MACROVISION SRL
Str. EMIL RACOVIȚĂ, Loc. Voluntari, Oraș Voluntari, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 204 mii lei, profit net 126 mii lei, 1 angajați.
Despre MACROVISION SRL
MACROVISION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2007 cu numărul J23/1159/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21635316, cu sediul în Voluntari, județul Ilfov. Activitatea principală este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.” (cod CAEN 8299). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 204 mii lei (+32% față de 2024), un profit net de 126 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 118 mii lei la 204 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 aprilie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 21635316
- Nr. Registrul Comerțului
- J23/1159/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 aprilie 2007
- EUID
- ROONRC.J23/1159/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 26.04.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 204 mii lei
- Profit net
- 126 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 126 mii lei
- Datorii
- 179 mii lei
- Active totale
- 305 mii lei
- Marjă netă
- 61,8%
- Cifră / angajat
- 204 mii lei
+32% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 59% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 267 mii | 229 mii | 128 mii | 126 mii | 118 mii | 118 mii | 162 mii | 154 mii | 154 mii | 204 mii |
| Venituri totale | 267 mii | 229 mii | 128 mii | 126 mii | 118 mii | 118 mii | 162 mii | 158 mii | 157 mii | 209 mii |
| Cheltuieli totale | 55 mii | 69 mii | 62 mii | 45 mii | 44 mii | 47 mii | 52 mii | 61 mii | 74 mii | 82 mii |
| Profit / pierdere brută | 212 mii | 159 mii | 66 mii | 81 mii | 74 mii | 71 mii | 109 mii | 97 mii | 83 mii | 128 mii |
| Profit / pierdere netă | 177 mii | 133 mii | 65 mii | 80 mii | 73 mii | 70 mii | 108 mii | 95 mii | 81 mii | 126 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 19 mii | 15 mii | 14 mii | 14 mii | 14 mii | 14 mii | 14 mii | 19 mii | 20 mii | 19 mii |
| Active circulante | 251 mii | 273 mii | 187 mii | 142 mii | 96 mii | 86 mii | 173 mii | 115 mii | 212 mii | 286 mii |
| din care stocuri | 13 | 346 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 46 mii | 47 mii | 25 mii | 38 mii | 21 mii | 40 mii | 124 mii | 82 mii | 112 mii | 155 mii |
| casa și conturi la bănci | 205 mii | 226 mii | 162 mii | 105 mii | 75 mii | 46 mii | 49 mii | 34 mii | 100 mii | 131 mii |
| Cheltuieli în avans | 53 | — | — | — | 33 | 85 | — | — | — | — |
| Datorii | 92 mii | 155 mii | 137 mii | 76 mii | 37 mii | 29 mii | 79 mii | 39 mii | 150 mii | 179 mii |
| Capitaluri proprii | 177 mii | 133 mii | 65 mii | 80 mii | 73 mii | 70 mii | 108 mii | 96 mii | 82 mii | 126 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 294 din 460 în județul Ilfov și locul 4.156 din 6.495 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8299 – Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a..
Firme similare din județul Ilfov
- LUCSTO ADVISORY S.R.L. · Petrești (com. Corbeanca)211 mii lei · 1 ang.
- ROHC CONSULTING SRL · Voluntari209 mii lei · 0 ang.
- MERIC SHOP S.R.L. · Popești Leordeni206 mii lei · 4 ang.
- DADE SHOP S.R.L. · Chitila204 mii lei · 2 ang.
- JADOR CREATIV S.R.L. · Ciolpani204 mii lei · 1 ang.
- DIB TRANS COURIER S.R.L. · Jilava202 mii lei · 2 ang.
- AZO ENERGY CONSTRUCT S.R.L. · Bragadiru200 mii lei · 0 ang.
- MAFERIKA SRL · Buftea197 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8299 – Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre MACROVISION SRL
Care este CUI-ul firmei MACROVISION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MACROVISION SRL este 21635316, iar codul de TVA este RO21635316. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J23/1159/2007, iar codul EUID este ROONRC.J23/1159/2007.
Unde are sediul MACROVISION SRL?
Sediul social al firmei MACROVISION SRL este în Str. EMIL RACOVIȚĂ, Loc. Voluntari, Oraș Voluntari, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MACROVISION SRL?
Activitatea principală a firmei MACROVISION SRL este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.”, cod CAEN 8299.
Când a fost înființată MACROVISION SRL?
MACROVISION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MACROVISION SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MACROVISION SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Voluntari sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MACROVISION SRL?
În 2025, MACROVISION SRL a raportat o cifră de afaceri de 204 mii lei și un profit net de 126 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MACROVISION SRL plătitoare de TVA?
Da. MACROVISION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 aprilie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.