MAIATEC SRL
GHEORGHIENI, Sat Gheorghieni, Comuna Feleacu, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 731 mii lei, profit net 214 mii lei, 4 angajați.
Despre MAIATEC SRL
MAIATEC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iulie 2016 cu numărul J2016002609123 și codul unic de înregistrare (CUI) 36295344, cu sediul în Gheorghieni (com. Feleacu), județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 731 mii lei (+81% față de 2024), un profit net de 214 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 297 mii lei la 731 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 36295344
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016002609123
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 iulie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016002609123
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.10.2022
din 01.10.2022
reactivat 27.11.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 731 mii lei
- Profit net
- 214 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 214 mii lei
- Datorii
- 243 mii lei
- Active totale
- 457 mii lei
- Marjă netă
- 29,3%
- Cifră / angajat
- 183 mii lei
+81% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 31 mii | 69 mii | 27 mii | 146 mii | 267 mii | 297 mii | 552 mii | 310 mii | 405 mii | 731 mii |
| Venituri totale | 31 mii | 69 mii | 27 mii | 146 mii | 267 mii | 297 mii | 552 mii | 310 mii | 409 mii | 731 mii |
| Cheltuieli totale | 12 mii | 28 mii | 19 mii | 47 mii | 100 mii | 190 mii | 228 mii | 201 mii | 396 mii | 500 mii |
| Profit / pierdere brută | 19 mii | 41 mii | 7.814 | 100 mii | 168 mii | 106 mii | 324 mii | 109 mii | 13 mii | 231 mii |
| Profit / pierdere netă | 18 mii | 39 mii | 6.996 | 95 mii | 163 mii | 103 mii | 319 mii | 107 mii | 5.373 | 214 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 0 | — | 1 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | — | 18 mii | 14 mii | 13 mii | 10 mii | 4.868 | 578 | 13 mii | 25 mii | 62 mii |
| Active circulante | 20 mii | 21 mii | 20 mii | 131 mii | 215 mii | 206 mii | 351 mii | 265 mii | 112 mii | 390 mii |
| din care stocuri | — | — | 4.999 | 4.999 | 0 | — | — | — | — | — |
| creanțe | 7 | — | — | 89 mii | 8.162 | 4.541 | 147 mii | 211 mii | 67 mii | 206 mii |
| casa și conturi la bănci | 20 mii | 21 mii | 15 mii | 37 mii | 207 mii | 202 mii | 203 mii | 54 mii | 45 mii | 184 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 992 | 0 | — | — | — | — | — | 47 mii | 4.929 |
| Datorii | 1.979 | 897 | 27 mii | 41 mii | 15 mii | 2.969 | 30 mii | 121 mii | 178 mii | 243 mii |
| Capitaluri proprii | 18 mii | 39 mii | 7.236 | 102 mii | 210 mii | 208 mii | 321 mii | 157 mii | 5.613 | 214 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 70 din 508 în județul Cluj și locul 926 din 6.024 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.
Firme similare din județul Cluj
- NAPOCA IMOBILIARE SRL · Florești817 mii lei · 6 ang.
- ERMETHIC DESIGN D&A SRL · Cluj-Napoca750 mii lei · 2 ang.
- ARH SERVICE GUTTMANN & COMP SRL · Cluj-Napoca749 mii lei · 1 ang.
- ABSTRACT DESIGN SRL · Cluj-Napoca744 mii lei · 4 ang.
- TEGRA PLUS SRL · Stolna (com. Savadisla)732 mii lei · 5 ang.
- STUDIO 82 SRL · Cluj-Napoca679 mii lei · 3 ang.
- METAFORM DESIGN SRL · Cluj-Napoca670 mii lei · 4 ang.
- 3F STUDIO SRL · Cluj-Napoca660 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre MAIATEC SRL
Care este CUI-ul firmei MAIATEC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAIATEC SRL este 36295344, iar codul de TVA este RO36295344. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016002609123, iar codul EUID este ROONRC.J2016002609123.
Unde are sediul MAIATEC SRL?
Sediul social al firmei MAIATEC SRL este în GHEORGHIENI, Sat Gheorghieni, Comuna Feleacu, Cluj, Gheorghieni (com. Feleacu), județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MAIATEC SRL?
Activitatea principală a firmei MAIATEC SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MAIATEC SRL?
MAIATEC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iulie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MAIATEC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 197). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MAIATEC SRL?
În 2025, MAIATEC SRL a raportat o cifră de afaceri de 731 mii lei și un profit net de 214 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MAIATEC SRL plătitoare de TVA?
Da. MAIATEC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.