MATCONS 2000 SRL
Str. Ionescu Florea, bl. 2, sc. 3, et. 4, ap. 49, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 14 mii lei, 2 angajați.
Despre MATCONS 2000 SRL
MATCONS 2000 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 2000 cu numărul J2000011591407 și codul unic de înregistrare (CUI) 13598608, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+22% față de 2024), un profit net de 14 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,7 mil lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2001.
Date de identificare
- CUI
- 13598608
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000011591407
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 decembrie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000011591407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 01.01.2001
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 14 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -386 mii lei
- Datorii
- 916 mii lei
- Active totale
- 530 mii lei
- Marjă netă
- 1%
- Cifră / angajat
- 744 mii lei
+22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (173%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 943 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 8.324 | 38 mii | 104 mii | 58 mii | 65 mii | 122 mii | 83 mii | 121 mii | 45 mii | 14 mii |
| Profit / pierdere netă | 8.324 | 24 mii | 90 mii | 48 mii | 52 mii | 104 mii | 67 mii | 107 mii | 45 mii | 14 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 7 | 5 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 318 mii | 310 mii | 310 mii | 310 mii | 310 mii | 310 mii | 310 mii | 310 mii | 310 mii | 310 mii |
| Active circulante | 253 mii | 322 mii | 382 mii | 336 mii | 316 mii | 337 mii | 257 mii | 276 mii | 250 mii | 220 mii |
| din care stocuri | 220 mii | 250 mii | 308 mii | 219 mii | 234 mii | 303 mii | 220 mii | 216 mii | 207 mii | 197 mii |
| creanțe | 27 mii | 66 mii | 31 mii | 6.996 | 14 mii | 2.119 | 3.256 | 7.048 | 4.064 | 11 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.485 | 6.163 | 44 mii | 110 mii | 68 mii | 32 mii | 33 mii | 53 mii | 40 mii | 12 mii |
| Cheltuieli în avans | 7.004 | 7.004 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Datorii | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 1 mil | 960 mii | 916 mii |
| Capitaluri proprii | -937 mii | -913 mii | -823 mii | -776 mii | -724 mii | -619 mii | -552 mii | -445 mii | -400 mii | -386 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 200 din 380 în județul București și locul 1.831 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul București
- ANA CONSTRUCT CONCEPT SRL · București Sector 11,5 mil lei · 1 ang.
- EURO BUSINESS INSTAL S.R.L. · București Sector 61,5 mil lei · 0 ang.
- LOMILUXB SRL · București Sector 31,5 mil lei · 6 ang.
- STELMAR PROD CONSTRUCT SRL · București Sector 11,5 mil lei · 1 ang.
- WHITE LIGHT SYSTEMS S.R.L. · București Sector 31,5 mil lei · 2 ang.
- ARFEN EUROPE S.R.L. · București Sector 31,5 mil lei · 1 ang.
- TERMIKA ROMANIA S.R.L. · București Sector 31,5 mil lei · 1 ang.
- TOTAL FOREST CONSTRUCT SRL · București Sector 21,4 mil lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre MATCONS 2000 SRL
Care este CUI-ul firmei MATCONS 2000 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MATCONS 2000 SRL este 13598608, iar codul de TVA este RO13598608. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000011591407, iar codul EUID este ROONRC.J2000011591407.
Unde are sediul MATCONS 2000 SRL?
Sediul social al firmei MATCONS 2000 SRL este în Str. Ionescu Florea, bl. 2, sc. 3, et. 4, ap. 49, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MATCONS 2000 SRL?
Activitatea principală a firmei MATCONS 2000 SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683.
Când a fost înființată MATCONS 2000 SRL?
MATCONS 2000 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 2000, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MATCONS 2000 SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0294 *** 169). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MATCONS 2000 SRL?
În 2025, MATCONS 2000 SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 14 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MATCONS 2000 SRL plătitoare de TVA?
Da. MATCONS 2000 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 4
- Firme cu CAEN 4683 din județul București
- CAEN 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 4683
- Firme noi din județul București
- Compară MATCONS 2000 SRL cu alte firme