Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA24 ani pe piață

MANTRANS SRL

CUI 14486688J2002000091097

Str. BĂRĂGANULUI, bl. O, sc. 1, et. 2, ap. 13, Municipiul Brăila, Brăila

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 755 mii lei, profit net 140 mii lei, 4 angajați.

Despre MANTRANS SRL

MANTRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 februarie 2002 cu numărul J2002000091097 și codul unic de înregistrare (CUI) 14486688, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Transporturi terestre de pasageri, ocazionale” (cod CAEN 4932). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 755 mii lei (-8% față de 2024), un profit net de 140 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 807 mii lei la 755 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2002.

Date de identificare

CUI
14486688
Nr. Registrul Comerțului
J2002000091097
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 februarie 2002
EUID
ROONRC.J2002000091097
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.03.2002

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
755 mii lei

-8% față de 2024

Profit net
140 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
1,1 mil lei
Datorii
174 mii lei
Active totale
1,3 mil lei
Marjă netă
18,6%
Cifră / angajat
189 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 14% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 983.453 lei; profit net 11.714 lei20162017: cifra de afaceri 924.503 lei; profit net 37.845 lei20172018: cifra de afaceri 868.018 lei; profit net 45.588 lei20182019: cifra de afaceri 832.690 lei; profit net 174.107 lei20192020: cifra de afaceri 648.498 lei; profit net 97.570 lei20202021: cifra de afaceri 807.405 lei; profit net 232.412 lei20212022: cifra de afaceri 935.269 lei; profit net 190.877 lei20222023: cifra de afaceri 827.226 lei; profit net 184.053 lei20232024: cifra de afaceri 818.170 lei; profit net 208.283 lei20242025: cifra de afaceri 755.414 lei; profit net 140.429 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă983 mii925 mii868 mii833 mii648 mii807 mii935 mii827 mii818 mii755 mii
Venituri totale1 mil956 mii880 mii833 mii702 mii997 mii955 mii832 mii821 mii767 mii
Cheltuieli totale1 mil911 mii826 mii650 mii598 mii756 mii756 mii641 mii594 mii609 mii
Profit / pierdere brută14 mii45 mii54 mii182 mii104 mii241 mii199 mii191 mii227 mii158 mii
Profit / pierdere netă12 mii38 mii46 mii174 mii98 mii232 mii191 mii184 mii208 mii140 mii
Număr mediu de angajați241598784444
Active imobilizate408 mii285 mii135 mii144 mii116 mii81 mii91 mii358 mii847 mii1,1 mil
Active circulante143 mii99 mii191 mii297 mii424 mii651 mii666 mii439 mii147 mii134 mii
din care stocuri8.550——————1.5326.1894.184
creanțe121 mii82 mii165 mii117 mii324 mii418 mii406 mii274 mii48 mii73 mii
casa și conturi la bănci13 mii17 mii25 mii181 mii100 mii233 mii260 mii163 mii93 mii57 mii
Cheltuieli în avans————————1.73211 mii
Datorii360 mii156 mii74 mii41 mii69 mii28 mii34 mii47 mii37 mii174 mii
Capitaluri proprii191 mii228 mii251 mii400 mii471 mii704 mii724 mii750 mii958 mii1,1 mil
din care capital subscris vărsat50 mii50 mii50 mii50 mii50 mii50 mii50 mii50 mii50 mii50 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 3 din 78 în județul Brăila și locul 133 din 5.474 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4932 – Transporturi terestre de pasageri, ocazionale.

Firme similare din județul Brăila

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4932 – Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre MANTRANS SRL

Care este CUI-ul firmei MANTRANS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MANTRANS SRL este 14486688, iar codul de TVA este RO14486688. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002000091097, iar codul EUID este ROONRC.J2002000091097.

Unde are sediul MANTRANS SRL?

Sediul social al firmei MANTRANS SRL este în Str. BĂRĂGANULUI, bl. O, sc. 1, et. 2, ap. 13, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MANTRANS SRL?

Activitatea principală a firmei MANTRANS SRL este „Transporturi terestre de pasageri, ocazionale”, cod CAEN 4932. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MANTRANS SRL?

MANTRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 februarie 2002, deci are 24 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MANTRANS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0239 *** 520). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MANTRANS SRL?

În 2025, MANTRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 755 mii lei și un profit net de 140 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MANTRANS SRL plătitoare de TVA?

Da. MANTRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2002. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează