MAX BAYERN SRL
CIMITIRULUI, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 11,4 mil lei, profit net 375 mii lei, 12 angajați.
Despre MAX BAYERN SRL
MAX BAYERN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 decembrie 2011 cu numărul J2011001147326 și codul unic de înregistrare (CUI) 29428316, cu sediul în Șelimbăr, județul Sibiu. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea” (cod CAEN 4776). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11,4 mil lei (+74% față de 2024), un profit net de 375 mii lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,7 mil lei la 11,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 decembrie 2012.
Date de identificare
- CUI
- 29428316
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011001147326
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 decembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011001147326
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 11.12.2012
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 11,4 mil lei
- Profit net
- 375 mii lei
- Angajați (medie)
- 12
- Capitaluri proprii
- 1,7 mil lei
- Datorii
- 3,1 mil lei
- Active totale
- 4,8 mil lei
- Marjă netă
- 3,3%
- Cifră / angajat
- 954 mii lei
+74% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 64% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 293 mii | 388 mii | 588 mii | 904 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 2,6 mil | 3,8 mil | 6,6 mil | 11,4 mil |
| Venituri totale | 310 mii | 895 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 2,7 mil | 3,9 mil | 6,6 mil | 11,5 mil |
| Cheltuieli totale | 294 mii | 714 mii | 943 mii | 810 mii | 1 mil | 1,4 mil | 2,4 mil | 3,5 mil | 6,3 mil | 11 mil |
| Profit / pierdere brută | 16 mii | 180 mii | 183 mii | 266 mii | 266 mii | 406 mii | 228 mii | 381 mii | 329 mii | 454 mii |
| Profit / pierdere netă | 12 mii | 180 mii | 182 mii | 266 mii | 266 mii | 347 mii | 198 mii | 323 mii | 270 mii | 375 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 5 | — | 3 | 4 | 5 | 7 | 12 | 12 |
| Active imobilizate | 799 mii | 839 mii | 841 mii | 916 mii | 821 mii | 1,2 mil | 973 mii | 1,2 mil | 3 mil | 2,9 mil |
| Active circulante | 165 mii | 135 mii | 276 mii | 387 mii | 538 mii | 609 mii | 671 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,8 mil |
| din care stocuri | 55 mii | 98 mii | 189 mii | 340 mii | 427 mii | 501 mii | 559 mii | 674 mii | 985 mii | 1,5 mil |
| creanțe | 17 mii | 34 mii | 35 mii | 22 mii | 18 mii | 34 mii | 94 mii | 143 mii | 103 mii | 219 mii |
| casa și conturi la bănci | 94 mii | 3.609 | 52 mii | 25 mii | 93 mii | 74 mii | 18 mii | 220 mii | 23 mii | 151 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 6.287 | 704 | 0 | — | — | — | — |
| Datorii | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1 mil | 977 mii | 600 mii | 1,1 mil | 2,8 mil | 3,1 mil |
| Capitaluri proprii | -547 mii | -365 mii | -183 mii | 84 mii | 350 mii | 845 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 66 în județul Sibiu și locul 25 din 3.096 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4776 – Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea.
Firme similare din județul Sibiu
- CERCA TROVA S.R.L. · Tălmaciu10,8 mil lei · 11 ang.
- MAGIC FLORA SIB S.R.L. · Sibiu8,4 mil lei · 6 ang.
- FLORA BLOOM S.R.L. · Sibiu7,8 mil lei · 8 ang.
- M & M STILL SRL · Mediaș6,4 mil lei · 10 ang.
- SPN SRL · Avrig4,6 mil lei · 7 ang.
- FLOR SHOP S.R.L. · Arpașu De Jos4 mil lei · 3 ang.
- AGRO MERMIX S.R.L. · Daia (com. Roșia)3,8 mil lei · 4 ang.
- GIVASIS OIL SRL · Hoghilag3 mil lei · 36 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4776 – Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre MAX BAYERN SRL
Care este CUI-ul firmei MAX BAYERN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAX BAYERN SRL este 29428316, iar codul de TVA este RO29428316. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011001147326, iar codul EUID este ROONRC.J2011001147326.
Unde are sediul MAX BAYERN SRL?
Sediul social al firmei MAX BAYERN SRL este în CIMITIRULUI, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MAX BAYERN SRL?
Activitatea principală a firmei MAX BAYERN SRL este „Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea”, cod CAEN 4776. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MAX BAYERN SRL?
MAX BAYERN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 decembrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MAX BAYERN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 424). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MAX BAYERN SRL?
În 2025, MAX BAYERN SRL a raportat o cifră de afaceri de 11,4 mil lei și un profit net de 375 mii lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MAX BAYERN SRL plătitoare de TVA?
Da. MAX BAYERN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 decembrie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Șelimbăr
- Firme cu CAEN 4776 din județul Sibiu
- CAEN 4776 – Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- Top firme din județul Sibiu
- Top firme cu CAEN 4776
- Firme noi din județul Sibiu
- Compară MAX BAYERN SRL cu alte firme