MAVCOM SPEDSERV S.R.L.
PIETRIȘ, Sat Pietriș, Comuna Deda, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 799 mii lei, profit net 4.722 lei, 8 angajați.
Despre MAVCOM SPEDSERV S.R.L.
MAVCOM SPEDSERV S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 2021 cu numărul J26/1981/2021 și codul unic de înregistrare (CUI) 45364311, cu sediul în Pietriș (com. Deda), județul Mureș. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 799 mii lei (+4% față de 2024), un profit net de 4.722 lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 530 mii lei la 799 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 45364311
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/1981/2021
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 decembrie 2021
- EUID
- ROONRC.J26/1981/2021
- Cod poștal
- 547208
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.01.2022
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Reghin
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 799 mii lei
- Profit net
- 4.722 lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- -62 mii lei
- Datorii
- 688 mii lei
- Active totale
- 626 mii lei
- Marjă netă
- 0,6%
- Cifră / angajat
- 100 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (110%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 530 mii | 748 mii | 769 mii | 799 mii |
| Venituri totale | 536 mii | 748 mii | 769 mii | 804 mii |
| Cheltuieli totale | 528 mii | 677 mii | 881 mii | 778 mii |
| Profit / pierdere brută | 7.309 | 71 mii | -113 mii | 26 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.010 | 64 mii | -133 mii | 4.722 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 8 | 8 |
| Active imobilizate | 175 mii | 226 mii | 26 mii | — |
| Active circulante | 77 mii | 296 mii | 544 mii | 626 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 7.000 |
| creanțe | 48 mii | 277 mii | 528 mii | 566 mii |
| casa și conturi la bănci | 29 mii | 19 mii | 16 mii | 53 mii |
| Datorii | 351 mii | 556 mii | 636 mii | 688 mii |
| Venituri în avans | -100 mii | -100 mii | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.210 | 66 mii | -67 mii | -62 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 281 din 788 în județul Mureș și locul 11.557 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Mureș
- TRUDOREX SRL · Sâncraiu De Mureș810 mii lei · 0 ang.
- VLADESCAM BEST TRANS SRL · Hodac800 mii lei · 3 ang.
- RIN TRANS SRL · Reghin794 mii lei · 2 ang.
- DENIS FRIGO LOGISTIC S.R.L. · Iernut785 mii lei · 2 ang.
- ALEX & ZSOLT TRANS FOREST SRL · Gălăoaia (com. Răstolița)784 mii lei · 3 ang.
- TRANSROAD GEZA SRL · Târgu Mureș783 mii lei · 3 ang.
- EXMASA SRL · Sighișoara778 mii lei · 1 ang.
- ELITA SIMEX SRL · Sâncraiu De Mureș776 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
Întrebări frecvente despre MAVCOM SPEDSERV S.R.L.
Care este CUI-ul firmei MAVCOM SPEDSERV S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAVCOM SPEDSERV S.R.L. este 45364311, iar codul de TVA este RO45364311. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/1981/2021, iar codul EUID este ROONRC.J26/1981/2021.
Unde are sediul MAVCOM SPEDSERV S.R.L.?
Sediul social al firmei MAVCOM SPEDSERV S.R.L. este în PIETRIȘ, Sat Pietriș, Comuna Deda, Mureș, Pietriș (com. Deda), județul Mureș, cod poștal 547208, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MAVCOM SPEDSERV S.R.L.?
Activitatea principală a firmei MAVCOM SPEDSERV S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MAVCOM SPEDSERV S.R.L.?
MAVCOM SPEDSERV S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 2021, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MAVCOM SPEDSERV S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0752 *** 543). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MAVCOM SPEDSERV S.R.L.?
În 2025, MAVCOM SPEDSERV S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 799 mii lei și un profit net de 4.722 lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MAVCOM SPEDSERV S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. MAVCOM SPEDSERV S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.