MANNINI SM SRL
DRUM CAREIULUI, Comuna Vetiș, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 630 mii lei, pierdere netă 302 mii lei, 10 angajați.
Despre MANNINI SM SRL
MANNINI SM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iunie 2015 cu numărul J30/387/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 34651550, cu sediul în Vetiș, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Fabricarea încălțămintei” (cod CAEN 1520). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 630 mii lei (-51% față de 2024), o pierdere netă de 302 mii lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,1 mil lei la 630 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 august 2015.
Date de identificare
- CUI
- 34651550
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/387/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 iunie 2015
- EUID
- ROONRC.J30/387/2015
- Cod poștal
- 447355
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 11.08.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 630 mii lei
- Pierdere netă
- 302 mii lei
- Angajați (medie)
- 10
- Capitaluri proprii
- -2 mil lei
- Datorii
- 2,1 mil lei
- Active totale
- 43 mii lei
- Marjă netă
- -47,9%
- Cifră / angajat
- 63 mii lei
-51% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (4881%); cifra de afaceri a scăzut cu 51% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 586 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,1 mil | 2 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 630 mii |
| Venituri totale | 595 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,1 mil | 2 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 852 mii |
| Cheltuieli totale | 608 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 2,2 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | -14 mii | -266 mii | 43 mii | -266 mii | -326 mii | -422 mii | 302 mii | -113 mii | -466 mii | -302 mii |
| Profit / pierdere netă | -18 mii | -277 mii | 28 mii | -286 mii | -341 mii | -434 mii | 281 mii | -130 mii | -466 mii | -302 mii |
| Număr mediu de angajați | 15 | 26 | 31 | 48 | 37 | — | 25 | 24 | 20 | 10 |
| Active imobilizate | 316 mii | 401 mii | 395 mii | 366 mii | 305 mii | 255 mii | 228 mii | 180 mii | 128 mii | — |
| Active circulante | 158 mii | 164 mii | 260 mii | 228 mii | 303 mii | 220 mii | 192 mii | 211 mii | 275 mii | 43 mii |
| din care stocuri | 98 mii | 109 mii | 131 mii | 151 mii | 151 mii | 151 mii | 151 mii | 152 mii | 152 mii | — |
| creanțe | 43 mii | 49 mii | 104 mii | 40 mii | 16 mii | 24 mii | 39 mii | 34 mii | 71 mii | 9.897 |
| casa și conturi la bănci | 17 mii | 6.088 | 24 mii | 38 mii | 136 mii | 45 mii | 1.727 | 25 mii | 52 mii | 33 mii |
| Cheltuieli în avans | 22 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii | — | — | — | — |
| Datorii | 610 mii | 980 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 2,1 mil |
| Capitaluri proprii | -115 mii | -392 mii | -364 mii | -650 mii | -991 mii | -1,4 mil | -1,1 mil | -1,3 mil | -1,7 mil | -2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 13 în județul Satu Mare și locul 243 din 561 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1520 – Fabricarea încălțămintei.
Firme similare din județul Satu Mare
- PATRIS LINE S.R.L. · Negrești-Oaș2,1 mil lei · 39 ang.
- MARK MANUFAKTUR SRL · Satu Mare1,7 mil lei · 15 ang.
- ALDOSHOES SRL · Satu Mare932 mii lei · 2 ang.
- LEONARDO SHOES & ACCESORII SRL · Satu Mare770 mii lei · 0 ang.
- IGIENIC PEST S.R.L. · Orașu Nou447 mii lei · 26 ang.
- NAPA VELUR SRL · Trip (com. Bixad)209 mii lei · 1 ang.
- DOMILIA MANUFACTUR S.R.L. · Satu Mare54 mii lei · 0 ang.
- SOFI SHOES TREND SRL · Ambud (com. Păulești)0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1520 – Fabricarea încălțămintei
- 1520 Fabricarea încălțămintei
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Întrebări frecvente despre MANNINI SM SRL
Care este CUI-ul firmei MANNINI SM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MANNINI SM SRL este 34651550, iar codul de TVA este RO34651550. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/387/2015, iar codul EUID este ROONRC.J30/387/2015.
Unde are sediul MANNINI SM SRL?
Sediul social al firmei MANNINI SM SRL este în DRUM CAREIULUI, Comuna Vetiș, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 447355, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MANNINI SM SRL?
Activitatea principală a firmei MANNINI SM SRL este „Fabricarea încălțămintei”, cod CAEN 1520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MANNINI SM SRL?
MANNINI SM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iunie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MANNINI SM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MANNINI SM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Vetiș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MANNINI SM SRL?
În 2025, MANNINI SM SRL a raportat o cifră de afaceri de 630 mii lei și o pierdere netă de 302 mii lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MANNINI SM SRL plătitoare de TVA?
Da. MANNINI SM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 august 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.