MAIOREX TRANS SRL
Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 707 mii lei, profit net 450 mii lei, 1 angajați.
Despre MAIOREX TRANS SRL
MAIOREX TRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 mai 2009 cu numărul J39/249/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 25533840, cu sediul în Mera, județul Vrancea. Activitatea principală este „Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători” (cod CAEN 4931). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 707 mii lei (-10% față de 2024), un profit net de 450 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 125 mii lei la 707 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 25533840
- Nr. Registrul Comerțului
- J39/249/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 mai 2009
- EUID
- ROONRC.J39/249/2009
- Cod poștal
- 627200
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.11.2009
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 707 mii lei
- Profit net
- 450 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 451 mii lei
- Datorii
- 24 mii lei
- Active totale
- 475 mii lei
- Marjă netă
- 63,7%
- Cifră / angajat
- 707 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 5% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 162 mii | 269 mii | 200 mii | 125 mii | 320 mii | 516 mii | 784 mii | 707 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 178 mii | 269 mii | 200 mii | 125 mii | 320 mii | 516 mii | 784 mii | 707 mii |
| Cheltuieli totale | 3.488 | 1.035 | 55 mii | 68 mii | 30 mii | 26 mii | 61 mii | 173 mii | 230 mii | 239 mii |
| Profit / pierdere brută | -3.488 | -1.035 | 123 mii | 201 mii | 170 mii | 99 mii | 259 mii | 343 mii | 554 mii | 468 mii |
| Profit / pierdere netă | -3.488 | -1.035 | 118 mii | 193 mii | 164 mii | 96 mii | 253 mii | 339 mii | 533 mii | 450 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.856 |
| Active circulante | 61 mii | 60 mii | 188 mii | 385 mii | 545 mii | 639 mii | 908 mii | 1,2 mil | 568 mii | 472 mii |
| creanțe | 13 mii | 13 mii | 47 mii | 80 mii | 39 mii | 40 mii | 106 mii | 152 mii | 480 mii | 418 mii |
| casa și conturi la bănci | 48 mii | 47 mii | 140 mii | 306 mii | 506 mii | 599 mii | 802 mii | 1,1 mil | 89 mii | 54 mii |
| Datorii | 657 | 657 | 11 mii | 15 mii | 9.992 | 8.274 | 25 mii | 26 mii | 35 mii | 24 mii |
| Capitaluri proprii | 61 mii | 60 mii | 177 mii | 371 mii | 535 mii | 630 mii | 883 mii | 1,2 mil | 534 mii | 451 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 21 în județul Vrancea și locul 532 din 1.114 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători.
Firme similare din județul Vrancea
- MEGATRANS SRL · Focșani1,1 mil lei · 5 ang.
- SERVICII URBANE ODOBEȘTI SRL · Odobești748 mii lei · 8 ang.
- TRANS NARCISA SRL · Reghiu688 mii lei · 4 ang.
- GENILYZ COMEX SRL · Gologanu569 mii lei · 0 ang.
- ANIRON TRANS SRL · Ruginești477 mii lei · 3 ang.
- SYO STYLE DECOR SRL · Găgești (com. Bolotești)471 mii lei · 1 ang.
- MAMBA GAMES 2020 S.R.L. · Focșani257 mii lei · 0 ang.
- COREVIRAL EDIL S.R.L. · Focșani228 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
- 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre MAIOREX TRANS SRL
Care este CUI-ul firmei MAIOREX TRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAIOREX TRANS SRL este 25533840, iar codul de TVA este RO25533840. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/249/2009, iar codul EUID este ROONRC.J39/249/2009.
Unde are sediul MAIOREX TRANS SRL?
Sediul social al firmei MAIOREX TRANS SRL este în Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 627200, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MAIOREX TRANS SRL?
Activitatea principală a firmei MAIOREX TRANS SRL este „Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători”, cod CAEN 4931. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MAIOREX TRANS SRL?
MAIOREX TRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 mai 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MAIOREX TRANS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 060). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MAIOREX TRANS SRL?
În 2025, MAIOREX TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 707 mii lei și un profit net de 450 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MAIOREX TRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. MAIOREX TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.