MANITRANS SERV SRL
PRICAZULUI, bl. 42, sc. E, et. P, ap. 81,CAMERA1, Municipiul Orăștie, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 331 mii lei, profit net 15 mii lei, 4 angajați.
Despre MANITRANS SERV SRL
MANITRANS SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 noiembrie 2004 cu numărul J2004001724206 și codul unic de înregistrare (CUI) 16942802, cu sediul în Orăștie, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.” (cod CAEN 7499). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 331 mii lei (+8% față de 2024), un profit net de 15 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 255 mii lei la 331 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16942802
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004001724206
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 noiembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004001724206
- Cod poștal
- 335700
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.11.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Orăştie
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 331 mii lei
- Profit net
- 15 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 152 mii lei
- Datorii
- 119 mii lei
- Active totale
- 272 mii lei
- Marjă netă
- 4,5%
- Cifră / angajat
- 83 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 44% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 222 mii | 184 mii | 187 mii | 203 mii | 213 mii | 255 mii | 285 mii | 307 mii | 307 mii | 331 mii |
| Venituri totale | 222 mii | 184 mii | 187 mii | 203 mii | 221 mii | 255 mii | 285 mii | 307 mii | 340 mii | 331 mii |
| Cheltuieli totale | 202 mii | 176 mii | 203 mii | 198 mii | 169 mii | 215 mii | 247 mii | 261 mii | 284 mii | 307 mii |
| Profit / pierdere brută | 20 mii | 8.304 | -16 mii | 4.851 | 53 mii | 40 mii | 38 mii | 46 mii | 56 mii | 25 mii |
| Profit / pierdere netă | 18 mii | 6.464 | -18 mii | 2.821 | 50 mii | 38 mii | 36 mii | 43 mii | 46 mii | 15 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 5 | 5 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 9.500 | 68 mii | 55 mii | 42 mii | 30 mii | 17 mii | 9.500 | 9.500 | 121 mii | 89 mii |
| Active circulante | 104 mii | 82 mii | 81 mii | 91 mii | 110 mii | 130 mii | 138 mii | 170 mii | 169 mii | 182 mii |
| din care stocuri | 1.083 | 1.243 | 1.171 | 1.093 | 845 | 1.393 | 1.571 | 1.341 | 1.522 | 2.088 |
| creanțe | 53 mii | 54 mii | 59 mii | 74 mii | 66 mii | 80 mii | 84 mii | 84 mii | 88 mii | 113 mii |
| casa și conturi la bănci | 50 mii | 27 mii | 21 mii | 16 mii | 43 mii | 49 mii | 52 mii | 85 mii | 80 mii | 67 mii |
| Datorii | 76 mii | 106 mii | 111 mii | 106 mii | 61 mii | 51 mii | 38 mii | 44 mii | 128 mii | 119 mii |
| Capitaluri proprii | 37 mii | 44 mii | 25 mii | 28 mii | 79 mii | 96 mii | 110 mii | 136 mii | 162 mii | 152 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 48 în județul Hunedoara și locul 1.040 din 3.233 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7499 – Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a..
Firme similare din județul Hunedoara
- WM TRENCHLESS SOLUTIONS S.R.L. · Deva399 mii lei · 1 ang.
- GETICA PROFESSIONAL SRL · Călan357 mii lei · 2 ang.
- DINAMIC PROTECTION SRL · Deva356 mii lei · 1 ang.
- ELSSM S.R.L. · Deva297 mii lei · 1 ang.
- GLOBAL PROSECURITY SRL · Hunedoara287 mii lei · 1 ang.
- IFIGENIA SERVCONT S.R.L. · Deva263 mii lei · 2 ang.
- RAISA STYLE SRL · Deva261 mii lei · 1 ang.
- SAFEWORK EXPERT S.R.L. · Herepeia (com. Vețel)256 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3052/97/2022/a113.07.2023
concordat preventiv
Curtea de Apel Albaiulia · Apel · Faliment · calitate: Creditor
- 3053/97/2022/a313.07.2023
concordat preventiv
Curtea de Apel Albaiulia · Apel · Faliment · calitate: Creditor
- 3052/97/2022/a110.07.2023
concordat preventiv
Tribunalul Hunedoara · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3053/97/2022/a310.07.2023
concordat preventiv
Tribunalul Hunedoara · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3052/97/202209.11.2022
concordat preventiv
Tribunalul Hunedoara · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3053/97/202209.11.2022
concordat preventiv
Tribunalul Hunedoara · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7499 – Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre MANITRANS SERV SRL
Care este CUI-ul firmei MANITRANS SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MANITRANS SERV SRL este 16942802, iar codul de TVA este RO16942802. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001724206, iar codul EUID este ROONRC.J2004001724206.
Unde are sediul MANITRANS SERV SRL?
Sediul social al firmei MANITRANS SERV SRL este în PRICAZULUI, bl. 42, sc. E, et. P, ap. 81,CAMERA1, Municipiul Orăștie, Hunedoara, județul Hunedoara, cod poștal 335700, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MANITRANS SERV SRL?
Activitatea principală a firmei MANITRANS SERV SRL este „Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.”, cod CAEN 7499. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MANITRANS SERV SRL?
MANITRANS SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 noiembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MANITRANS SERV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0254 *** 160). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MANITRANS SERV SRL?
În 2025, MANITRANS SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 331 mii lei și un profit net de 15 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MANITRANS SERV SRL plătitoare de TVA?
Da. MANITRANS SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.