Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA24 ani pe piață

MAER IMPORT EXPORT SRL

CUI 4491385J2002001906239

Str. ORIZONTULUI, Oraș Pantelimon, Ilfov

A primit finanțare publică (12 proiecte)

În 2024: cifra de afaceri 23,6 mil lei, profit net 680 mii lei, 127 angajați.

Despre MAER IMPORT EXPORT SRL

MAER IMPORT EXPORT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 septembrie 2002 cu numărul J2002001906239 și codul unic de înregistrare (CUI) 4491385, cu sediul în Pantelimon, județul Ilfov. Activitatea principală este „Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei” (cod CAEN 2370). Firma are 24 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 23,6 mil lei (-23% față de 2023), un profit net de 680 mii lei și 127 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 25,7 mil lei la 23,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1994.

Date de identificare

CUI
4491385
Nr. Registrul Comerțului
J2002001906239
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
19 septembrie 2002
EUID
ROONRC.J2002001906239
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.1994

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
23,6 mil lei

-23% față de 2023

Profit net
680 mii lei
Angajați (medie)
127
Capitaluri proprii
18,6 mil lei
Datorii
17 mil lei
Active totale
41,3 mil lei
Marjă netă
2,9%
Cifră / angajat
185 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 41% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
010 mil20 mil30 mil40 mil2016: cifra de afaceri 23.423.137 lei; profit net 175.302 lei20162017: cifra de afaceri 23.974.571 lei; profit net 478.755 lei20172018: cifra de afaceri 24.784.323 lei; profit net 802.561 lei20182019: cifra de afaceri 20.858.051 lei; profit net 1.359.413 lei20192020: cifra de afaceri 25.714.699 lei; profit net 1.924.445 lei20202021: cifra de afaceri 23.095.780 lei; profit net 883.423 lei20212022: cifra de afaceri 31.262.331 lei; profit net 3.098.337 lei20222023: cifra de afaceri 30.655.802 lei; profit net 1.900.524 lei20232024: cifra de afaceri 23.553.901 lei; profit net 680.491 lei2024
Indicator (lei)201620172018201920202021202220232024
Cifra de afaceri netă23,4 mil24 mil24,8 mil20,9 mil25,7 mil23,1 mil31,3 mil30,7 mil23,6 mil
Venituri totale23,4 mil24,8 mil27,5 mil21,9 mil27,2 mil25 mil34 mil34,2 mil27,3 mil
Cheltuieli totale23,1 mil24,2 mil26,5 mil20,3 mil24,9 mil23,9 mil30,3 mil32,1 mil26,4 mil
Profit / pierdere brută249 mii583 mii1 mil1,6 mil2,3 mil1 mil3,7 mil2,2 mil883 mii
Profit / pierdere netă175 mii479 mii803 mii1,4 mil1,9 mil883 mii3,1 mil1,9 mil680 mii
Număr mediu de angajați1481371058990108127145127
Active imobilizate21 mil20,6 mil20,9 mil21,9 mil24,9 mil25,7 mil25,2 mil24 mil24,2 mil
Active circulante22,1 mil28,8 mil25,6 mil30,5 mil24,5 mil26,8 mil28,8 mil25,7 mil16,4 mil
din care stocuri11,4 mil12,1 mil12,8 mil12 mil9,7 mil9,7 mil12,3 mil12,7 mil16,1 mil
creanțe10,4 mil15,4 mil12,6 mil16 mil13,8 mil13,1 mil9,2 mil11,4 mil3,9 mil
casa și conturi la bănci244 mii1,3 mil250 mii2,4 mil991 mii3,9 mil7,3 mil1,6 mil-3,6 mil
Cheltuieli în avans300 mii198 mii366 mii1,1 mil496 mii437 mii804 mii746 mii602 mii
Datorii20,4 mil26,2 mil22,6 mil23,8 mil18,8 mil26,9 mil26,9 mil24,8 mil17 mil
Venituri în avans675 mii550 mii358 mii4,7 mil4,3 mil3,8 mil3,3 mil6 mil5,7 mil
Capitaluri proprii22,3 mil22,8 mil24 mil25 mil26,7 mil22,2 mil24,7 mil19,7 mil18,6 mil
din care capital subscris vărsat13,5 mil13,5 mil13,5 mil13,5 mil13,5 mil13,5 mil13,5 mil13,5 mil13,5 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 22 în județul Ilfov și locul 5 din 778 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 2370 – Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei.

Firme similare din județul Ilfov

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 16 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1802/88/202630.09.2026

    contestaţie act

    Tribunalul Tulcea · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât

  • 1165/327/202616.02.2026

    validare poprire

    Judecătoria Tulcea · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 29762/94/202318.12.2025

    pretenţii T.R. 18.02.2026

    Tribunalul Ilfov · Apel · Civil · calitate: Apelant Pârât

  • 68068/3/2011/a219.05.2025

    procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni

    Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Faliment · calitate: Intimat

  • 24963/1748/202431.12.2024

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 29762/94/202330.07.2024

    pretenţii

    Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 29762/94/202305.12.2023

    pretenţii

    Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 21820/1748/202304.12.2023

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Cornetu · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor

  • 2188/93/202304.09.2023

    calcul drepturi salariale tr.06.11.2023

    Tribunalul Ilfov · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât Reclamant

  • 9051/327/202116.08.2023

    reziliere contract Obligaţia de a face - plată despăgubiri

    Curtea de Apel Constanta · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2370 – Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei

  • 1520 Fabricarea încălțămintei
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
  • 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
  • 1627 Finisarea articolelor din lemn
  • 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
  • 2342 Fabricarea de obiecte sanitare din ceramică
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
  • 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
  • 2842 Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
  • 3100 Fabricarea de mobilă
  • 3212 Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
  • 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
  • 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
  • 3513 Transportul energiei electrice
  • 3514 Distribuția energiei electrice
  • 3515 Comercializarea energiei electrice
  • 3516 Depozitarea energiei electrice
  • 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
  • 3540 Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturale
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 8122 Activități specializate de curățenie

Întrebări frecvente despre MAER IMPORT EXPORT SRL

Care este CUI-ul firmei MAER IMPORT EXPORT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MAER IMPORT EXPORT SRL este 4491385, iar codul de TVA este RO4491385. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002001906239, iar codul EUID este ROONRC.J2002001906239.

Unde are sediul MAER IMPORT EXPORT SRL?

Sediul social al firmei MAER IMPORT EXPORT SRL este în Str. ORIZONTULUI, Oraș Pantelimon, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MAER IMPORT EXPORT SRL?

Activitatea principală a firmei MAER IMPORT EXPORT SRL este „Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei”, cod CAEN 2370. În Registrul Comerțului are autorizate în total 51 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MAER IMPORT EXPORT SRL?

MAER IMPORT EXPORT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 septembrie 2002, deci are 24 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MAER IMPORT EXPORT SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MAER IMPORT EXPORT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Pantelimon sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are MAER IMPORT EXPORT SRL?

În 2024, MAER IMPORT EXPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 23,6 mil lei și un profit net de 680 mii lei, cu 127 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MAER IMPORT EXPORT SRL plătitoare de TVA?

Da. MAER IMPORT EXPORT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.

Explorează