MAXIS REMORCI SRL
Oasului, et. 3, Oraș Otopeni, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 3,2 mil lei, profit net 1,1 mil lei.
Despre MAXIS REMORCI SRL
MAXIS REMORCI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iulie 2012 cu numărul J2012001918233 și codul unic de înregistrare (CUI) 30409768, cu sediul în Otopeni, județul Ilfov. Activitatea principală este „Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci” (cod CAEN 2920). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,2 mil lei (+55% față de 2024), un profit net de 1,1 mil lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 824 mii lei la 3,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 septembrie 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 30409768
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012001918233
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 iulie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012001918233
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 14.09.2012
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,2 mil lei
- Profit net
- 1,1 mil lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 1,8 mil lei
- Datorii
- 144 mii lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- 33,8%
+55% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 7% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 385 mii | 535 mii | 605 mii | 814 mii | 736 mii | 824 mii | 1,2 mil | 900 mii | 2,1 mil | 3,2 mil |
| Venituri totale | 385 mii | 550 mii | 606 mii | 815 mii | 736 mii | 824 mii | 1,2 mil | 903 mii | 2,1 mil | 3,2 mil |
| Cheltuieli totale | 333 mii | 460 mii | 620 mii | 724 mii | 716 mii | 741 mii | 1,1 mil | 806 mii | 1,5 mil | 2 mil |
| Profit / pierdere brută | 52 mii | 90 mii | -15 mii | 91 mii | 20 mii | 83 mii | 94 mii | 97 mii | 581 mii | 1,3 mil |
| Profit / pierdere netă | 41 mii | 73 mii | -34 mii | 75 mii | 3.698 | 59 mii | 60 mii | 83 mii | 492 mii | 1,1 mil |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 1 | 1 | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 4.729 | 7.962 | 150 mii | 124 mii | 99 mii | 77 mii | 63 mii | 54 mii | 74 mii | 602 mii |
| Active circulante | 121 mii | 145 mii | 195 mii | 337 mii | 333 mii | 480 mii | 493 mii | 551 mii | 1 mil | 1,3 mil |
| din care stocuri | 61 mii | 25 mii | 53 mii | 78 mii | 69 mii | 87 mii | 16 mii | 26 mii | 16 mii | 16 mii |
| creanțe | 24 mii | 26 mii | 43 mii | 108 mii | 78 mii | 154 mii | 155 mii | 172 mii | 380 mii | 192 mii |
| casa și conturi la bănci | 35 mii | 94 mii | 98 mii | 151 mii | 186 mii | 239 mii | 322 mii | 353 mii | 647 mii | 1,1 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | 6.323 | 6.323 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 140 mii | 94 mii | 327 mii | 370 mii | 331 mii | 396 mii | 336 mii | 301 mii | 430 mii | 144 mii |
| Capitaluri proprii | -14 mii | 59 mii | 24 mii | 98 mii | 102 mii | 161 mii | 221 mii | 304 mii | 687 mii | 1,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 9 în județul Ilfov și locul 46 din 122 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2920 – Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci.
Firme similare din județul Ilfov
- PROSERVICE CAROSERII SRL · Popești Leordeni1,4 mil lei · 7 ang.
- TEHNOSTIL CAROSERII SRL · Ciorogârla540 mii lei · 0 ang.
- FRÂNE-AXE-REMORCI S.R.L. · Bălteni (com. Periș)135 mii lei · 0 ang.
- BLACK SKULL CUSTOM S.R.L. · Tunari102 mii lei · 0 ang.
- SPECAR DESIGN S.R.L. · Popești Leordeni75 mii lei · 0 ang.
- TEHNOSTIL AUTOMOTIVE SRL · Ciorogârla39 mii lei · 0 ang.
- INTERSTEEL PRODUCTION S.R.L. · Ciorogârla33 mii lei · 1 ang.
- STEINBAUER CONSTRUCT S.R.L. · Otopeni0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2920 – Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
- 2830 Fabricarea masinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
- 2920 Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5224 Manipulări
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Întrebări frecvente despre MAXIS REMORCI SRL
Care este CUI-ul firmei MAXIS REMORCI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAXIS REMORCI SRL este 30409768, iar codul de TVA este RO30409768. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012001918233, iar codul EUID este ROONRC.J2012001918233.
Unde are sediul MAXIS REMORCI SRL?
Sediul social al firmei MAXIS REMORCI SRL este în Oasului, et. 3, Oraș Otopeni, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MAXIS REMORCI SRL?
Activitatea principală a firmei MAXIS REMORCI SRL este „Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci”, cod CAEN 2920. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MAXIS REMORCI SRL?
MAXIS REMORCI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iulie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MAXIS REMORCI SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MAXIS REMORCI SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Otopeni sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MAXIS REMORCI SRL?
În 2025, MAXIS REMORCI SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,2 mil lei și un profit net de 1,1 mil lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MAXIS REMORCI SRL plătitoare de TVA?
Da. MAXIS REMORCI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 septembrie 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.