MATDAN SERVICE SRL
Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 7,1 mil lei, profit net 44 mii lei, 28 angajați.
Despre MATDAN SERVICE SRL
MATDAN SERVICE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 decembrie 1994 cu numărul J1994002432031 și codul unic de înregistrare (CUI) 6828267, cu sediul în Geamăna (com. Bradu), județul Argeș. Activitatea principală este „Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic” (cod CAEN 4931). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,1 mil lei (-4% față de 2024), un profit net de 44 mii lei și 28 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5,5 mil lei la 7,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 6828267
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994002432031
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994002432031
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.04.2003
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 7,1 mil lei
- Profit net
- 44 mii lei
- Angajați (medie)
- 28
- Capitaluri proprii
- 1,7 mil lei
- Datorii
- 2,3 mil lei
- Active totale
- 3,9 mil lei
- Marjă netă
- 0,6%
- Cifră / angajat
- 254 mii lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6,3 mil | 8,7 mil | 7 mil | 7,2 mil | 4,1 mil | 5,5 mil | 6,9 mil | 7,5 mil | 7,4 mil | 7,1 mil |
| Venituri totale | 6,4 mil | 8,8 mil | 7 mil | 7,2 mil | 4,3 mil | 5,5 mil | 6,9 mil | 7,5 mil | 7,5 mil | 7,2 mil |
| Cheltuieli totale | 6,3 mil | 8,3 mil | 7 mil | 7,1 mil | 4,2 mil | 5,4 mil | 6,7 mil | 7,4 mil | 7,4 mil | 7,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 68 mii | 472 mii | 4.489 | 127 mii | 89 mii | 79 mii | 187 mii | 174 mii | 94 mii | 52 mii |
| Profit / pierdere netă | 57 mii | 380 mii | 4.489 | 106 mii | 66 mii | 31 mii | 145 mii | 146 mii | 79 mii | 44 mii |
| Număr mediu de angajați | 82 | 84 | 66 | 52 | 46 | 44 | 30 | 44 | 32 | 28 |
| Active imobilizate | 2,9 mil | 1,5 mil | 961 mii | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 3,4 mil |
| Active circulante | 398 mii | 2,3 mil | 1,7 mil | 380 mii | 253 mii | 260 mii | 433 mii | 690 mii | 406 mii | 560 mii |
| din care stocuri | 118 mii | 56 mii | 244 mii | 38 mii | 18 mii | 101 | 2.642 | 64 mii | — | 4.923 |
| creanțe | 274 mii | 930 mii | 1,2 mil | 223 mii | 208 mii | 205 mii | 363 mii | 519 mii | 312 mii | 407 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.770 | 1,3 mil | 212 mii | 119 mii | 27 mii | 56 mii | 67 mii | 107 mii | 94 mii | 149 mii |
| Cheltuieli în avans | 158 mii | 184 mii | 182 mii | — | — | 313 mii | — | — | — | — |
| Datorii | 3 mil | 3,1 mil | 2 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 2,8 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 1,8 mil | 2,3 mil |
| Venituri în avans | 3.000 | 15 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 458 mii | 838 mii | 824 mii | 930 mii | 890 mii | 376 mii | 521 mii | 667 mii | 1,3 mil | 1,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 37 în județul Argeș și locul 134 din 1.114 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4931 – Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic.
Firme similare din județul Argeș
- NYKOLO PERFECT SRL · Pitești8 mil lei · 36 ang.
- VULTURUL & COMPANY SRL · Mioveni5,4 mil lei · 30 ang.
- TRANS SUBLIM 2000 SRL · Pitești4,1 mil lei · 16 ang.
- TESSORO CENTER SRL · Pitești3,6 mil lei · 0 ang.
- ECO TRANSPORT LOCAL S.R.L. · Curtea De Argeș3,2 mil lei · 30 ang.
- OVIDIUS TRADING SRL · Bascov2,5 mil lei · 19 ang.
- ROESTA SRL · Curtea De Argeș2,3 mil lei · 6 ang.
- LAURIOTOP SHOW SRL · Curtea De Argeș1,9 mil lei · 17 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 21 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2986/223/202627.07.2026
validare poprire
Judecătoria Dragasani · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 1721/223/202628.04.2026
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)
Judecătoria Dragasani · Fond · Penal · calitate: Intimat
- 2366/280/202611.02.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Pitesti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 3921/223/202522.10.2025
validare poprire
Judecătoria Dragasani · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 1149/241/202507.04.2025
pretenţii
Judecătoria Horezu · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 1584/280/202505.02.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Pitesti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 23920/280/202422.11.2024
cerere de valoare redusă
Judecătoria Pitesti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 3749/241/202409.10.2024
validare poprire
Judecătoria Horezu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 5115/109/202424.09.2024
contestaţie act administrativ fiscal desfiinţare/lăm. dc. nr. 1018/21.03.2024 prin care a fost sol. contest. admin; anul. dc. imp. nr. F-AG324/27.05.2019, Rap. insp. fisc. nr. F-Ag 255/27.05.2019; restit. sum încasată necuv. 502.396 lei
Tribunalul Arges · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 12399/288/2019/a117.07.2024
pretenţii
Judecătoria Ramnicuvalcea · Fond · Civil · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4931 – Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre MATDAN SERVICE SRL
Care este CUI-ul firmei MATDAN SERVICE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MATDAN SERVICE SRL este 6828267, iar codul de TVA este RO6828267. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994002432031, iar codul EUID este ROONRC.J1994002432031.
Unde are sediul MATDAN SERVICE SRL?
Sediul social al firmei MATDAN SERVICE SRL este în Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeș, Geamăna (com. Bradu), județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MATDAN SERVICE SRL?
Activitatea principală a firmei MATDAN SERVICE SRL este „Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic”, cod CAEN 4931. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MATDAN SERVICE SRL?
MATDAN SERVICE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MATDAN SERVICE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 709). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MATDAN SERVICE SRL?
În 2025, MATDAN SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 7,1 mil lei și un profit net de 44 mii lei, cu 28 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MATDAN SERVICE SRL plătitoare de TVA?
Da. MATDAN SERVICE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.