MARKGATE SOLUTIONS S.R.L.
SMARANDA BRĂESCU, bl. 20H, sc. 1, et. 2, ap. 8, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 22 mii lei, profit net 5.757 lei, 0 angajați.
Despre MARKGATE SOLUTIONS S.R.L.
MARKGATE SOLUTIONS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 noiembrie 2021 cu numărul J2021019546408 și codul unic de înregistrare (CUI) 45199176, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități ale agențiilor de publicitate” (cod CAEN 7311). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 22 mii lei (+26% față de 2024), un profit net de 5.757 lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 15 mii lei la 22 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 45199176
- Nr. Registrul Comerțului
- J2021019546408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 noiembrie 2021
- EUID
- ROONRC.J2021019546408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 22 mii lei
- Profit net
- 5.757 lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 30 mii lei
- Datorii
- 3.642 lei
- Active totale
- 34 mii lei
- Marjă netă
- 25,8%
+26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 0 | 15 mii | 24 mii | 18 mii | 22 mii |
| Venituri totale | 0 | 15 mii | 24 mii | 18 mii | 22 mii |
| Cheltuieli totale | 1.454 | 6.996 | 10 mii | 9.310 | 15 mii |
| Profit / pierdere brută | -1.454 | 7.524 | 14 mii | 8.390 | 6.854 |
| Profit / pierdere netă | -1.454 | 7.088 | 12 mii | 7.048 | 5.757 |
| Active imobilizate | 624 | 0 | 2.674 | 5.691 | 2.400 |
| Active circulante | 250 | 8.196 | 18 mii | 26 mii | 31 mii |
| creanțe | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.785 |
| casa și conturi la bănci | 250 | 8.196 | 18 mii | 26 mii | 24 mii |
| Datorii | 2.128 | 2.362 | 2.899 | 7.723 | 3.642 |
| Capitaluri proprii | -1.254 | 5.834 | 17 mii | 24 mii | 30 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4.312 din 4.715 în județul București și locul 11.173 din 12.562 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate.
Firme similare din județul București
- CREATIVE DIGITAL STUDIO S.R.L. · București Sector 522 mii lei · 0 ang.
- AP CINEMA MEDIA S.R.L. · București Sector 222 mii lei · 0 ang.
- VISUAL DYNAMICS SRL · București Sector 522 mii lei · 0 ang.
- NOVALOOM STRATEGIES S.R.L. · București Sector 622 mii lei · 1 ang.
- ELEVATEHUB MARKETING S.R.L. · București Sector 122 mii lei · 1 ang.
- LP MEDIA PRODUCTION S.R.L. · București Sector 622 mii lei · 0 ang.
- MOLECULAR COPYWRITING S.R.L. · București Sector 322 mii lei · 0 ang.
- LORENTZ MEDIA S.R.L. · București Sector 622 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre MARKGATE SOLUTIONS S.R.L.
Care este CUI-ul firmei MARKGATE SOLUTIONS S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARKGATE SOLUTIONS S.R.L. este 45199176. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2021019546408, iar codul EUID este ROONRC.J2021019546408.
Unde are sediul MARKGATE SOLUTIONS S.R.L.?
Sediul social al firmei MARKGATE SOLUTIONS S.R.L. este în SMARANDA BRĂESCU, bl. 20H, sc. 1, et. 2, ap. 8, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MARKGATE SOLUTIONS S.R.L.?
Activitatea principală a firmei MARKGATE SOLUTIONS S.R.L. este „Activități ale agențiilor de publicitate”, cod CAEN 7311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MARKGATE SOLUTIONS S.R.L.?
MARKGATE SOLUTIONS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 noiembrie 2021, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MARKGATE SOLUTIONS S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MARKGATE SOLUTIONS S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MARKGATE SOLUTIONS S.R.L.?
În 2025, MARKGATE SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 22 mii lei și un profit net de 5.757 lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MARKGATE SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MARKGATE SOLUTIONS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.