MACROLAC SRL
Str. PRIETENIEI, ap. 15, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, pierdere netă 29 mii lei, 2 angajați.
Despre MACROLAC SRL
MACROLAC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 octombrie 2001 cu numărul J26/775/2001 și codul unic de înregistrare (CUI) 14260060, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice” (cod CAEN 7320). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (-14% față de 2024), o pierdere netă de 29 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 570 mii lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2001 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 14260060
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/775/2001
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 octombrie 2001
- EUID
- ROONRC.J26/775/2001
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.11.2001
din 01.07.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1 mil lei
- Pierdere netă
- 29 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -139 mii lei
- Datorii
- 623 mii lei
- Active totale
- 484 mii lei
- Marjă netă
- -2,8%
- Cifră / angajat
- 520 mii lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (129%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 504 mii | 546 mii | 555 mii | 638 mii | 577 mii | 570 mii | 634 mii | 921 mii | 1,2 mil | 1 mil |
| Venituri totale | 510 mii | 547 mii | 573 mii | 638 mii | 577 mii | 577 mii | 634 mii | 929 mii | 1,2 mil | 1 mil |
| Cheltuieli totale | 572 mii | 599 mii | 611 mii | 651 mii | 606 mii | 603 mii | 660 mii | 979 mii | 1,2 mil | 1,1 mil |
| Profit / pierdere brută | -62 mii | -52 mii | -39 mii | -13 mii | -28 mii | -26 mii | -26 mii | -51 mii | 4.198 | -29 mii |
| Profit / pierdere netă | -62 mii | -52 mii | -39 mii | -13 mii | -28 mii | -26 mii | -26 mii | -51 mii | 4.198 | -29 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | — | 2 |
| Active imobilizate | 2.166 | — | — | 107 mii | 107 mii | 50 mii | 32 mii | 7.160 | — | — |
| Active circulante | 555 mii | 586 mii | 590 mii | 489 mii | 359 mii | 285 mii | 336 mii | 405 mii | 440 mii | 484 mii |
| din care stocuri | 143 mii | 156 mii | 166 mii | 183 mii | 121 mii | 129 mii | 171 mii | 153 mii | 194 mii | 154 mii |
| creanțe | 374 mii | 426 mii | 401 mii | 294 mii | 232 mii | 128 mii | 137 mii | 234 mii | 222 mii | 326 mii |
| casa și conturi la bănci | 37 mii | 4.030 | 23 mii | 13 mii | 6.658 | 28 mii | 29 mii | 18 mii | 24 mii | 4.609 |
| Datorii | 931 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 973 mii | 275 mii | 334 mii | 428 mii | 516 mii | 623 mii |
| Capitaluri proprii | -374 mii | -426 mii | -465 mii | -478 mii | -507 mii | 60 mii | 34 mii | -16 mii | -76 mii | -139 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 21 în județul Mureș și locul 142 din 845 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7320 – Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice.
Firme similare din județul Mureș
- HUG INVEST RESEARCH S.R.L. · Târgu Mureș508 mii lei · 1 ang.
- DE PATRICIO S.R.L. · Sîngeorgiu De Mureș360 mii lei · 1 ang.
- NATICONS SMART SOLUTIONS S.R.L. · Sighișoara355 mii lei · 1 ang.
- SONDAJE MARKETING RELATII PUBLICE SRL · Târgu Mureș312 mii lei · 0 ang.
- PERPETUAL BUSINESS RESOURCES S.R.L. · Târgu Mureș269 mii lei · 1 ang.
- FIG MARKET SRL · Luduș237 mii lei · 1 ang.
- BYTE FUSION S.R.L. · Târgu Mureș215 mii lei · 1 ang.
- AKKO MULTIMEDIA S.R.L. · Târgu Mureș202 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7320 – Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 5210 Depozitări
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Întrebări frecvente despre MACROLAC SRL
Care este CUI-ul firmei MACROLAC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MACROLAC SRL este 14260060, iar codul de TVA este RO14260060. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/775/2001, iar codul EUID este ROONRC.J26/775/2001.
Unde are sediul MACROLAC SRL?
Sediul social al firmei MACROLAC SRL este în Str. PRIETENIEI, ap. 15, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MACROLAC SRL?
Activitatea principală a firmei MACROLAC SRL este „Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice”, cod CAEN 7320. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MACROLAC SRL?
MACROLAC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 octombrie 2001, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MACROLAC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0265 *** 145). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MACROLAC SRL?
În 2025, MACROLAC SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și o pierdere netă de 29 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MACROLAC SRL plătitoare de TVA?
Da. MACROLAC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2001 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.