Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA7 ani pe piață

MARVICOM SOLUTION S.R.L.

CUI 40027218J2018001589042

Armoniei, Sat Coman, Comuna Sănduleni, Bacău

În 2025: cifra de afaceri 942 mii lei, profit net 9.578 lei, 5 angajați.

Despre MARVICOM SOLUTION S.R.L.

MARVICOM SOLUTION S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 octombrie 2018 cu numărul J2018001589042 și codul unic de înregistrare (CUI) 40027218, cu sediul în Coman (com. Sănduleni), județul Bacău. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 942 mii lei (+20% față de 2024), un profit net de 9.578 lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 657 mii lei la 942 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2019.

Date de identificare

CUI
40027218
Nr. Registrul Comerțului
J2018001589042
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
19 octombrie 2018
EUID
ROONRC.J2018001589042
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2019

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Oneşti

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
942 mii lei

+20% față de 2024

Profit net
9.578 lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
-112 mii lei
Datorii
437 mii lei
Active totale
325 mii lei
Marjă netă
1%
Cifră / angajat
188 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (134%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil2018: cifra de afaceri 27.222 lei; pierdere netă 1.955 lei20182019: cifra de afaceri 435.078 lei; pierdere netă 57.638 lei20192020: cifra de afaceri 490.459 lei; profit net 73.713 lei20202021: cifra de afaceri 656.916 lei; profit net 1.503 lei20212022: cifra de afaceri 535.629 lei; pierdere netă 54.651 lei20222023: cifra de afaceri 738.116 lei; pierdere netă 52.887 lei20232024: cifra de afaceri 787.010 lei; pierdere netă 29.630 lei20242025: cifra de afaceri 942.409 lei; profit net 9.578 lei2025
Indicator (lei)20182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă27 mii435 mii490 mii657 mii536 mii738 mii787 mii942 mii
Venituri totale27 mii435 mii597 mii696 mii536 mii739 mii788 mii1 mil
Cheltuieli totale29 mii489 mii520 mii688 mii585 mii784 mii817 mii1 mil
Profit / pierdere brută-1.703-53 mii77 mii7.622-49 mii-45 mii-30 mii10 mii
Profit / pierdere netă-1.955-58 mii74 mii1.503-55 mii-53 mii-30 mii9.578
Număr mediu de angajați36554555
Active imobilizate—6.05613 mii7.2722.685——25 mii
Active circulante20 mii34 mii120 mii101 mii177 mii250 mii303 mii301 mii
din care stocuri19 mii23 mii101 mii89 mii165 mii234 mii272 mii239 mii
creanțe—7.99614 mii—8.0726.10423 mii5.575
casa și conturi la bănci1593.4425.68712 mii3.86010 mii8.14956 mii
Cheltuieli în avans——————117—
Datorii21 mii100 mii119 mii92 mii219 mii342 mii424 mii437 mii
Capitaluri proprii-1.755-59 mii14 mii16 mii-39 mii-92 mii-121 mii-112 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 21 din 257 în județul Bacău și locul 971 din 8.011 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.

Firme similare din județul Bacău

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor

  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre MARVICOM SOLUTION S.R.L.

Care este CUI-ul firmei MARVICOM SOLUTION S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARVICOM SOLUTION S.R.L. este 40027218, iar codul de TVA este RO40027218. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018001589042, iar codul EUID este ROONRC.J2018001589042.

Unde are sediul MARVICOM SOLUTION S.R.L.?

Sediul social al firmei MARVICOM SOLUTION S.R.L. este în Armoniei, Sat Coman, Comuna Sănduleni, Bacău, Coman (com. Sănduleni), județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MARVICOM SOLUTION S.R.L.?

Activitatea principală a firmei MARVICOM SOLUTION S.R.L. este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MARVICOM SOLUTION S.R.L.?

MARVICOM SOLUTION S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 octombrie 2018, deci are 7 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MARVICOM SOLUTION S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MARVICOM SOLUTION S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Coman (com. Sănduleni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are MARVICOM SOLUTION S.R.L.?

În 2025, MARVICOM SOLUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 942 mii lei și un profit net de 9.578 lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MARVICOM SOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. MARVICOM SOLUTION S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează