Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA34 ani pe piață

MALVA FARM SRL

CUI 254610J1992003257125

Comuna Borșa, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 505 mii lei, pierdere netă 75 mii lei, 1 angajați.

Despre MALVA FARM SRL

MALVA FARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iulie 1992 cu numărul J1992003257125 și codul unic de înregistrare (CUI) 254610, cu sediul în Borșa, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate” (cod CAEN 4773). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 505 mii lei (-17% față de 2024), o pierdere netă de 75 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 475 mii lei la 505 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1994.

Date de identificare

CUI
254610
Nr. Registrul Comerțului
J1992003257125
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 iulie 1992
EUID
ROONRC.J1992003257125
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.1994

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Gherla

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
505 mii lei

-17% față de 2024

Pierdere netă
75 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-147 mii lei
Datorii
397 mii lei
Active totale
250 mii lei
Marjă netă
-14,9%
Cifră / angajat
505 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (159%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 355.652 lei; profit net 6.741 lei20162017: cifra de afaceri 387.745 lei; pierdere netă 6.976 lei20172018: cifra de afaceri 370.362 lei; pierdere netă 15.437 lei20182019: cifra de afaceri 305.519 lei; pierdere netă 24.702 lei20192020: cifra de afaceri 441.873 lei; profit net 43.531 lei20202021: cifra de afaceri 475.266 lei; profit net 36.746 lei20212022: cifra de afaceri 612.257 lei; profit net 39.141 lei20222023: cifra de afaceri 779.156 lei; profit net 1.883 lei20232024: cifra de afaceri 605.972 lei; pierdere netă 114.888 lei20242025: cifra de afaceri 504.911 lei; pierdere netă 75.169 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă356 mii388 mii370 mii306 mii442 mii475 mii612 mii779 mii606 mii505 mii
Venituri totale356 mii388 mii370 mii308 mii442 mii475 mii612 mii835 mii608 mii507 mii
Cheltuieli totale348 mii391 mii382 mii330 mii395 mii434 mii567 mii829 mii723 mii582 mii
Profit / pierdere brută8.025-3.099-12 mii-22 mii48 mii41 mii45 mii6.559-115 mii-75 mii
Profit / pierdere netă6.741-6.976-15 mii-25 mii44 mii37 mii39 mii1.883-115 mii-75 mii
Număr mediu de angajați2222112321
Active imobilizate——946——4.726396 mii300 mii202 mii101 mii
Active circulante224 mii211 mii166 mii89 mii138 mii147 mii140 mii167 mii129 mii149 mii
din care stocuri90 mii89 mii38 mii43 mii40 mii44 mii54 mii52 mii45 mii59 mii
creanțe19 mii38 mii46 mii29 mii49 mii60 mii62 mii93 mii41 mii49 mii
casa și conturi la bănci114 mii83 mii81 mii17 mii50 mii42 mii25 mii22 mii42 mii41 mii
Cheltuieli în avans—1.101560————3.230——
Datorii42 mii37 mii29 mii55 mii90 mii107 mii495 mii427 mii402 mii397 mii
Capitaluri proprii182 mii175 mii138 mii34 mii49 mii44 mii41 mii43 mii-72 mii-147 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 73 din 92 în județul Cluj și locul 2.126 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate

  • 2110 Fabricarea produselor farmaceutice de bază
  • 2120 Fabricarea preparatelor farmaceutice
  • 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
  • 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7410 Activități de design specializat
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
  • 7740 Leasing cu bunuri intangibile (exclusiv financiare)
  • 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8291 Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre MALVA FARM SRL

Care este CUI-ul firmei MALVA FARM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MALVA FARM SRL este 254610, iar codul de TVA este RO254610. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992003257125, iar codul EUID este ROONRC.J1992003257125.

Unde are sediul MALVA FARM SRL?

Sediul social al firmei MALVA FARM SRL este în Comuna Borșa, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MALVA FARM SRL?

Activitatea principală a firmei MALVA FARM SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MALVA FARM SRL?

MALVA FARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iulie 1992, deci are 34 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MALVA FARM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 747). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MALVA FARM SRL?

În 2025, MALVA FARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 505 mii lei și o pierdere netă de 75 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MALVA FARM SRL plătitoare de TVA?

Da. MALVA FARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează