MAYLANDSTYLE SRL
CUZA VODĂ, Municipiul Alexandria, Teleorman
În 2024: cifra de afaceri 2,1 mil lei, profit net 116 mii lei, 8 angajați.
Despre MAYLANDSTYLE SRL
MAYLANDSTYLE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 2015 cu numărul J34/38/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 27215940, cu sediul în Alexandria, județul Teleorman. Activitatea principală este „Activități de alimentație (catering) pentru evenimente” (cod CAEN 5621). Firma are 11 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,1 mil lei (+3% față de 2023), un profit net de 116 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 1,5 mil lei la 2,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 august 2010.
Date de identificare
- CUI
- 27215940
- Nr. Registrul Comerțului
- J34/38/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 februarie 2015
- EUID
- ROONRC.J34/38/2015
- Cod poștal
- 140018
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 04.08.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 2,1 mil lei
- Profit net
- 116 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 422 mii lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- 5,4%
- Cifră / angajat
- 267 mii lei
+3% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 27% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 893 mii | 851 mii | 745 mii | 674 mii | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 2,1 mil | 2,1 mil |
| Venituri totale | 899 mii | 894 mii | 758 mii | 692 mii | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 2,2 mil | 2,1 mil |
| Cheltuieli totale | 905 mii | 807 mii | 749 mii | 651 mii | 1,5 mil | 1 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 2 mil |
| Profit / pierdere brută | -6.573 | 87 mii | 9.466 | 41 mii | 39 mii | 152 mii | 143 mii | 281 mii | 169 mii |
| Profit / pierdere netă | -11 mii | 79 mii | 1.971 | 34 mii | 25 mii | 141 mii | 133 mii | 263 mii | 116 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 9 | 6 | 2 | 4 | 5 | 7 | 10 | 8 |
| Active imobilizate | 452 mii | 495 mii | 416 mii | 463 mii | 454 mii | 450 mii | 499 mii | 464 mii | 618 mii |
| Active circulante | 238 mii | 251 mii | 213 mii | 159 mii | 230 mii | 342 mii | 500 mii | 802 mii | 919 mii |
| din care stocuri | 6.127 | -501 | 34 mii | 75 mii | 40 mii | 40 mii | 37 mii | -1.148 | 48 mii |
| creanțe | 75 mii | 188 mii | 156 mii | 77 mii | 118 mii | 478 mii | 445 mii | 693 mii | 725 mii |
| casa și conturi la bănci | 157 mii | 64 mii | 24 mii | 7.230 | 72 mii | -176 mii | 19 mii | 111 mii | 145 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 33 mii | 13 mii | 18 mii | 24 mii | 75 mii | 75 mii | 39 mii | — |
| Datorii | 277 mii | 287 mii | 184 mii | 116 mii | 158 mii | 161 mii | 251 mii | 207 mii | 422 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 17 mii | — | 9.500 | 1.193 |
| Capitaluri proprii | 413 mii | 492 mii | 458 mii | 525 mii | 549 mii | 690 mii | 823 mii | 1,1 mil | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 9 în județul Teleorman și locul 200 din 1.341 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 5621 – Activități de alimentație (catering) pentru evenimente.
Firme similare din județul Teleorman
- VSM IMPEX COM SRL · Roșiori De Vede3,9 mil lei · 7 ang.
- MASQUENADA SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Sat Coșoaia, Oraș Videle315 mii lei · 1 ang.
- MAGIA CATERING S.R.L. · Zimnicea221 mii lei · 1 ang.
- BELA FOODS S.R.L. · Turnu Măgurele94 mii lei · 2 ang.
- MIDO URBAN PASTA S.R.L. · Alexandria44 mii lei · 1 ang.
- PATY PAN 2025 S.R.L. · Roșiori De Vede25 mii lei · 2 ang.
- RANADA EVENTS S.R.L. · Roșiori De Vede20 mii lei · 0 ang.
- PRESTIGE EVENTS CENTER S.R.L. · Roșiori De Vede2.285 lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 12 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 6749/740/202609.09.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Alexandria · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 4491/740/202622.06.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Alexandria · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 650/740/202520.02.2026
cerere de valoare redusă
Tribunalul Teleorman · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Pârât
- 27565/3/202430.06.2025
drept de autor şi drepturi conexe
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Proprietate Intelectuală · calitate: Apelant Pârât
- 650/740/202503.02.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Alexandria · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 33576/301/202406.11.2024
validare poprire 523/2013
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 27565/3/202413.08.2024
drept de autor şi drepturi conexe DOSAR ELECTRONIC
Tribunalul Bucuresti · Fond · Proprietate Intelectuală · calitate: Pârât
- 2271/3/202425.07.2024
pretenţii
Tribunalul Teleorman · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 2271/3/202425.01.2024
drept de autor şi drepturi conexe
Tribunalul Bucuresti · Fond · Proprietate Intelectuală · calitate: Pârât
- 4082/335/202304.10.2023
validare poprire -amendare terţ poprit
Judecătoria Videle · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5621 – Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7211 Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre MAYLANDSTYLE SRL
Care este CUI-ul firmei MAYLANDSTYLE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAYLANDSTYLE SRL este 27215940, iar codul de TVA este RO27215940. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J34/38/2015, iar codul EUID este ROONRC.J34/38/2015.
Unde are sediul MAYLANDSTYLE SRL?
Sediul social al firmei MAYLANDSTYLE SRL este în CUZA VODĂ, Municipiul Alexandria, Teleorman, județul Teleorman, cod poștal 140018, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MAYLANDSTYLE SRL?
Activitatea principală a firmei MAYLANDSTYLE SRL este „Activități de alimentație (catering) pentru evenimente”, cod CAEN 5621. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MAYLANDSTYLE SRL?
MAYLANDSTYLE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MAYLANDSTYLE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MAYLANDSTYLE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Alexandria sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MAYLANDSTYLE SRL?
În 2024, MAYLANDSTYLE SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,1 mil lei și un profit net de 116 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MAYLANDSTYLE SRL plătitoare de TVA?
Da. MAYLANDSTYLE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 august 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.