MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L.
Sat Colnic, Comuna Valea Mare Pravăț, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 465 mii lei, profit net 238 mii lei, 1 angajați.
Despre MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L.
MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 octombrie 2021 cu numărul J2021002562037 și codul unic de înregistrare (CUI) 35666371, cu sediul în Colnic (com. Valea Mare Pravăț), județul Argeș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 465 mii lei (+103% față de 2024), un profit net de 238 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 156 mii lei la 465 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 noiembrie 2025 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 35666371
- Nr. Registrul Comerțului
- J2021002562037
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 octombrie 2021
- EUID
- ROONRC.J2021002562037
- Cod poștal
- 117807
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 21.11.2025
din 21.11.2025
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 465 mii lei
- Profit net
- 238 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 239 mii lei
- Datorii
- 49 mii lei
- Active totale
- 288 mii lei
- Marjă netă
- 51,3%
- Cifră / angajat
- 465 mii lei
+103% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 17% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 90 mii | 120 mii | 56 mii | 13 mii | 141 mii | 156 mii | 228 mii | 287 mii | 229 mii | 465 mii |
| Venituri totale | 90 mii | 120 mii | 56 mii | 13 mii | 141 mii | 156 mii | 228 mii | 287 mii | 231 mii | 465 mii |
| Cheltuieli totale | 11 mii | 31 mii | 42 mii | 39 mii | 87 mii | 70 mii | 81 mii | 128 mii | 151 mii | 176 mii |
| Profit / pierdere brută | 79 mii | 89 mii | 13 mii | -25 mii | 53 mii | 87 mii | 147 mii | 159 mii | 80 mii | 288 mii |
| Profit / pierdere netă | 77 mii | 87 mii | 13 mii | -26 mii | 52 mii | 85 mii | 145 mii | 156 mii | 64 mii | 238 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 3.891 | 3.191 | 991 | 292 | — | 63 | — | 5.044 | 1.572 | 898 |
| Active circulante | 76 mii | 132 mii | 149 mii | 120 mii | 173 mii | 131 mii | 181 mii | 182 mii | 78 mii | 287 mii |
| creanțe | — | 309 | — | 99 | 119 | 14 mii | 25 mii | 153 mii | 23 mii | 70 mii |
| casa și conturi la bănci | 76 mii | 131 mii | 149 mii | 120 mii | 173 mii | 117 mii | 156 mii | 30 mii | 55 mii | 217 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 102 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 2.616 | 5.590 | 7.262 | 3.328 | 4.680 | 6.656 | 36 mii | 31 mii | 15 mii | 49 mii |
| Capitaluri proprii | 77 mii | 129 mii | 142 mii | 117 mii | 169 mii | 125 mii | 145 mii | 156 mii | 64 mii | 239 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 240 din 517 în județul Argeș și locul 9.155 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Argeș
- VENOM LOGISTIC S.R.L. · Pitești478 mii lei · 2 ang.
- STRONG WATER STOP S.R.L. · Gliganu De Jos (com. Rociu)478 mii lei · 1 ang.
- BOGDAN BAUPERFEKT S.R.L. · Dragoslavele477 mii lei · 3 ang.
- BURDUJA CONSTRUCT S.R.L. · Purcăreni (com. Micești)473 mii lei · 2 ang.
- LULU & YUS TERMOCONSTRUCT S.R.L. · Pitești473 mii lei · 8 ang.
- NIF ȘAPE ȘI TENCUIELI S.R.L. · Curtea De Argeș458 mii lei · 3 ang.
- SAZ EDIL CONCEPT S.R.L. · Valea Brazilor (com. Băiculești)455 mii lei · 9 ang.
- IT INTELIGENT CONSTRUCT S.R.L. · Prislopu Mic (com. Bascov)451 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
Întrebări frecvente despre MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L.
Care este CUI-ul firmei MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L. este 35666371, iar codul de TVA este RO35666371. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2021002562037, iar codul EUID este ROONRC.J2021002562037.
Unde are sediul MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L.?
Sediul social al firmei MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L. este în Sat Colnic, Comuna Valea Mare Pravăț, Argeș, Colnic (com. Valea Mare Pravăț), județul Argeș, cod poștal 117807, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L.?
Activitatea principală a firmei MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L.?
MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 octombrie 2021, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Colnic (com. Valea Mare Pravăț) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L.?
În 2025, MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 465 mii lei și un profit net de 238 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. MAREDO CONSULTING ENGINEERING S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 21 noiembrie 2025 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.