MARROT SRL
NARCISELOR, Sat Izvin, Oraș Recaș, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 369 mii lei, pierdere netă 4.505 lei, 1 angajați.
Despre MARROT SRL
MARROT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 aprilie 2004 cu numărul J2004000942353 și codul unic de înregistrare (CUI) 16302498, cu sediul în Sat Izvin, Oraș Recaș, județul Timiș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit” (cod CAEN 4752). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 369 mii lei (-10% față de 2024), o pierdere netă de 4.505 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 402 mii lei la 369 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 martie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 16302498
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000942353
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 aprilie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000942353
- Cod poștal
- 307343
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 22.03.2017
reactivat 22.02.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 369 mii lei
- Pierdere netă
- 4.505 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -187 mii lei
- Datorii
- 906 mii lei
- Active totale
- 719 mii lei
- Marjă netă
- -1,2%
- Cifră / angajat
- 369 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (126%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 155 mii | 337 mii | 231 mii | 403 mii | 319 mii | 402 mii | 357 mii | 362 mii | 412 mii | 369 mii |
| Venituri totale | 155 mii | 338 mii | 231 mii | 403 mii | 334 mii | 403 mii | 372 mii | 362 mii | 412 mii | 372 mii |
| Cheltuieli totale | 150 mii | 309 mii | 261 mii | 381 mii | 319 mii | 405 mii | 405 mii | 373 mii | 392 mii | 371 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.144 | 29 mii | -30 mii | 22 mii | 15 mii | -1.894 | -33 mii | -11 mii | 20 mii | 968 |
| Profit / pierdere netă | 1.050 | 25 mii | -32 mii | 18 mii | 13 mii | -5.928 | -37 mii | -14 mii | 12 mii | -4.505 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 204 | 204 | 204 | 2.565 | 2.239 | 1.709 | 1.384 | 299 | 299 | 299 |
| Active circulante | 165 mii | 118 mii | 159 mii | 261 mii | 224 mii | 371 mii | 392 mii | 453 mii | 503 mii | 719 mii |
| din care stocuri | 81 mii | 41 mii | 106 mii | 148 mii | 183 mii | 322 mii | 371 mii | 395 mii | 462 mii | 672 mii |
| creanțe | 83 mii | 75 mii | 51 mii | 41 mii | 32 mii | 47 mii | 15 mii | 6.308 | 9.840 | 43 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.180 | 2.215 | 2.335 | 71 mii | 8.448 | 2.206 | 5.208 | 52 mii | 31 mii | 3.619 |
| Cheltuieli în avans | 1.513 | 1.513 | — | — | — | — | — | — | 403 | — |
| Datorii | 327 mii | 255 mii | 327 mii | 413 mii | 363 mii | 516 mii | 573 mii | 648 mii | 686 mii | 906 mii |
| Capitaluri proprii | -160 mii | -135 mii | -167 mii | -150 mii | -137 mii | -143 mii | -180 mii | -194 mii | -183 mii | -187 mii |
| din care capital subscris vărsat | 300 | 300 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 90 din 130 în județul Timiș și locul 1.819 din 2.858 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit.
Firme similare din județul Timiș
- PROFI GLASS SRL · Utvin (com. Sânmihaiu Roman)424 mii lei · 1 ang.
- WESTEURO PERFORMANCE SRL · Lugoj424 mii lei · 1 ang.
- MEGAFER SRL · Timișoara423 mii lei · 2 ang.
- BOIER SAMIR CONSTRUCT S.R.L. · Pustinis (com. Uivar)403 mii lei · 1 ang.
- WEST FENSTER SRL · Sânnicolau Mare357 mii lei · 1 ang.
- MIRALIN BUILDING SRL · Giroc350 mii lei · 0 ang.
- GREENEX PRO S.R.L. · Săcălaz329 mii lei · 1 ang.
- ADELINA-ROBERTA S.R.L. · Orțisoara318 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Întrebări frecvente despre MARROT SRL
Care este CUI-ul firmei MARROT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARROT SRL este 16302498, iar codul de TVA este RO16302498. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000942353, iar codul EUID este ROONRC.J2004000942353.
Unde are sediul MARROT SRL?
Sediul social al firmei MARROT SRL este în NARCISELOR, Sat Izvin, Oraș Recaș, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307343, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MARROT SRL?
Activitatea principală a firmei MARROT SRL este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit”, cod CAEN 4752. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MARROT SRL?
MARROT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 aprilie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MARROT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0256 *** 959). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MARROT SRL?
În 2025, MARROT SRL a raportat o cifră de afaceri de 369 mii lei și o pierdere netă de 4.505 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MARROT SRL plătitoare de TVA?
Da. MARROT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 martie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Sat Izvin, Oraș Recaș
- Firme cu CAEN 4752 din județul Timiș
- CAEN 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- Top firme din județul Timiș
- Top firme cu CAEN 4752
- Firme noi din județul Timiș
- Compară MARROT SRL cu alte firme