MARTRANS SRL
Com. COJASCA, Sat Cojasca, Comuna Cojasca, Dâmbovița
În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 395 mii lei, 3 angajați.
Despre MARTRANS SRL
MARTRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 1994 cu numărul J15/441/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5358019, cu sediul în Cojasca, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului” (cod CAEN 0812). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (-9% față de 2024), un profit net de 395 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,9 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 5358019
- Nr. Registrul Comerțului
- J15/441/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 martie 1994
- EUID
- ROONRC.J15/441/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.12.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Profit net
- 395 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 717 mii lei
- Datorii
- 2,4 mil lei
- Active totale
- 4,2 mil lei
- Marjă netă
- 16,7%
- Cifră / angajat
- 792 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 668 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 3,5 mil | 2,1 mil | 2,6 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 807 mii | 1,8 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,3 mil | 3,7 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 3,1 mil |
| Cheltuieli totale | 729 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 78 mii | 289 mii | -139 mii | 301 mii | 454 mii | 652 mii | 1,6 mil | 238 mii | 361 mii | 492 mii |
| Profit / pierdere netă | 76 mii | 273 mii | -148 mii | 289 mii | 441 mii | 634 mii | 1,6 mil | 216 mii | 303 mii | 395 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | — | 3 |
| Active imobilizate | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 951 mii | 833 mii | 487 mii | 576 mii | 382 mii | 2,2 mil |
| Active circulante | 349 mii | 482 mii | 691 mii | 603 mii | 706 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2 mil | 2 mil |
| din care stocuri | 236 mii | 381 mii | 356 mii | 246 mii | 429 mii | 901 mii | 824 mii | 855 mii | 753 mii | 1,2 mil |
| creanțe | 94 mii | 100 mii | 279 mii | 284 mii | 229 mii | 308 mii | 872 mii | 1,3 mil | 1,2 mil | 480 mii |
| casa și conturi la bănci | 20 mii | 337 | 56 mii | 72 mii | 48 mii | 48 mii | 103 mii | 42 mii | 42 mii | 347 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 36 mii | 13 mii | — | — | — | 0 | — | — |
| Datorii | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 689 mii | 928 mii | 192 mii | 1 mil | 582 mii | 2,4 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 0 | — | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 189 mii | 461 mii | 299 mii | 588 mii | 969 mii | 1,2 mil | 2,1 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 717 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 21 în județul Dâmbovița și locul 214 din 733 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0812 – Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului.
Firme similare din județul Dâmbovița
- DB STONE LOGISTIC S.R.L. · Târgoviște3,1 mil lei · 2 ang.
- REDGE BUILDINGS S.R.L. · Izvoru (com. Vișina)2,8 mil lei · 2 ang.
- ABIBETON MAL S.R.L. · Târgoviște2,1 mil lei · 6 ang.
- ANA STONS COMPANY SRL · Potlogi1,7 mil lei · 3 ang.
- ACESAN SPED SRL · Bungetu (com. Văcărești)1,5 mil lei · 4 ang.
- BOBINA EXPERT CONSTRUCT S.R.L. · Crovu (com. Odobești)960 mii lei · 4 ang.
- COSMIN ASTFALT ZIDURILE S.R.L. · Zidurile (com. Odobești)834 mii lei · 1 ang.
- MINERAL SORT-BET S.R.L. · Priboiu (com. Brănești)770 mii lei · 6 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 16 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 21677/200/202516.12.2025
constatare nulitate act juridic
Judecătoria Buzau · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 22/1371/2025/a123.09.2025
contestaţie creanţe Împotriva Tabelului definitiv al creanţelor, publicat în BPI la data de 17.09.2025
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 10500/236/2022*07.05.2025
furtul (art.228 NCP) latura civilă
Judecătoria Giurgiu · Fond · Penal · calitate: Parte civilă Parte civilă
- 202/104/202506.02.2025
conflict de competenţă
Tribunalul Olt · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 22/1371/202503.02.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 2138/184/202412.12.2024
pretenţii
Judecătoria Slatina · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 4582/108/202431.10.2024
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Arad · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 10471/55/202330.08.2024
pretenţii
Tribunalul Arad · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 2138/184/202428.06.2024
pretenţii
Judecătoria Bals · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 5904/63/2023/a105.06.2024
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată cerere de repunere în termen şi înscriere la Masa Credală
Tribunalul Dolj · Fond · Faliment · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0812 – Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre MARTRANS SRL
Care este CUI-ul firmei MARTRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARTRANS SRL este 5358019, iar codul de TVA este RO5358019. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J15/441/1994, iar codul EUID este ROONRC.J15/441/1994.
Unde are sediul MARTRANS SRL?
Sediul social al firmei MARTRANS SRL este în Com. COJASCA, Sat Cojasca, Comuna Cojasca, Dâmbovița, județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MARTRANS SRL?
Activitatea principală a firmei MARTRANS SRL este „Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului”, cod CAEN 0812. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MARTRANS SRL?
MARTRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MARTRANS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 774). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MARTRANS SRL?
În 2025, MARTRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 395 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MARTRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. MARTRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.