MAG-MAR SRL
Str. RADU POPESCU, bl. 23, ap. 18, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița
În 2025: cifra de afaceri 802 mii lei, pierdere netă 86 mii lei, 4 angajați.
Despre MAG-MAR SRL
MAG-MAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 1991 cu numărul J1991000803151 și codul unic de înregistrare (CUI) 918522, cu sediul în Târgoviște, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 802 mii lei (+29% față de 2024), o pierdere netă de 86 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 468 mii lei la 802 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1997.
Date de identificare
- CUI
- 918522
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000803151
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 iulie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000803151
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.08.1997
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 802 mii lei
- Pierdere netă
- 86 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- -93 mii lei
- Datorii
- 365 mii lei
- Active totale
- 272 mii lei
- Marjă netă
- -10,7%
- Cifră / angajat
- 200 mii lei
+29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (134%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 439 mii | 434 mii | 550 mii | 503 mii | 327 mii | 468 mii | 609 mii | 645 mii | 621 mii | 802 mii |
| Venituri totale | 440 mii | 438 mii | 550 mii | 549 mii | 327 mii | 568 mii | 759 mii | 951 mii | 772 mii | 802 mii |
| Cheltuieli totale | 446 mii | 423 mii | 533 mii | 616 mii | 384 mii | 501 mii | 607 mii | 778 mii | 691 mii | 867 mii |
| Profit / pierdere brută | -5.651 | 15 mii | 16 mii | -67 mii | -57 mii | 67 mii | 152 mii | 173 mii | 81 mii | -65 mii |
| Profit / pierdere netă | -10 mii | 11 mii | 11 mii | -73 mii | -60 mii | 61 mii | 144 mii | 164 mii | 60 mii | -86 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 6 | 6 | 5 | 5 | 4 | 3 | 3 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 197 mii | 197 mii | 197 mii | 197 mii | — | 230 mii | 163 mii |
| Active circulante | 112 mii | 237 mii | 237 mii | 143 mii | 74 mii | 27 mii | 133 mii | 57 mii | 106 mii | 109 mii |
| din care stocuri | 104 mii | 215 mii | 218 mii | 133 mii | 46 mii | 14 mii | 50 mii | 31 mii | 72 mii | 62 mii |
| creanțe | 3.349 | 2.282 | 2.051 | 6.529 | 7.794 | 11 mii | 20 mii | 16 mii | 25 mii | 41 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.526 | 19 mii | 17 mii | 3.431 | 21 mii | 1.664 | 63 mii | 10 mii | 8.878 | 6.658 |
| Datorii | 521 mii | 636 mii | 625 mii | 718 mii | 709 mii | 600 mii | 562 mii | 125 mii | 343 mii | 365 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 551 | 551 | 551 |
| Capitaluri proprii | -326 mii | -316 mii | -305 mii | -378 mii | -437 mii | -376 mii | -232 mii | -68 mii | -7.618 | -93 mii |
| din care capital subscris vărsat | 205 | 205 | 205 | 205 | 205 | 205 | 205 | 205 | 205 | 533 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 64 din 296 în județul Dâmbovița și locul 2.428 din 10.463 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Dâmbovița
- MAIN ACT WORLD S.R.L. · Cocani (com. Crevedia)847 mii lei · 0 ang.
- COMVALEX MARI S.R.L. · Ulmi779 mii lei · 3 ang.
- ALEMIH COM SRL · Târgoviște778 mii lei · 2 ang.
- UNIVERSAL LUX S.R.L. · Ungureni (com. Corbii Mari)773 mii lei · 1 ang.
- MAG SPORT ELEGANCE S.R.L. · Moroeni762 mii lei · 2 ang.
- CASELA SRL · Teis (com. Șotânga)753 mii lei · 3 ang.
- RELEE GROUP COM SRL · Târgoviște746 mii lei · 2 ang.
- RONGXING S.R.L. · Găești744 mii lei · 4 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2211/95/2024/a108.01.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată antrenare răspundere administrator
Curtea de Apel Craiova · Apel · Faliment · calitate: Intimat Pârât
- 2211/95/2024/a109.07.2024
deschiderea procedurii la cererea debitorului cerere pentru antrenarea răspunderii materiale
Tribunalul Gorj · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 2211/95/202408.05.2024
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Gorj · Fond · Faliment · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 1330 Finisarea materialelor textile
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5210 Depozitări
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7413 Activități de design de interior
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Întrebări frecvente despre MAG-MAR SRL
Care este CUI-ul firmei MAG-MAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAG-MAR SRL este 918522, iar codul de TVA este RO918522. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000803151, iar codul EUID este ROONRC.J1991000803151.
Unde are sediul MAG-MAR SRL?
Sediul social al firmei MAG-MAR SRL este în Str. RADU POPESCU, bl. 23, ap. 18, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița, județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MAG-MAR SRL?
Activitatea principală a firmei MAG-MAR SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MAG-MAR SRL?
MAG-MAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MAG-MAR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MAG-MAR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Târgoviște sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MAG-MAR SRL?
În 2025, MAG-MAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 802 mii lei și o pierdere netă de 86 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MAG-MAR SRL plătitoare de TVA?
Da. MAG-MAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.