MARC-HOUSE SRL
Str. Matei Basarab, Municipiul Brașov, Brașov
În 2024: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 847 mii lei, 2 angajați.
Despre MARC-HOUSE SRL
MARC-HOUSE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 mai 2004 cu numărul J08/1111/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16432943, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract” (cod CAEN 6832). Firma are 22 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (+15% față de 2023), un profit net de 847 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16432943
- Nr. Registrul Comerțului
- J08/1111/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 mai 2004
- EUID
- ROONRC.J08/1111/2004
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.05.2005
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Profit net
- 847 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 902 mii lei
- Datorii
- 574 mii lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- 67,2%
- Cifră / angajat
- 630 mii lei
+15% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 39% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 408 mii | 470 mii | 943 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,3 mil |
| Venituri totale | 408 mii | 470 mii | 943 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli totale | 105 mii | 131 mii | 151 mii | 328 mii | 355 mii | 388 mii | 422 mii | 762 mii |
| Profit / pierdere brută | 303 mii | 339 mii | 792 mii | 809 mii | 755 mii | 813 mii | 688 mii | 897 mii |
| Profit / pierdere netă | 296 mii | 334 mii | 783 mii | 797 mii | 744 mii | 802 mii | 677 mii | 847 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 955 mii | 919 mii | 874 mii | 827 mii | 827 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Active circulante | 122 mii | 280 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 788 mii | 227 mii | 276 mii | 301 mii |
| din care stocuri | 1.835 | 2.828 | 2.828 | 2.828 | — | — | 2.706 | 2.706 |
| creanțe | 103 mii | 129 mii | 148 mii | 171 mii | 179 mii | 215 mii | 232 mii | 265 mii |
| casa și conturi la bănci | 17 mii | 148 mii | 975 mii | 1,3 mil | 609 mii | 12 mii | 42 mii | 34 mii |
| Cheltuieli în avans | 213 | 213 | 213 | 213 | 213 | 213 | 213 | 213 |
| Datorii | 291 mii | 78 mii | 97 mii | 122 mii | 173 mii | 500 mii | 287 mii | 574 mii |
| Capitaluri proprii | 787 mii | 1,1 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 1,4 mil | 863 mii | 1,2 mil | 902 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 153 în județul Brașov și locul 222 din 3.109 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 6832 – Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract.
Firme similare din județul Brașov
- CITYHOST PROPERTIES S.R.L. · Brașov1,8 mil lei · 3 ang.
- PIEȚE, TÂRGURI ȘI OBOARE FĂGĂRAȘ SRL · Făgăraș1,7 mil lei · 11 ang.
- AMYRA QUICK SERVICES S.R.L. · Brașov902 mii lei · 0 ang.
- AMBKEVEN S.R.L. · Brașov859 mii lei · 1 ang.
- ADEX PLUS SRL · Brașov759 mii lei · 7 ang.
- KRONSTADT SERVICII ADMINISTRARE SRL · Săcele737 mii lei · 2 ang.
- ADRAGNA COMPANY SRL · Brașov566 mii lei · 2 ang.
- PROMIO ASSET MANAGEMENT S.R.L. · Brașov532 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6832 – Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Întrebări frecvente despre MARC-HOUSE SRL
Care este CUI-ul firmei MARC-HOUSE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARC-HOUSE SRL este 16432943, iar codul de TVA este RO16432943. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J08/1111/2004, iar codul EUID este ROONRC.J08/1111/2004.
Unde are sediul MARC-HOUSE SRL?
Sediul social al firmei MARC-HOUSE SRL este în Str. Matei Basarab, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MARC-HOUSE SRL?
Activitatea principală a firmei MARC-HOUSE SRL este „Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract”, cod CAEN 6832.
Când a fost înființată MARC-HOUSE SRL?
MARC-HOUSE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 mai 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MARC-HOUSE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MARC-HOUSE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brașov sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MARC-HOUSE SRL?
În 2024, MARC-HOUSE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și un profit net de 847 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MARC-HOUSE SRL plătitoare de TVA?
Da. MARC-HOUSE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.