MANHATTAN DEVELOPMENT SRL
Str. TABEREI, Loc. Năvodari, Oraș Năvodari, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 284 mii lei, 2 angajați.
Despre MANHATTAN DEVELOPMENT SRL
MANHATTAN DEVELOPMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 octombrie 2010 cu numărul J2010001771137 și codul unic de înregistrare (CUI) 27456271, cu sediul în Năvodari, județul Constanța. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+109% față de 2024), un profit net de 284 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 910 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 octombrie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 27456271
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010001771137
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 octombrie 2010
- EUID
- ROONRC.J2010001771137
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 04.10.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 284 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 955 mii lei
- Datorii
- 463 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 19%
- Cifră / angajat
- 748 mii lei
+109% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 45 mii | 23 mii | 1,5 mil | 923 mii | 2,3 mil | 910 mii | 988 mii | 687 mii | 717 mii | 1,5 mil |
| Venituri totale | 45 mii | 179 mii | 2,8 mil | 2,2 mil | 3,1 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 2,2 mil |
| Cheltuieli totale | 63 mii | 215 mii | 2,2 mil | 2 mil | 2,7 mil | 2 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,9 mil |
| Profit / pierdere brută | -18 mii | -36 mii | 659 mii | 140 mii | 388 mii | -292 mii | 103 mii | -162 mii | 123 mii | 342 mii |
| Profit / pierdere netă | -19 mii | -36 mii | 640 mii | 129 mii | 365 mii | -298 mii | 95 mii | -168 mii | 95 mii | 284 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 3 | 4 | 3 | 2 | 3 | 3 | — | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 1.944 | 366 mii | 214 mii | 964 mii | 304 mii | 446 mii | 200 mii | 306 mii | 775 mii | 342 mii |
| Active circulante | 3.887 | 480 mii | 1,6 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 923 mii | 1 mil | 1,1 mil | 762 mii | 1,1 mil |
| din care stocuri | — | 277 mii | 1,2 mil | 985 mii | 847 mii | 787 mii | 722 mii | 728 mii | 680 mii | 638 mii |
| creanțe | 2.092 | 8.896 | 301 mii | 22 mii | 27 mii | 35 mii | 52 mii | 67 mii | 74 mii | 62 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.795 | 195 mii | 143 mii | 43 mii | 197 mii | 101 mii | 236 mii | 316 mii | 7.799 | 371 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 883 | 1.035 | 6.141 | 4.815 | 7.524 | 6.885 | 3.609 | 6.298 | 5.039 |
| Datorii | 155 mii | 1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 432 mii | 727 mii | 472 mii | 844 mii | 872 mii | 463 mii |
| Capitaluri proprii | -149 mii | -186 mii | 455 mii | 583 mii | 948 mii | 650 mii | 745 mii | 576 mii | 671 mii | 955 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 198 din 805 în județul Constanța și locul 5.076 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Constanța
- WERT BAU SRL · Constanța1,6 mil lei · 17 ang.
- CREATIV ELITTE INVEST S.R.L. · Năvodari1,6 mil lei · 1 ang.
- OPELLA CONSTRUCTION S.R.L. · Medgidia1,5 mil lei · 33 ang.
- BLUE BIKE GATE ONE SRL · Constanța1,5 mil lei · 2 ang.
- HYUNDAI ENGINEERING & CONSTRUCTION CO. LTD SEOUL SUCURSALA CERNAVODA · Cernavodă1,5 mil lei · 6 ang.
- CLARES NEW TEHNIK S.R.L. · Constanța1,5 mil lei · 3 ang.
- COVATIN SRL · Constanța1,4 mil lei · 2 ang.
- MAMAIA NORD CONSTRUCT M.F.M. S.R.L. · Năvodari1,4 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5224 Manipulări
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre MANHATTAN DEVELOPMENT SRL
Care este CUI-ul firmei MANHATTAN DEVELOPMENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MANHATTAN DEVELOPMENT SRL este 27456271, iar codul de TVA este RO27456271. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010001771137, iar codul EUID este ROONRC.J2010001771137.
Unde are sediul MANHATTAN DEVELOPMENT SRL?
Sediul social al firmei MANHATTAN DEVELOPMENT SRL este în Str. TABEREI, Loc. Năvodari, Oraș Năvodari, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MANHATTAN DEVELOPMENT SRL?
Activitatea principală a firmei MANHATTAN DEVELOPMENT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MANHATTAN DEVELOPMENT SRL?
MANHATTAN DEVELOPMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 octombrie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MANHATTAN DEVELOPMENT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MANHATTAN DEVELOPMENT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Năvodari sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MANHATTAN DEVELOPMENT SRL?
În 2025, MANHATTAN DEVELOPMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 284 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MANHATTAN DEVELOPMENT SRL plătitoare de TVA?
Da. MANHATTAN DEVELOPMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 octombrie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.