MALISVET SRL
DUPA SURI, Sat Cătina, Comuna Cătina, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 307 mii lei, profit net 111 mii lei, 3 angajați.
Despre MALISVET SRL
MALISVET SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 mai 2011 cu numărul J12/1303/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28491382, cu sediul în Cătina, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități veterinare” (cod CAEN 7500). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 307 mii lei (+11% față de 2024), un profit net de 111 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 261 mii lei la 307 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 28491382
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/1303/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 mai 2011
- EUID
- ROONRC.J12/1303/2011
- Cod poștal
- 407170
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Gherla
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 307 mii lei
- Profit net
- 111 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 140 mii lei
- Datorii
- 21 mii lei
- Active totale
- 161 mii lei
- Marjă netă
- 36%
- Cifră / angajat
- 102 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 13% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 160 mii | 162 mii | 167 mii | 164 mii | 173 mii | 261 mii | 250 mii | 238 mii | 278 mii | 307 mii |
| Venituri totale | 160 mii | 162 mii | 167 mii | 164 mii | 173 mii | 261 mii | 251 mii | 238 mii | 278 mii | 307 mii |
| Cheltuieli totale | 146 mii | 80 mii | 94 mii | 111 mii | 223 mii | 120 mii | 149 mii | 133 mii | 145 mii | 174 mii |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | 81 mii | 73 mii | 53 mii | -50 mii | 141 mii | 102 mii | 104 mii | 133 mii | 133 mii |
| Profit / pierdere netă | 11 mii | 80 mii | 71 mii | 51 mii | -53 mii | 139 mii | 99 mii | 102 mii | 111 mii | 111 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 2 | — | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 80 mii | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 91 mii |
| Active circulante | 171 mii | 242 mii | 297 mii | 368 mii | 204 mii | 138 mii | 117 mii | 98 mii | 92 mii | 70 mii |
| din care stocuri | 17 mii | 15 mii | 500 | 21 mii | — | — | — | 1.600 | 1.600 | 1.600 |
| creanțe | 118 mii | 136 mii | 287 mii | 335 mii | 166 mii | 39 mii | 105 mii | 29 mii | 35 mii | 27 mii |
| casa și conturi la bănci | 36 mii | 90 mii | 9.746 | 12 mii | 39 mii | 100 mii | 12 mii | 68 mii | 55 mii | 42 mii |
| Datorii | 108 mii | 100 mii | 83 mii | 103 mii | 19 mii | 14 mii | 6.129 | 11 mii | 23 mii | 21 mii |
| Capitaluri proprii | 143 mii | 223 mii | 294 mii | 345 mii | 266 mii | 205 mii | 192 mii | 168 mii | 150 mii | 140 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 99 din 193 în județul Cluj și locul 1.980 din 3.570 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7500 – Activități veterinare.
Firme similare din județul Cluj
- PATHSOLVE S.R.L. · Cluj-Napoca317 mii lei · 0 ang.
- FLOCEA SI MO SRL · Cluj-Napoca314 mii lei · 1 ang.
- ANIMA FLOREVET S.R.L. · Florești311 mii lei · 3 ang.
- CIRCE IMPEX SRL · Cluj-Napoca309 mii lei · 0 ang.
- MILIDOG VET S.R.L. · Cluj-Napoca306 mii lei · 1 ang.
- AMBIVET SRL · Turda296 mii lei · 2 ang.
- SILVAVET SRL · Săcuieu295 mii lei · 2 ang.
- ERIKMARK VET S.R.L. · Cătina294 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7500 – Activități veterinare
- 7500 Activități veterinare
Întrebări frecvente despre MALISVET SRL
Care este CUI-ul firmei MALISVET SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MALISVET SRL este 28491382. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/1303/2011, iar codul EUID este ROONRC.J12/1303/2011.
Unde are sediul MALISVET SRL?
Sediul social al firmei MALISVET SRL este în DUPA SURI, Sat Cătina, Comuna Cătina, Cluj, județul Cluj, cod poștal 407170, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MALISVET SRL?
Activitatea principală a firmei MALISVET SRL este „Activități veterinare”, cod CAEN 7500.
Când a fost înființată MALISVET SRL?
MALISVET SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 mai 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MALISVET SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MALISVET SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cătina sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MALISVET SRL?
În 2025, MALISVET SRL a raportat o cifră de afaceri de 307 mii lei și un profit net de 111 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MALISVET SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MALISVET SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.