mărtinești (com. Odoreu)40 mii lei · 0 ang.
- DOUBLE TROUBLE S.R.L. · Păulești39 mii lei · 1 ang.
- SERVICE CAR SPA S.R.L. · Satu Mare38 mii lei · 1 ang.
- F&C WASCHE FENYES S.R.L. · Cămin34 mii lei · 1 ang.
- BUȘCĂ AUTO SERVICE S.R.L. · Vetiș34 mii lei · 0 ang.
- SAMBA TOUR SRL · Satu Mare30 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 25057/94/202417.09.2024
pretenţii
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 8789/296/2023/a127.11.2023
cerere reexaminare ajutor public judiciar
Judecătoria Satumare · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 8789/296/202317.07.2023
reziliere contract
Judecătoria Satumare · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre MAZOR SRL
Care este CUI-ul firmei MAZOR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAZOR SRL este 20820994, iar codul de TVA este RO20820994. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/142/2007, iar codul EUID este ROONRC.J30/142/2007.
Unde are sediul MAZOR SRL?
Sediul social al firmei MAZOR SRL este în Str. TEILOR, Loc. Livada, Oraș Livada, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MAZOR SRL?
Activitatea principală a firmei MAZOR SRL este „Întreținerea și repararea autovehiculelor”, cod CAEN 4520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MAZOR SRL?
MAZOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MAZOR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 853). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MAZOR SRL?
În 2025, MAZOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 37 mii lei și un profit net de 14 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MAZOR SRL plătitoare de TVA?
Da. MAZOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 iunie 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.