MANVISION SRL
TEILOR, Municipiul Craiova, Dolj
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 2,5 mil lei, profit net 239 mii lei, 17 angajați.
Despre MANVISION SRL
MANVISION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 decembrie 2013 cu numărul J2013001941162 și codul unic de înregistrare (CUI) 32596859, cu sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.” (cod CAEN 4618). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,5 mil lei (+10% față de 2024), un profit net de 239 mii lei și 17 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2 mil lei la 2,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 ianuarie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 32596859
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013001941162
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 decembrie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013001941162
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 14.01.2014
din 14.01.2014
reactivat 26.03.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,5 mil lei
- Profit net
- 239 mii lei
- Angajați (medie)
- 17
- Capitaluri proprii
- 233 mii lei
- Datorii
- 1,4 mil lei
- Active totale
- 2 mil lei
- Marjă netă
- 9,4%
- Cifră / angajat
- 150 mii lei
+10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 74% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 732 mii | 842 mii | 947 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 2,5 mil |
| Venituri totale | 737 mii | 959 mii | 999 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 2,6 mil |
| Cheltuieli totale | 525 mii | 707 mii | 773 mii | 727 mii | 879 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 212 mii | 252 mii | 226 mii | 398 mii | 480 mii | 623 mii | 655 mii | 583 mii | 416 mii | 287 mii |
| Profit / pierdere netă | 178 mii | 240 mii | 216 mii | 387 mii | 467 mii | 603 mii | 632 mii | 559 mii | 346 mii | 239 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 9 | 11 | 11 | 12 | 16 | 16 | 17 | 17 | 17 |
| Active imobilizate | 312 mii | 269 mii | 147 mii | 88 mii | 235 mii | 389 mii | 394 mii | 269 mii | 349 mii | 1,3 mil |
| Active circulante | 151 mii | 95 mii | 222 mii | 430 mii | 591 mii | 564 mii | 824 mii | 830 mii | 1,1 mil | 683 mii |
| din care stocuri | — | 636 | — | 1.422 | — | 2.575 | 6.183 | — | — | 1.917 |
| creanțe | 52 mii | 22 mii | 97 mii | 178 mii | 519 mii | 345 mii | 814 mii | 779 mii | 675 mii | 659 mii |
| casa și conturi la bănci | 98 mii | 73 mii | 125 mii | 250 mii | 72 mii | 217 mii | 3.479 | 51 mii | 18 mii | 22 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.755 | 2.572 | 2.149 | 916 | 4.175 | 6.134 | 3.793 | 17 mii | 18 mii | 17 mii |
| Datorii | 289 mii | 126 mii | 155 mii | 131 mii | 363 mii | 357 mii | 585 mii | 555 mii | 1,1 mil | 1,4 mil |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 283 mii |
| Capitaluri proprii | 178 mii | 241 mii | 216 mii | 387 mii | 467 mii | 603 mii | 637 mii | 561 mii | 349 mii | 233 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 40 în județul Dolj și locul 174 din 1.458 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4618 – Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a..
Firme similare din județul Dolj
- NATURAL HEATING S.R.L. · Craiova3,1 mil lei · 1 ang.
- N.L.P.TRADING SRL · Craiova2,5 mil lei · 9 ang.
- EUROHELP CONSULT SRL · Craiova1,5 mil lei · 2 ang.
- GEPETO TEAM SRL · Craiova1,3 mil lei · 2 ang.
- ABIS GAZ SI ENERGIE S.R.L. · Craiova1,2 mil lei · 14 ang.
- MEDICOTEH 2000 SRL · Craiova1,2 mil lei · 2 ang.
- AQUARIONS BIOSAN SRL · Craiova1,2 mil lei · 0 ang.
- NICE CONSULT SCALE S.R.L. · Albești (com. Simnicu De Sus)854 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4618 – Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre MANVISION SRL
Care este CUI-ul firmei MANVISION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MANVISION SRL este 32596859, iar codul de TVA este RO32596859. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013001941162, iar codul EUID este ROONRC.J2013001941162.
Unde are sediul MANVISION SRL?
Sediul social al firmei MANVISION SRL este în TEILOR, Municipiul Craiova, Dolj, județul Dolj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MANVISION SRL?
Activitatea principală a firmei MANVISION SRL este „Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.”, cod CAEN 4618. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MANVISION SRL?
MANVISION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 decembrie 2013, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MANVISION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 988). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MANVISION SRL?
În 2025, MANVISION SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,5 mil lei și un profit net de 239 mii lei, cu 17 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MANVISION SRL plătitoare de TVA?
Da. MANVISION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 ianuarie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Craiova
- Firme cu CAEN 4618 din județul Dolj
- CAEN 4618 – Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- Top firme din județul Dolj
- Top firme cu CAEN 4618
- Firme noi din județul Dolj
- Beneficiari de fonduri din județul Dolj
- Compară MANVISION SRL cu alte firme