MARIFLOR PRODCOM SRL
LIVIU REBREANU, Municipiul Gherla, Cluj
A primit finanțare publică (6 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 57,8 mil lei, profit net 902 mii lei, 165 angajați.
Despre MARIFLOR PRODCOM SRL
MARIFLOR PRODCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 1994 cu numărul J1994004335125 și codul unic de înregistrare (CUI) 7371200, cu sediul în Gherla, județul Cluj. Activitatea principală este „Prelucrarea și conservarea cărnii” (cod CAEN 1011). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 57,8 mil lei (+4% față de 2024), un profit net de 902 mii lei și 165 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 45,2 mil lei la 57,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1995.
Date de identificare
- CUI
- 7371200
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994004335125
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994004335125
- Cod poștal
- 405300
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.06.1995
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 57,8 mil lei
- Profit net
- 902 mii lei
- Angajați (medie)
- 165
- Capitaluri proprii
- 28,4 mil lei
- Datorii
- 27,7 mil lei
- Active totale
- 62,4 mil lei
- Marjă netă
- 1,6%
- Cifră / angajat
- 350 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 44% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 31,4 mil | 35 mil | 35 mil | 40,6 mil | 40,1 mil | 45,2 mil | 48,7 mil | 53,3 mil | 55,8 mil | 57,8 mil |
| Venituri totale | 40,5 mil | 45,8 mil | 46,9 mil | 50,8 mil | 45,8 mil | 49,5 mil | 58,5 mil | 62,1 mil | 66 mil | 67,3 mil |
| Cheltuieli totale | 38,9 mil | 44,1 mil | 45,5 mil | 49,2 mil | 42,8 mil | 44,2 mil | 50,6 mil | 60,5 mil | 65,1 mil | 66,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 3 mil | 5,3 mil | 7,9 mil | 1,6 mil | 910 mii | 1,2 mil |
| Profit / pierdere netă | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 2,6 mil | 4,4 mil | 7,4 mil | 1,3 mil | 703 mii | 902 mii |
| Număr mediu de angajați | 160 | 160 | 158 | 160 | 160 | 160 | 158 | 162 | 156 | 165 |
| Active imobilizate | 15,6 mil | 14 mil | 14,8 mil | 13,8 mil | 18,9 mil | 35,6 mil | 58,6 mil | 52 mil | 49,8 mil | 46,5 mil |
| Active circulante | 4,9 mil | 4,6 mil | 4,5 mil | 5,9 mil | 15,3 mil | 16,1 mil | 14,2 mil | 11,1 mil | 12,7 mil | 15,6 mil |
| din care stocuri | 1,6 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 2,8 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 3,6 mil | 5 mil | 6,7 mil | 9,2 mil |
| creanțe | 1,6 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 11,2 mil | 11,8 mil | 8,1 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 4,7 mil |
| casa și conturi la bănci | 1,7 mil | 1 mil | 723 mii | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 3,3 mil | 2,8 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli în avans | 45 mii | 268 mii | 51 mii | 54 mii | — | 2.700 | -227 | 103 mii | 149 mii | 238 mii |
| Datorii | 5,8 mil | 3,5 mil | 2,8 mil | 1,9 mil | 3,9 mil | 17 mil | 33,7 mil | 24,7 mil | 24,6 mil | 27,7 mil |
| Venituri în avans | 772 mii | — | — | — | 9,9 mil | 9,9 mil | 10,3 mil | 8,6 mil | 7,5 mil | 6,3 mil |
| Capitaluri proprii | 13,9 mil | 15,4 mil | 16,5 mil | 17,8 mil | 20,4 mil | 24,8 mil | 28,7 mil | 30 mil | 30,5 mil | 28,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 1 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 9 în județul Cluj și locul 43 din 406 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1011 – Prelucrarea și conservarea cărnii.
Firme similare din județul Cluj
- URCARN SRL · Câmpia Turzii28,9 mil lei · 80 ang.
- ROMSERG EXIM SRL · Florești19 mil lei · 31 ang.
- AFUM DE MUREȘAN S.R.L. · Cluj-Napoca1,8 mil lei · 4 ang.
- AGRO PROD COMPAN SRL · Popești (com. Baciu)961 mii lei · 5 ang.
- TRADITIONAL ARDELENESC SRL · Dej846 mii lei · 1 ang.
- FENIX PRO SRL · Cluj-Napoca765 mii lei · 1 ang.
- HALAL SERVICE & CONTROL SRL · Cluj-Napoca40 mii lei · 0 ang.
- PLAIURI NOI BOBÂLNA 1437 SOCIETATE COOPERATIVĂ · Bobâlna2.015 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 34 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1699/83/2025/a210.09.2026
contestaţie creanţe contestatie împotriva Tabelului suplimentar de creante.
Tribunalul Satumare · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 17913/271/202609.09.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 25710/211/202613.08.2026
somaţie de plată
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 3235/117/202510.08.2026
anulare act administrativ
Curtea de Apel Cluj · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent
- 12856/271/202629.06.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 12073/271/202617.06.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 3316/235/202625.05.2026
validare poprire
Judecătoria Gherla · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 2800/235/202606.05.2026
validare poprire
Judecătoria Gherla · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 11775/197/202617.04.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Brasov · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 11852/211/202616.04.2026
validare poprire
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1011 – Prelucrarea și conservarea cărnii
- 0146 Creșterea porcinelor
- 0147 Creșterea păsărilor
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
- 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5611 Restaurante
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 8292 Activități de ambalare
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre MARIFLOR PRODCOM SRL
Care este CUI-ul firmei MARIFLOR PRODCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARIFLOR PRODCOM SRL este 7371200, iar codul de TVA este RO7371200. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994004335125, iar codul EUID este ROONRC.J1994004335125.
Unde are sediul MARIFLOR PRODCOM SRL?
Sediul social al firmei MARIFLOR PRODCOM SRL este în LIVIU REBREANU, Municipiul Gherla, Cluj, județul Cluj, cod poștal 405300, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MARIFLOR PRODCOM SRL?
Activitatea principală a firmei MARIFLOR PRODCOM SRL este „Prelucrarea și conservarea cărnii”, cod CAEN 1011. În Registrul Comerțului are autorizate în total 39 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MARIFLOR PRODCOM SRL?
MARIFLOR PRODCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MARIFLOR PRODCOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 438). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MARIFLOR PRODCOM SRL?
În 2025, MARIFLOR PRODCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 57,8 mil lei și un profit net de 902 mii lei, cu 165 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MARIFLOR PRODCOM SRL plătitoare de TVA?
Da. MARIFLOR PRODCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.