MAGAZIN MARCELA SRL
VORONEȚ, Sat Gagu, Comuna Dascălu, Ilfov
În 2022: cifra de afaceri 151 mii lei, pierdere netă 26 mii lei, 1 angajați.
Despre MAGAZIN MARCELA SRL
MAGAZIN MARCELA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 noiembrie 2016 cu numărul J23/4456/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36715219, cu sediul în Gagu (com. Dascălu), județul Ilfov. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 9 ani de la înființare. În 2022, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 151 mii lei (+9% față de 2021), o pierdere netă de 26 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2018 și 2022, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 155 mii lei la 151 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.
Date de identificare
- CUI
- 36715219
- Nr. Registrul Comerțului
- J23/4456/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 noiembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J23/4456/2016
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Da
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 29.12.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2022
- Cifra de afaceri
- 151 mii lei
- Pierdere netă
- 26 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -58 mii lei
- Datorii
- 918 mii lei
- Active totale
- 860 mii lei
- Marjă netă
- -17,4%
- Cifră / angajat
- 151 mii lei
+9% față de 2021
Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF; capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (107%). Calcul orientativ din bilanțul 2022, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.501 | 91 mii | 155 mii | 142 mii | 143 mii | 139 mii | 151 mii |
| Venituri totale | 1.501 | 91 mii | 155 mii | 142 mii | 143 mii | 139 mii | 151 mii |
| Cheltuieli totale | 1.460 | 93 mii | 132 mii | 155 mii | 166 mii | 152 mii | 176 mii |
| Profit / pierdere brută | 41 | -2.643 | 23 mii | -12 mii | -23 mii | -13 mii | -25 mii |
| Profit / pierdere netă | -4 | -3.839 | 22 mii | -13 mii | -23 mii | -14 mii | -26 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 |
| Active circulante | 8.076 | 136 mii | 250 mii | 408 mii | 575 mii | 723 mii | 859 mii |
| din care stocuri | 7.418 | 135 mii | 247 mii | 405 mii | 572 mii | 720 mii | 856 mii |
| creanțe | — | 560 | 1.272 | 1.953 | 2.391 | 2.183 | 2.183 |
| casa și conturi la bănci | 658 | 489 | 1.780 | 493 | 583 | 819 | 1.065 |
| Datorii | 8.386 | 140 mii | 232 mii | 403 mii | 593 mii | 756 mii | 918 mii |
| Capitaluri proprii | 196 | -3.643 | 19 mii | 5.236 | -18 mii | -32 mii | -58 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Ilfov
- REWE (ROMANIA) SRL · Ștefăneștii De Jos10,69 mld lei · 7.776 ang.
- SEZAMO S.R.L. · Ștefăneștii De Jos206 mil lei · 0 ang.
- SILVICOM IMPEX 95 SRL · Lipia (com. Gruiu)159 mil lei · 23 ang.
- TOTUL LANGA TINE S.R.L. · Voluntari152 mil lei · 213 ang.
- COVRIG CROCANT S.R.L. · Ștefăneștii De Jos88 mil lei · 142 ang.
- RAMIS STEEL COMPANY SRL · Moara Vlăsiei39,3 mil lei · 48 ang.
- REAL MEGA CONSULT TOTAL S.R.L. · Roșu (com. Chiajna)28,1 mil lei · 7 ang.
- SOLO CAFFE AUTOMATE S.R.L. · Mogoșoaia26,5 mil lei · 43 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre MAGAZIN MARCELA SRL
Care este CUI-ul firmei MAGAZIN MARCELA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAGAZIN MARCELA SRL este 36715219. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J23/4456/2016, iar codul EUID este ROONRC.J23/4456/2016.
Unde are sediul MAGAZIN MARCELA SRL?
Sediul social al firmei MAGAZIN MARCELA SRL este în VORONEȚ, Sat Gagu, Comuna Dascălu, Ilfov, Gagu (com. Dascălu), județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MAGAZIN MARCELA SRL?
Activitatea principală a firmei MAGAZIN MARCELA SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MAGAZIN MARCELA SRL?
MAGAZIN MARCELA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 noiembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MAGAZIN MARCELA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MAGAZIN MARCELA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Gagu (com. Dascălu) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MAGAZIN MARCELA SRL?
În 2022, MAGAZIN MARCELA SRL a raportat o cifră de afaceri de 151 mii lei și o pierdere netă de 26 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MAGAZIN MARCELA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MAGAZIN MARCELA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.