Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA14 ani pe piață

MARBE NORD SRL

CUI 30664094J2012000933048

TURBINEI, et. 1, Municipiul Bacău, Bacău

În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 624 mii lei, 1 angajați.

Despre MARBE NORD SRL

MARBE NORD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 septembrie 2012 cu numărul J2012000933048 și codul unic de înregistrare (CUI) 30664094, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații” (cod CAEN 4650). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+1% față de 2024), un profit net de 624 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 336 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2020.

Date de identificare

CUI
30664094
Nr. Registrul Comerțului
J2012000933048
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
14 septembrie 2012
EUID
ROONRC.J2012000933048
Cod poștal
600360

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.10.2020

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,1 mil lei

+1% față de 2024

Profit net
624 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
5 mil lei
Datorii
2,6 mil lei
Active totale
7,7 mil lei
Marjă netă
57%
Cifră / angajat
1,1 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 196.594 lei; profit net 67 lei20162017: cifra de afaceri 181.646 lei; profit net 95.398 lei20172018: cifra de afaceri 226.678 lei; profit net 22.082 lei20182019: cifra de afaceri 359.621 lei; profit net 244.156 lei20192020: cifra de afaceri 374.230 lei; profit net 183.104 lei20202021: cifra de afaceri 335.568 lei; profit net 122.072 lei20212022: cifra de afaceri 730.859 lei; profit net 1.403.443 lei20222023: cifra de afaceri 1.025.201 lei; profit net 358.667 lei20232024: cifra de afaceri 1.081.670 lei; profit net 539.946 lei20242025: cifra de afaceri 1.093.889 lei; profit net 623.982 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă197 mii182 mii227 mii360 mii374 mii336 mii731 mii1 mil1,1 mil1,1 mil
Venituri totale197 mii182 mii227 mii360 mii374 mii342 mii1,7 mil1,1 mil1,2 mil1,2 mil
Cheltuieli totale191 mii81 mii198 mii105 mii180 mii210 mii302 mii718 mii625 mii520 mii
Profit / pierdere brută5.965101 mii29 mii255 mii194 mii132 mii1,4 mil370 mii570 mii653 mii
Profit / pierdere netă6795 mii22 mii244 mii183 mii122 mii1,4 mil359 mii540 mii624 mii
Număr mediu de angajați0——0001111
Active imobilizate2,1 mil2,1 mil2,3 mil2,2 mil1,7 mil1,8 mil6,4 mil7,1 mil7 mil6,8 mil
Active circulante47 mii143 mii95 mii161 mii295 mii679 mii190 mii501 mii478 mii847 mii
creanțe36 mii78 mii24 mii140 mii272 mii3.15187 mii290 mii467 mii332 mii
casa și conturi la bănci11 mii65 mii70 mii22 mii23 mii675 mii103 mii212 mii11 mii515 mii
Datorii132 mii121 mii209 mii7.3961.724352 mii3,1 mil3,8 mil3,1 mil2,6 mil
Capitaluri proprii2 mil2,1 mil2,1 mil2,4 mil2 mil2,1 mil3,5 mil3,9 mil4,4 mil5 mil
din care capital subscris vărsat1,7 mil1,7 mil1,7 mil1,7 mil1,1 mil1,1 mil1,1 mil1,1 mil1,1 mil1,1 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 6 din 13 în județul Bacău și locul 545 din 1.056 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4650 – Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații.

Firme similare din județul Bacău

Dosare în instanță

3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 5369/180/2019/a127.04.2026

    abţinere

    Tribunalul Bacau · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat

  • 5369/180/201923.04.2026

    pretenţii

    Tribunalul Bacau · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat

  • 14552/180/202507.08.2025

    obligaţie de a face

    Judecătoria Bacau · Fond · Civil · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4650 – Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

Întrebări frecvente despre MARBE NORD SRL

Care este CUI-ul firmei MARBE NORD SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MARBE NORD SRL este 30664094, iar codul de TVA este RO30664094. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000933048, iar codul EUID este ROONRC.J2012000933048.

Unde are sediul MARBE NORD SRL?

Sediul social al firmei MARBE NORD SRL este în TURBINEI, et. 1, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, cod poștal 600360, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MARBE NORD SRL?

Activitatea principală a firmei MARBE NORD SRL este „Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații”, cod CAEN 4650.

Când a fost înființată MARBE NORD SRL?

MARBE NORD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 septembrie 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MARBE NORD SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 994). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MARBE NORD SRL?

În 2025, MARBE NORD SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 624 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MARBE NORD SRL plătitoare de TVA?

Da. MARBE NORD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează