MARENT'99 SRL
POPORULUI, Municipiul Constanța, Constanța
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 6,8 mil lei, profit net 814 mii lei, 14 angajați.
Despre MARENT'99 SRL
MARENT'99 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iunie 1999 cu numărul J1999001327139 și codul unic de înregistrare (CUI) 11874324, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6,8 mil lei (+152% față de 2024), un profit net de 814 mii lei și 14 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 6,8 mil lei la 6,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 iunie 1999.
Date de identificare
- CUI
- 11874324
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999001327139
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 iunie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999001327139
- Cod poștal
- 900205
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 23.06.1999
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 6,8 mil lei
- Profit net
- 814 mii lei
- Angajați (medie)
- 14
- Capitaluri proprii
- 6,9 mil lei
- Datorii
- 2,3 mil lei
- Active totale
- 9,6 mil lei
- Marjă netă
- 12%
- Cifră / angajat
- 484 mii lei
+152% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 23% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,1 mil | 3,2 mil | 7,3 mil | 7,9 mil | 6 mil | 6,8 mil | 6,5 mil | 3,7 mil | 2,7 mil | 6,8 mil |
| Venituri totale | 3,1 mil | 3,3 mil | 7,3 mil | 7,9 mil | 6 mil | 7,7 mil | 6,9 mil | 4,8 mil | 3,9 mil | 6,9 mil |
| Cheltuieli totale | 3,1 mil | 3,1 mil | 5,4 mil | 7 mil | 4,8 mil | 7,5 mil | 5,7 mil | 3,8 mil | 3,8 mil | 6 mil |
| Profit / pierdere brută | 40 mii | 252 mii | 1,9 mil | 924 mii | 1,2 mil | 135 mii | 1,2 mil | 974 mii | 76 mii | 961 mii |
| Profit / pierdere netă | 24 mii | 208 mii | 1,8 mil | 770 mii | 997 mii | 109 mii | 1 mil | 965 mii | 62 mii | 814 mii |
| Număr mediu de angajați | 23 | 20 | 19 | 31 | 28 | 26 | 17 | 19 | 12 | 14 |
| Active imobilizate | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 2,9 mil | 3,7 mil | 4,7 mil | 5,8 mil | 5,4 mil |
| Active circulante | 1,1 mil | 1,5 mil | 3,3 mil | 3,6 mil | 3,4 mil | 4,3 mil | 4,2 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 4,2 mil |
| din care stocuri | 49 mii | 49 mii | 49 mii | 68 mii | 507 mii | 450 mii | 521 mii | 167 mii | 55 mii | 367 mii |
| creanțe | 158 mii | 1,1 mil | 2,5 mil | 1,8 mil | 585 mii | 984 mii | 313 mii | 1,8 mil | 919 mii | 653 mii |
| casa și conturi la bănci | 902 mii | 423 mii | 810 mii | 1,8 mil | 2,3 mil | 2,9 mil | 3,4 mil | 405 mii | 1,4 mil | 3,2 mil |
| Cheltuieli în avans | 9.225 | 16 mii | 20 mii | 8.591 | 11 mii | 321 mii | 8.775 | 26 mii | 19 mii | 18 mii |
| Datorii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 2,4 mil | 1,7 mil | 642 mii | 1,6 mil | 2,3 mil |
| Venituri în avans | 11 mii | 38 mii | 19 mii | 11 mii | 12 mii | 0 | 117 mii | 14 mii | 7.453 | 17 mii |
| Provizioane | 97 mii | 97 mii | 590 mii | 1 mil | 653 mii | 1,1 mil | 973 mii | 410 mii | 410 mii | 410 mii |
| Capitaluri proprii | 1,4 mil | 1,4 mil | 2,5 mil | 2,9 mil | 3,9 mil | 4,1 mil | 5,1 mil | 6,1 mil | 6,1 mil | 6,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 189 mii | 189 mii | 189 mii | 189 mii | 189 mii | 189 mii | 189 mii | 189 mii | 189 mii | 189 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 67 din 803 în județul Constanța și locul 1.710 din 19.567 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Constanța
- KLAF SERV SRL · Constanța7,1 mil lei · 17 ang.
- MIDDLE WAY CONSTRUCT SRL · Năvodari6,9 mil lei · 11 ang.
- CUCOR SRL · Mangalia6,9 mil lei · 34 ang.
- TOP ACTIV CLASS SRL · Constanța6,9 mil lei · 3 ang.
- SIGECO TECNIS SRL · Constanța6,9 mil lei · 22 ang.
- NCCP RESORT SRL · Constanța6,8 mil lei · 3 ang.
- MMC DEVELOPMENT S.R.L. · Constanța6,7 mil lei · 1 ang.
- GUARDA TACOZ S.R.L. · Constanța6,5 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
7 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 17935/212/202525.03.2026
contestaţie la executare 1137/B/2025
Tribunalul Constanta · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Contestator
- 66/36/202609.02.2026
contestaţie decizie de concediere
Curtea de Apel Constanta · Contestaţie în anulare - Apel · Litigii de muncă · calitate: Contestator Pârât
- 4197/118/202430.06.2025
contestaţie decizie de concediere
Curtea de Apel Constanta · Apel · Litigii de muncă · calitate: Apelant Pârât
- 17935/212/202518.06.2025
contestaţie la executare 1137/B/2025
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 3497/118/202410.06.2025
calcul drepturi salariale
Curtea de Apel Constanta · Apel · Litigii de muncă · calitate: Apelant Pârât
- 4197/118/202418.06.2024
contestaţie decizie de concediere
Tribunalul Constanta · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 3497/118/202421.05.2024
calcul drepturi salariale
Tribunalul Constanta · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Întrebări frecvente despre MARENT'99 SRL
Care este CUI-ul firmei MARENT'99 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARENT'99 SRL este 11874324, iar codul de TVA este RO11874324. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999001327139, iar codul EUID este ROONRC.J1999001327139.
Unde are sediul MARENT'99 SRL?
Sediul social al firmei MARENT'99 SRL este în POPORULUI, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, cod poștal 900205, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MARENT'99 SRL?
Activitatea principală a firmei MARENT'99 SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100.
Când a fost înființată MARENT'99 SRL?
MARENT'99 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iunie 1999, deci are 27 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MARENT'99 SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 983). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MARENT'99 SRL?
În 2025, MARENT'99 SRL a raportat o cifră de afaceri de 6,8 mil lei și un profit net de 814 mii lei, cu 14 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MARENT'99 SRL plătitoare de TVA?
Da. MARENT'99 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 iunie 1999. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Constanța
- Firme cu CAEN 4100 din județul Constanța
- CAEN 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- Top firme din județul Constanța
- Top firme cu CAEN 4100
- Firme noi din județul Constanța
- Beneficiari de fonduri din județul Constanța
- Compară MARENT'99 SRL cu alte firme