MANTERO COMIMPEX SRL
Str. CICOAREI, București Sectorul 3, București
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 9,3 mil lei, profit net 433 mii lei, 21 angajați.
Despre MANTERO COMIMPEX SRL
MANTERO COMIMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 decembrie 2000 cu numărul J2000011093404 și codul unic de înregistrare (CUI) 13571874, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor textile” (cod CAEN 4641). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,3 mil lei (-16% față de 2024), un profit net de 433 mii lei și 21 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 9,1 mil lei la 9,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2000.
Date de identificare
- CUI
- 13571874
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000011093404
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 decembrie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000011093404
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.12.2000
Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,3 mil lei
- Profit net
- 433 mii lei
- Angajați (medie)
- 21
- Capitaluri proprii
- 15,9 mil lei
- Datorii
- 4,6 mil lei
- Active totale
- 20,5 mil lei
- Marjă netă
- 4,7%
- Cifră / angajat
- 442 mii lei
-16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 22% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 10,3 mil | 11 mil | 11,7 mil | 12,4 mil | 6,6 mil | 9,1 mil | 12 mil | 11,8 mil | 11,1 mil | 9,3 mil |
| Venituri totale | 10,8 mil | 11,7 mil | 12 mil | 12,7 mil | 7,3 mil | 9,3 mil | 12,7 mil | 12,4 mil | 11,4 mil | 10 mil |
| Cheltuieli totale | 9,3 mil | 9,4 mil | 10,3 mil | 11,1 mil | 6,9 mil | 8,9 mil | 11,7 mil | 11,5 mil | 11 mil | 9,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,4 mil | 2,3 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 391 mii | 449 mii | 989 mii | 891 mii | 444 mii | 506 mii |
| Profit / pierdere netă | 1,2 mil | 2 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 334 mii | 386 mii | 846 mii | 780 mii | 383 mii | 433 mii |
| Număr mediu de angajați | 21 | 22 | 24 | 26 | 23 | 21 | 22 | 22 | 22 | 21 |
| Active imobilizate | 4 mil | 3,9 mil | 3,8 mil | 3,7 mil | 3,5 mil | 3,4 mil | 3,2 mil | 3,1 mil | 3,3 mil | 3,1 mil |
| Active circulante | 10,8 mil | 11,7 mil | 12,5 mil | 14,1 mil | 14,1 mil | 14,1 mil | 15,5 mil | 16,6 mil | 16,6 mil | 17,4 mil |
| din care stocuri | 8 mil | 8,8 mil | 9,8 mil | 10,8 mil | 12,2 mil | 12,3 mil | 13,6 mil | 14,8 mil | 14,7 mil | 15,3 mil |
| creanțe | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,7 mil | 3,2 mil | 1,9 mil | 1 mil | 734 mii | 992 mii | 1,1 mil | 1,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 31 mii | 114 mii | 53 mii | 42 mii | 9.427 | 722 mii | 1,2 mil | 806 mii | 815 mii | 981 mii |
| Cheltuieli în avans | 8.550 | 6.631 | 11 mii | 18 mii | 9.896 | 155 mii | 345 mii | 34 mii | 64 mii | 3.789 |
| Datorii | 5,6 mil | 4,3 mil | 3,7 mil | 3,7 mil | 3,3 mil | 3,2 mil | 4,1 mil | 4 mil | 4,1 mil | 4,6 mil |
| Capitaluri proprii | 9,3 mil | 11,3 mil | 12,7 mil | 14,1 mil | 14,2 mil | 14,4 mil | 15 mil | 15,7 mil | 15,8 mil | 15,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 5.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 346 în județul București și locul 42 din 810 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4641 – Comerț cu ridicata al produselor textile.
Firme similare din județul București
- CHARGEURS PCC ROMANIA S.R.L. · București Sector 411,1 mil lei · 3 ang.
- TELIA ȚESĂTURI SRL · București Sector 610,7 mil lei · 7 ang.
- ALEX INTERNATIONAL SRL · București Sector 19,4 mil lei · 4 ang.
- YAN ANDREI UNIVERSAL SRL · București Sector 29,1 mil lei · 1 ang.
- CASA COLORATĂ TEXTILE S.R.L. · București Sector 28,1 mil lei · 3 ang.
- XENIA HOME IMPEX S.R.L. · București Sector 27,8 mil lei · 1 ang.
- ADESGO SA · București Sector 37,6 mil lei · 10 ang.
- MATRAX DISTRIBUTORS SRL · București Sector 37,4 mil lei · 8 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 18 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1663/103/2023/a1310.09.2026
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor
Tribunalul Neamt · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 30064/300/202612.08.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 1663/103/2023/a1123.07.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Curtea de Apel Bacau · Apel · Faliment · calitate: Intimat Reclamant
- 1663/103/2023/a1114.07.2026
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Neamt · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 11566/301/202606.04.2026
cerere de valoare redusă 25.656,09 LEI
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 37325/3/2024/a216.03.2026
antrenare raspundere
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Reclamant
- 1559/103/2018/a303.03.2026
antrenare raspundere apel împotriva sentinţei civile nr. 242/F/15.07.2025;
Tribunalul Neamt · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 24/62/202508.01.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Brasov · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 37325/3/202410.10.2024
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 14709/300/202422.05.2024
cerere de valoare redusă
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4641 – Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre MANTERO COMIMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei MANTERO COMIMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MANTERO COMIMPEX SRL este 13571874, iar codul de TVA este RO13571874. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000011093404, iar codul EUID este ROONRC.J2000011093404.
Unde are sediul MANTERO COMIMPEX SRL?
Sediul social al firmei MANTERO COMIMPEX SRL este în Str. CICOAREI, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MANTERO COMIMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei MANTERO COMIMPEX SRL este „Comerț cu ridicata al produselor textile”, cod CAEN 4641. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MANTERO COMIMPEX SRL?
MANTERO COMIMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 decembrie 2000, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MANTERO COMIMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 479). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MANTERO COMIMPEX SRL?
În 2025, MANTERO COMIMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 9,3 mil lei și un profit net de 433 mii lei, cu 21 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MANTERO COMIMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. MANTERO COMIMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.