MATI COM SRL
VÎRFU CÎMPULUI, Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoșani
În 2025: cifra de afaceri 2,6 mil lei, profit net 99 mii lei, 19 angajați.
Despre MATI COM SRL
MATI COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 aprilie 1993 cu numărul J1993000389073 și codul unic de înregistrare (CUI) 3826610, cu sediul în Vârfu Câmpului, județul Botoșani. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,6 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 99 mii lei și 19 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,5 mil lei la 2,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 3826610
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993000389073
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 aprilie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993000389073
- Cod poștal
- 717450
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.10.1994
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Dorohoi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,6 mil lei
- Profit net
- 99 mii lei
- Angajați (medie)
- 19
- Capitaluri proprii
- 497 mii lei
- Datorii
- 245 mii lei
- Active totale
- 742 mii lei
- Marjă netă
- 3,8%
- Cifră / angajat
- 139 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,4 mil | 2 mil | 2,2 mil | 1,4 mil | 1 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 2,6 mil |
| Venituri totale | 1,4 mil | 2 mil | 2,2 mil | 1,8 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 2,7 mil |
| Cheltuieli totale | 1,2 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 175 mii | 182 mii | 226 mii | -251 mii | 14 mii | 20 mii | 76 mii | 311 mii | 350 mii | 107 mii |
| Profit / pierdere netă | 175 mii | 163 mii | 204 mii | -268 mii | 4.271 | 5.326 | 58 mii | 288 mii | 285 mii | 99 mii |
| Număr mediu de angajați | 22 | 27 | 26 | 26 | 22 | 18 | 20 | 21 | 20 | 19 |
| Active imobilizate | 59 mii | 255 mii | 224 mii | 315 mii | 269 mii | 278 mii | 200 mii | 166 mii | 269 mii | 311 mii |
| Active circulante | 151 mii | 252 mii | 328 mii | 80 mii | 201 mii | 129 mii | 299 mii | 334 mii | 371 mii | 431 mii |
| din care stocuri | 16 mii | 17 mii | — | — | 130 mii | 99 mii | 6.460 | 4.774 | 7.315 | 7.367 |
| creanțe | 116 mii | 201 mii | 97 mii | 17 mii | 41 mii | 23 mii | 219 mii | 239 mii | 339 mii | 189 mii |
| casa și conturi la bănci | 18 mii | 35 mii | 231 mii | 63 mii | 29 mii | 7.809 | 74 mii | 90 mii | 25 mii | 235 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 22 mii | 18 mii | — | 16 mii | 3.500 | — | — | — | — |
| Datorii | 133 mii | 289 mii | 216 mii | 319 mii | 406 mii | 325 mii | 361 mii | 129 mii | 142 mii | 245 mii |
| Capitaluri proprii | 77 mii | 240 mii | 355 mii | 76 mii | 80 mii | 85 mii | 138 mii | 371 mii | 498 mii | 497 mii |
| din care capital subscris vărsat | 42 mii | 42 mii | 42 mii | 42 mii | 42 mii | 42 mii | 42 mii | 42 mii | 42 mii | 42 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 42 din 161 în județul Botoșani și locul 3.506 din 19.569 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Botoșani
- TADE NOVA INSTAL CONSTRUCT S.R.L. · Curtești2,9 mil lei · 9 ang.
- ARTISTIC UNIC ȘI MODERN S.R.L. · Mitoc2,9 mil lei · 6 ang.
- GRS CONSTRUCT INSTAL S.R.L. · Botoșani2,8 mil lei · 7 ang.
- GRANDI CONSTRUZIONI LUCMAT S.R.L. · Botoșani2,7 mil lei · 4 ang.
- CONSTRUZIONI GENERALE SRL · Lozna2,7 mil lei · 0 ang.
- ACS CAZACU S.R.L. · Mileanca2,2 mil lei · 9 ang.
- FERMA EUROAGUS SRL · Dorohoi2,1 mil lei · 6 ang.
- IRILO CONSTRUCTION S.R.L. · Draxini (com. Balușeni)2,1 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 19707/193/202516.12.2025
plângere contravenţională PV nr. 00395
Judecătoria Botosani · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3821 Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre MATI COM SRL
Care este CUI-ul firmei MATI COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MATI COM SRL este 3826610, iar codul de TVA este RO3826610. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993000389073, iar codul EUID este ROONRC.J1993000389073.
Unde are sediul MATI COM SRL?
Sediul social al firmei MATI COM SRL este în VÎRFU CÎMPULUI, Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoșani, județul Botoșani, cod poștal 717450, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MATI COM SRL?
Activitatea principală a firmei MATI COM SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MATI COM SRL?
MATI COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 aprilie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MATI COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0231 *** 594). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MATI COM SRL?
În 2025, MATI COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,6 mil lei și un profit net de 99 mii lei, cu 19 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MATI COM SRL plătitoare de TVA?
Da. MATI COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.