MANUMAR DESIGN SRL
B-dul INDEPENDENȚEI, bl. 44, ap. 2, Municipiul Focșani, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 16 mii lei, 9 angajați.
Despre MANUMAR DESIGN SRL
MANUMAR DESIGN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iulie 2007 cu numărul J2007000603394 și codul unic de înregistrare (CUI) 22084266, cu sediul în Focșani, județul Vrancea. Activitatea principală este „Fabricarea de mobilă” (cod CAEN 3100). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (+13% față de 2024), un profit net de 16 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,2 mil lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 iulie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 22084266
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007000603394
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 iulie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007000603394
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 13.07.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Profit net
- 16 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 951 mii lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 2,1 mil lei
- Marjă netă
- 1,1%
- Cifră / angajat
- 158 mii lei
+13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 777 mii | 946 mii | 1,1 mil | 867 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| Venituri totale | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 2 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 993 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 135 mii | 223 mii | 279 mii | 42 mii | 70 mii | 85 mii | 92 mii | 90 mii | 63 mii | 19 mii |
| Profit / pierdere netă | 112 mii | 213 mii | 267 mii | 33 mii | 58 mii | 72 mii | 80 mii | 75 mii | 53 mii | 16 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 7 | 8 | 8 | 10 | 9 | 8 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,6 mil |
| Active circulante | 485 mii | 405 mii | 492 mii | 731 mii | 894 mii | 1 mil | 1,1 mil | 158 mii | 330 mii | 494 mii |
| din care stocuri | 277 mii | 318 mii | 333 mii | 379 mii | 387 mii | 399 mii | 285 mii | 60 mii | 282 mii | 453 mii |
| creanțe | 191 mii | 76 mii | 141 mii | 288 mii | 343 mii | 563 mii | 705 mii | 9.090 | 6.525 | 9.775 |
| casa și conturi la bănci | 17 mii | 11 mii | 18 mii | 64 mii | 165 mii | 77 mii | 66 mii | 89 mii | 41 mii | 32 mii |
| Cheltuieli în avans | 4.332 | 6.790 | 6.050 | 2.183 | 1.330 | 5.941 | 11 mii | 21 mii | 21 mii | 15 mii |
| Datorii | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 858 mii | 1 mil | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 269 mii | 482 mii | 749 mii | 781 mii | 820 mii | 891 mii | 928 mii | 1 mil | 1 mil | 951 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 15 din 42 în județul Vrancea și locul 683 din 3.020 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3100 – Fabricarea de mobilă.
Firme similare din județul Vrancea
- COLORCHAIRS S.R.L. · Odobești1,8 mil lei · 18 ang.
- C & C DREAMLAND S.R.L. · Pufești1 mil lei · 2 ang.
- CATDOR MOB S.R.L. · Domnești-Tîrg (com. Pufești)925 mii lei · 6 ang.
- VIALY IMPEX SRL · Focșani746 mii lei · 6 ang.
- ROMPROD MDM SRL · Răchitosu (com. Garoafa)555 mii lei · 4 ang.
- FIN INVEST INTERNATIONAL SRL · Golești538 mii lei · 4 ang.
- VALENTIN PVD GENERIC S.R.L. · Gura Caliței534 mii lei · 11 ang.
- ARTEZAN SRL · Focșani505 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3100 – Fabricarea de mobilă
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
Întrebări frecvente despre MANUMAR DESIGN SRL
Care este CUI-ul firmei MANUMAR DESIGN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MANUMAR DESIGN SRL este 22084266, iar codul de TVA este RO22084266. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000603394, iar codul EUID este ROONRC.J2007000603394.
Unde are sediul MANUMAR DESIGN SRL?
Sediul social al firmei MANUMAR DESIGN SRL este în B-dul INDEPENDENȚEI, bl. 44, ap. 2, Municipiul Focșani, Vrancea, județul Vrancea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MANUMAR DESIGN SRL?
Activitatea principală a firmei MANUMAR DESIGN SRL este „Fabricarea de mobilă”, cod CAEN 3100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MANUMAR DESIGN SRL?
MANUMAR DESIGN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iulie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MANUMAR DESIGN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 481). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MANUMAR DESIGN SRL?
În 2025, MANUMAR DESIGN SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 16 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MANUMAR DESIGN SRL plătitoare de TVA?
Da. MANUMAR DESIGN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 iulie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.