MAGIC GABRIELLE SRL
BIRUINȚEI, Municipiul Giurgiu, Giurgiu
În 2025: cifra de afaceri 145 mii lei, profit net 8.682 lei.
Despre MAGIC GABRIELLE SRL
MAGIC GABRIELLE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 decembrie 2016 cu numărul J2016000698523 și codul unic de înregistrare (CUI) 36825114, cu sediul în Giurgiu, județul Giurgiu. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele” (cod CAEN 4772). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 145 mii lei (-9% față de 2024), un profit net de 8.682 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 186 mii lei la 145 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 36825114
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016000698523
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 decembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016000698523
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 145 mii lei
- Profit net
- 8.682 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 113 mii lei
- Datorii
- 161 mii lei
- Active totale
- 274 mii lei
- Marjă netă
- 6%
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 59% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 72 mii | 138 mii | 155 mii | 167 mii | 186 mii | 269 mii | 160 mii | 159 mii | 145 mii |
| Venituri totale | 0 | 72 mii | 138 mii | 155 mii | 167 mii | 186 mii | 269 mii | 160 mii | 159 mii | 145 mii |
| Cheltuieli totale | 963 | 60 mii | 110 mii | 121 mii | 132 mii | 154 mii | 228 mii | 147 mii | 156 mii | 135 mii |
| Profit / pierdere brută | -963 | 12 mii | 27 mii | 34 mii | 35 mii | 32 mii | 41 mii | 13 mii | 2.849 | 10 mii |
| Profit / pierdere netă | -963 | 9.564 | 23 mii | 29 mii | 31 mii | 27 mii | 34 mii | 11 mii | 2.252 | 8.682 |
| Active imobilizate | 875 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 3.362 | 19 mii | 60 mii | 144 mii | 176 mii | 213 mii | 244 mii | 327 mii | 313 mii | 274 mii |
| din care stocuri | 1.503 | 18 mii | 32 mii | 53 mii | 66 mii | 83 mii | 112 mii | 170 mii | 174 mii | 188 mii |
| creanțe | — | — | 3.050 | — | — | 1.519 | 114 mii | 119 mii | 117 mii | 52 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.859 | 106 | 25 mii | 91 mii | 110 mii | 128 mii | 18 mii | 38 mii | 23 mii | 34 mii |
| Datorii | 5.000 | 9.767 | 27 mii | 83 mii | 84 mii | 94 mii | 100 mii | 199 mii | 183 mii | 161 mii |
| Capitaluri proprii | -763 | 8.801 | 32 mii | 61 mii | 92 mii | 119 mii | 144 mii | 128 mii | 130 mii | 113 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 6 în județul Giurgiu și locul 615 din 971 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4772 – Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele.
Firme similare din județul Giurgiu
- CRISTIAN SRL · Giurgiu723 mii lei · 2 ang.
- IULIA 93 SRL · Giurgiu493 mii lei · 2 ang.
- STELMAR SRL · Giurgiu398 mii lei · 1 ang.
- AMADEUS SRL · Giurgiu262 mii lei · 1 ang.
- MARVIK-LAUR STYLE S.R.L. · Bâcu (com. Joița)84 mii lei · 0 ang.
- COOLKICKS S.R.L. · Giurgiu0 lei · 0 ang.
- CORELLI HOUSE S.R.L. · Giurgiu0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4772 – Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 0148 Creșterea altor animale
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
- 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
- 1520 Fabricarea încălțămintei
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre MAGIC GABRIELLE SRL
Care este CUI-ul firmei MAGIC GABRIELLE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAGIC GABRIELLE SRL este 36825114. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000698523, iar codul EUID este ROONRC.J2016000698523.
Unde are sediul MAGIC GABRIELLE SRL?
Sediul social al firmei MAGIC GABRIELLE SRL este în BIRUINȚEI, Municipiul Giurgiu, Giurgiu, județul Giurgiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MAGIC GABRIELLE SRL?
Activitatea principală a firmei MAGIC GABRIELLE SRL este „Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele”, cod CAEN 4772. În Registrul Comerțului are autorizate în total 39 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MAGIC GABRIELLE SRL?
MAGIC GABRIELLE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 decembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MAGIC GABRIELLE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MAGIC GABRIELLE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Giurgiu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MAGIC GABRIELLE SRL?
În 2025, MAGIC GABRIELLE SRL a raportat o cifră de afaceri de 145 mii lei și un profit net de 8.682 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MAGIC GABRIELLE SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MAGIC GABRIELLE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.