MARITEX TRADITION SRL
Sat Dumbrăveni, Comuna Ciceu-Giurgești, Bistrița-Năsăud
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri — lei, profit net 0 lei.
Despre MARITEX TRADITION SRL
MARITEX TRADITION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 martie 2016 cu numărul J6/306/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 35889233, cu sediul în Dumbrăveni (com. Ciceu-Giurgești), județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor” (cod CAEN 0113). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei, un profit net de 0 lei. Între 2019 și 2022, cifra de afaceri a scăzut (de la 36 mii lei la 5.400 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 35889233
- Nr. Registrul Comerțului
- J6/306/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 martie 2016
- EUID
- ROONRC.J6/306/2016
- Cod poștal
- 427067
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Beclean
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- — lei
- Profit net
- 0 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -1.196 lei
- Datorii
- 43 mii lei
- Active totale
- 42 mii lei
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (103%); fără venituri raportate în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | 36 mii | 5.392 | 74 mii | 5.400 | — | — | — |
| Venituri totale | 0 | 222 mii | 0 | 36 mii | 5.392 | 74 mii | 101 mii | 0 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 35 | 14 mii | 36 mii | 60 mii | 35 mii | 70 mii | 68 mii | 25 mii | — | — |
| Profit / pierdere brută | -35 | 208 mii | -36 mii | -24 mii | -30 mii | 4.617 | 33 mii | -25 mii | 0 | 0 |
| Profit / pierdere netă | -35 | 208 mii | -36 mii | -25 mii | -30 mii | 3.889 | 33 mii | -25 mii | 0 | 0 |
| Număr mediu de angajați | — | — | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | — | — |
| Active imobilizate | — | 37 mii | 29 mii | 22 mii | 16 mii | 11 mii | 4.791 | — | — | — |
| Active circulante | 175 | 171 mii | 256 mii | 252 mii | 236 mii | 257 mii | 181 mii | 42 mii | 42 mii | 42 mii |
| din care stocuri | — | 10 mii | — | — | 505 | -194 | -194 | -194 | 0 | — |
| creanțe | — | — | 107 mii | 107 mii | 107 mii | 140 mii | 2.749 | 2.748 | 2.554 | 2.554 |
| casa și conturi la bănci | 175 | 161 mii | 149 mii | 145 mii | 128 mii | 117 mii | 178 mii | 39 mii | 39 mii | 39 mii |
| Datorii | 10 | 0 | 6.955 | 21 mii | 28 mii | 39 mii | 31 mii | 43 mii | 43 mii | 43 mii |
| Venituri în avans | — | — | 106 mii | 106 mii | 106 mii | 106 mii | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 165 | 208 mii | 172 mii | 147 mii | 117 mii | 121 mii | 154 mii | -1.197 | -1.196 | -1.196 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- DD SERVICII PROIECTARE SI ARHITECTURA S.R.L. · Fânațele Silivașului (com. Silivasu De Câmpie)21 mii lei · 1 ang.
- ARY TERRA S.R.L. · Budus (com. Budacu De Jos)13 mii lei · 0 ang.
- LOVELY GARDEN S.R.L. · Herina (com. Galații Bistriței)9.200 lei · 1 ang.
- CLAPATEX TRADITIONAL SRL · Dumbrăveni (com. Ciceu-Giurgești)0 lei · 0 ang.
- SELIA SAILING S.R.L. · Colibița (com. Bistrița Bârgăului)0 lei · 1 ang.
- FERMA LUI DELU S.R.L. · Livezile0 lei · 0 ang.
- POIENARII SRL · Dumbrăveni (com. Ciceu-Giurgești)0 lei · 0 ang.
- AGROCOLA FOREST BOUNCE S.R.L. · Bistrița Bârgăului0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0113 – Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
- 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Întrebări frecvente despre MARITEX TRADITION SRL
Care este CUI-ul firmei MARITEX TRADITION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARITEX TRADITION SRL este 35889233. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J6/306/2016, iar codul EUID este ROONRC.J6/306/2016.
Unde are sediul MARITEX TRADITION SRL?
Sediul social al firmei MARITEX TRADITION SRL este în Sat Dumbrăveni, Comuna Ciceu-Giurgești, Bistrița-Năsăud, Dumbrăveni (com. Ciceu-Giurgești), județul Bistrița-Năsăud, cod poștal 427067, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MARITEX TRADITION SRL?
Activitatea principală a firmei MARITEX TRADITION SRL este „Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor”, cod CAEN 0113. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MARITEX TRADITION SRL?
MARITEX TRADITION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 martie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MARITEX TRADITION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 893). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MARITEX TRADITION SRL?
În 2025, MARITEX TRADITION SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un profit net de 0 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MARITEX TRADITION SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MARITEX TRADITION SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/35889233API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.
Explorează
- Firme din Dumbrăveni (com. Ciceu-Giurgești)
- Firme cu CAEN 0113 din județul Bistrița-Năsăud
- CAEN 0113 – Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
- Top firme din județul Bistrița-Năsăud
- Firme noi din județul Bistrița-Năsăud
- Beneficiari de fonduri din județul Bistrița-Năsăud
- Compară MARITEX TRADITION SRL cu alte firme