MARCOMLENA SRL
RHEDEY CLAUDIA, Loc. Sângeorgiu De Pădure, Oraș Sângeorgiu De Pădure, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 352 mii lei, profit net 217 mii lei, 1 angajați.
Despre MARCOMLENA SRL
MARCOMLENA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2015 cu numărul J2015000063269 și codul unic de înregistrare (CUI) 34016532, cu sediul în Sângeorgiu De Pădure, județul Mureș. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 352 mii lei (+43% față de 2024), un profit net de 217 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 236 mii lei la 352 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 ianuarie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 34016532
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000063269
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 ianuarie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000063269
- Cod poștal
- 547535
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 30.01.2015
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sovata
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 352 mii lei
- Profit net
- 217 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 217 mii lei
- Datorii
- 27 mii lei
- Active totale
- 244 mii lei
- Marjă netă
- 61,6%
- Cifră / angajat
- 352 mii lei
+43% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 50 mii | 145 mii | 246 mii | 211 mii | 220 mii | 236 mii | 237 mii | 237 mii | 246 mii | 352 mii |
| Venituri totale | 119 mii | 159 mii | 251 mii | 211 mii | 221 mii | 236 mii | 237 mii | 237 mii | 246 mii | 358 mii |
| Cheltuieli totale | 153 mii | 113 mii | 79 mii | 46 mii | 40 mii | 41 mii | 44 mii | 54 mii | 54 mii | 131 mii |
| Profit / pierdere brută | -34 mii | 46 mii | 172 mii | 165 mii | 181 mii | 195 mii | 192 mii | 184 mii | 192 mii | 227 mii |
| Profit / pierdere netă | -35 mii | 44 mii | 169 mii | 163 mii | 179 mii | 192 mii | 190 mii | 181 mii | 190 mii | 217 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 280 mii | 269 mii | 256 mii | 243 mii | 233 mii | 224 mii | 215 mii | 207 mii | 200 mii | 215 mii |
| Active circulante | 14 mii | 8.146 | 8.591 | -6.986 | -4.991 | 1.513 | -4.469 | 1.951 | 9.368 | 29 mii |
| din care stocuri | 4.038 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 73 | -17 mii | 7.741 | -17 mii | -17 mii | -17 mii | -17 mii | -17 mii | -4.227 | 2.456 |
| casa și conturi la bănci | 9.720 | 25 mii | 850 | 9.844 | 12 mii | 18 mii | 12 mii | 19 mii | 14 mii | 27 mii |
| Datorii | 378 mii | 317 mii | 135 mii | 73 mii | 50 mii | 33 mii | 21 mii | 27 mii | 20 mii | 27 mii |
| Capitaluri proprii | -84 mii | -40 mii | 129 mii | 163 mii | 179 mii | 193 mii | 190 mii | 181 mii | 190 mii | 217 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 98 din 317 în județul Mureș și locul 5.623 din 14.554 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Mureș
- CONSUMCOOP REGHIN SOCIETATE COOPERATIVA · Reghin374 mii lei · 3 ang.
- GICA IMPEX SRL · Târgu Mureș373 mii lei · 1 ang.
- BLUES BROTHERS SRL · Târgu Mureș371 mii lei · 1 ang.
- BEIDA PROD SRL · Sighișoara370 mii lei · 1 ang.
- MIADE ESTATE SRL · Târgu Mureș362 mii lei · 1 ang.
- DEMAMUR S.R.L. · Târgu Mureș360 mii lei · 2 ang.
- LUIS COMEX SRL · Târgu Mureș357 mii lei · 1 ang.
- TOSCANA IMPEX SRL · Târgu Mureș344 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre MARCOMLENA SRL
Care este CUI-ul firmei MARCOMLENA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARCOMLENA SRL este 34016532, iar codul de TVA este RO34016532. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000063269, iar codul EUID este ROONRC.J2015000063269.
Unde are sediul MARCOMLENA SRL?
Sediul social al firmei MARCOMLENA SRL este în RHEDEY CLAUDIA, Loc. Sângeorgiu De Pădure, Oraș Sângeorgiu De Pădure, Mureș, județul Mureș, cod poștal 547535, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MARCOMLENA SRL?
Activitatea principală a firmei MARCOMLENA SRL este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MARCOMLENA SRL?
MARCOMLENA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MARCOMLENA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MARCOMLENA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sângeorgiu De Pădure sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MARCOMLENA SRL?
În 2025, MARCOMLENA SRL a raportat o cifră de afaceri de 352 mii lei și un profit net de 217 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MARCOMLENA SRL plătitoare de TVA?
Da. MARCOMLENA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 ianuarie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.