MAX PRO SRL
Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 469 mii lei, 3 angajați.
Despre MAX PRO SRL
MAX PRO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2014 cu numărul J32/99/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 32727610, cu sediul în Gura Râului, județul Sibiu. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (+42% față de 2024), un profit net de 469 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 370 mii lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 septembrie 2018 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 32727610
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/99/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 ianuarie 2014
- EUID
- ROONRC.J32/99/2014
- Cod poștal
- 557095
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 21.09.2018
din 21.09.2018
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sălişte
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Profit net
- 469 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 476 mii lei
- Datorii
- 191 mii lei
- Active totale
- 667 mii lei
- Marjă netă
- 33,4%
- Cifră / angajat
- 469 mii lei
+42% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 29% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 155 mii | — | 237 mii | 370 mii | 896 mii | 328 mii | 992 mii | 1,4 mil |
| Venituri totale | 0 | 0 | 158 mii | 0 | 254 mii | 389 mii | 936 mii | 342 mii | 1 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 8.000 | 24 mii | 81 mii | 8.022 | 235 mii | 302 mii | 630 mii | 429 mii | 717 mii | 884 mii |
| Profit / pierdere brută | -8.000 | -24 mii | 77 mii | -8.022 | 19 mii | 87 mii | 306 mii | -87 mii | 307 mii | 523 mii |
| Profit / pierdere netă | -8.000 | -24 mii | 74 mii | -8.022 | 17 mii | 85 mii | 297 mii | -90 mii | 279 mii | 469 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | 3 | 3 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | — | 9.041 | 4.400 | 21 mii | 17 mii | 15 mii | 23 mii | 70 mii | 59 mii | 44 mii |
| Active circulante | 3.753 | 3.218 | 66 mii | 33 mii | 37 mii | 129 mii | 315 mii | 173 mii | 553 mii | 620 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 5.023 | 15 mii | 13 mii | 53 mii | 124 mii | 37 mii |
| creanțe | 3.293 | 3.293 | 22 mii | 5.748 | 13 mii | 30 mii | 27 mii | 74 mii | 303 mii | 475 mii |
| casa și conturi la bănci | 460 | -75 | 44 mii | 27 mii | 19 mii | 85 mii | 275 mii | 46 mii | 125 mii | 108 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 2.100 | — | — | 526 | 369 | 555 | 811 | 3.847 | 3.543 |
| Datorii | 20 mii | 47 mii | 29 mii | 20 mii | 3.726 | 9.373 | 41 mii | 36 mii | 150 mii | 191 mii |
| Capitaluri proprii | -17 mii | -33 mii | 41 mii | 33 mii | 51 mii | 135 mii | 297 mii | 207 mii | 465 mii | 476 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 18 din 143 în județul Sibiu și locul 635 din 8.011 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.
Firme similare din județul Sibiu
- KLAUS & ERIK MIX S.R.L. · Sat Săcădate, Oraș Avrig1,5 mil lei · 1 ang.
- ANKY COM SRL · Hosman (com. Nocrich)1,5 mil lei · 6 ang.
- FAUST CAFE SRL · Sibiu1,5 mil lei · 5 ang.
- DOBRA COM SRL · Brădeni1,5 mil lei · 7 ang.
- CASA VANATORULUI DUMA - BOIAN S.R.L. · Boian (com. Bazna)1,5 mil lei · 3 ang.
- CHARLIES COFFEE SOCIETY S.R.L. · Cisnădie1,4 mil lei · 10 ang.
- NIL AUTO SERVICE MOBIL S.R.L. · Sibiu1,4 mil lei · 4 ang.
- BUTOIUL NEMBEER S.R.L. · Sibiu1,3 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 15084/211/202427.06.2024
somaţie de plată
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre MAX PRO SRL
Care este CUI-ul firmei MAX PRO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAX PRO SRL este 32727610, iar codul de TVA este RO32727610. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/99/2014, iar codul EUID este ROONRC.J32/99/2014.
Unde are sediul MAX PRO SRL?
Sediul social al firmei MAX PRO SRL este în Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 557095, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MAX PRO SRL?
Activitatea principală a firmei MAX PRO SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MAX PRO SRL?
MAX PRO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MAX PRO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 639). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MAX PRO SRL?
În 2025, MAX PRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 469 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MAX PRO SRL plătitoare de TVA?
Da. MAX PRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 septembrie 2018 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.