Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare30 ani pe piață

MAROCHI SRL

CUI 8267934J28/96/1996

Com. GANEASA, Sat Dranovățu, Comuna Găneasa, Olt

În 2025: cifra de afaceri 260 mii lei, profit net 18 mii lei.

Despre MAROCHI SRL

MAROCHI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 1996 cu numărul J28/96/1996 și codul unic de înregistrare (CUI) 8267934, cu sediul în Dranovățu (com. Găneasa), județul Olt. Activitatea principală este „Întreținerea și repararea autovehiculelor” (cod CAEN 4520). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 260 mii lei (-3% față de 2024), un profit net de 18 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 190 mii lei la 260 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 martie 2020 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
8267934
Nr. Registrul Comerțului
J28/96/1996
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 februarie 1996
EUID
ROONRC.J28/96/1996
Cod poștal
237186

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 06.03.2020

TVA la încasare
Da

din 06.03.2020

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 04.03.2020

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
260 mii lei

-3% față de 2024

Profit net
18 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
53 mii lei
Datorii
63 mii lei
Active totale
116 mii lei
Marjă netă
6,8%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii400 mii2016: cifra de afaceri 345.272 lei; profit net 3.971 lei20162017: cifra de afaceri 330.766 lei; pierdere netă 11.176 lei20172018: cifra de afaceri 336.110 lei; pierdere netă 1.466 lei20182019: cifra de afaceri 355.678 lei; pierdere netă 10.479 lei20192020: cifra de afaceri 223.281 lei; profit net 2.322 lei20202021: cifra de afaceri 190.005 lei; pierdere netă 7.282 lei20212022: cifra de afaceri 248.814 lei; pierdere netă 2.147 lei20222023: cifra de afaceri 258.105 lei; profit net 307 lei20232024: cifra de afaceri 267.696 lei; profit net 16.608 lei20242025: cifra de afaceri 260.206 lei; profit net 17.599 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă345 mii331 mii336 mii356 mii223 mii190 mii249 mii258 mii268 mii260 mii
Venituri totale346 mii336 mii336 mii356 mii224 mii191 mii249 mii259 mii268 mii262 mii
Cheltuieli totale339 mii344 mii334 mii363 mii220 mii195 mii249 mii257 mii248 mii241 mii
Profit / pierdere brută7.432-7.8141.895-6.9224.502-4.2563472.28120 mii21 mii
Profit / pierdere netă3.971-11 mii-1.466-10 mii2.322-7.282-2.14730717 mii18 mii
Număr mediu de angajați32221111——
Active imobilizate15 mii20 mii15 mii9.7695.4142.8251.086-12603.649
Active circulante118 mii112 mii105 mii93 mii79 mii76 mii81 mii90 mii99 mii113 mii
din care stocuri82 mii76 mii79 mii67 mii52 mii47 mii55 mii59 mii43 mii44 mii
creanțe24 mii23 mii17 mii15 mii16 mii10 mii16 mii18 mii15 mii18 mii
casa și conturi la bănci13 mii13 mii8.82811 mii10 mii18 mii10 mii13 mii41 mii50 mii
Datorii84 mii94 mii83 mii77 mii56 mii57 mii64 mii71 mii63 mii63 mii
Capitaluri proprii49 mii38 mii36 mii26 mii28 mii21 mii19 mii19 mii36 mii53 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 22 din 94 în județul Olt și locul 1.857 din 5.403 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor.

Firme similare din județul Olt

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 14646/200/202404.09.2024

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Buzau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor

Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.

Întrebări frecvente despre MAROCHI SRL

Care este CUI-ul firmei MAROCHI SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAROCHI SRL este 8267934, iar codul de TVA este RO8267934. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J28/96/1996, iar codul EUID este ROONRC.J28/96/1996.

Unde are sediul MAROCHI SRL?

Sediul social al firmei MAROCHI SRL este în Com. GANEASA, Sat Dranovățu, Comuna Găneasa, Olt, Dranovățu (com. Găneasa), județul Olt, cod poștal 237186, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MAROCHI SRL?

Activitatea principală a firmei MAROCHI SRL este „Întreținerea și repararea autovehiculelor”, cod CAEN 4520.

Când a fost înființată MAROCHI SRL?

MAROCHI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 1996, deci are 30 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MAROCHI SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0249 *** 187). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MAROCHI SRL?

În 2025, MAROCHI SRL a raportat o cifră de afaceri de 260 mii lei și un profit net de 18 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MAROCHI SRL plătitoare de TVA?

Da. MAROCHI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 martie 2020 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează