MACRINFOR SRL
Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 18 mii lei, profit net 2.265 lei.
Despre MACRINFOR SRL
MACRINFOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 aprilie 2008 cu numărul J39/372/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 23651830, cu sediul în Mera, județul Vrancea. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 18 mii lei (-10% față de 2024), un profit net de 2.265 lei. Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 17 mii lei la 18 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 23651830
- Nr. Registrul Comerțului
- J39/372/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 aprilie 2008
- EUID
- ROONRC.J39/372/2008
- Cod poștal
- 627200
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
reactivat 18.07.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 18 mii lei
- Profit net
- 2.265 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 5.148 lei
- Datorii
- 7.600 lei
- Active totale
- 13 mii lei
- Marjă netă
- 12,5%
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 60% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 0 | 0 | — | — | — | — | 17 mii | 13 mii | 20 mii | 18 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 mii | 13 mii | 20 mii | 18 mii |
| Cheltuieli totale | — | — | — | — | — | — | 18 mii | 11 mii | 17 mii | 15 mii |
| Profit / pierdere brută | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -1.249 | 2.454 | 2.752 | 2.696 |
| Profit / pierdere netă | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -1.755 | 2.061 | 2.312 | 2.265 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 1.196 | 1.196 | 1.196 | 1.196 |
| Active circulante | 5.740 | 5.740 | 5.740 | 4.354 | — | — | 236 | 5.517 | 7.013 | 12 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | 125 | 125 |
| creanțe | 4.354 | 4.354 | 5.740 | 4.354 | — | — | — | — | — | 10 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.386 | 1.386 | — | — | — | — | 236 | 5.517 | 6.888 | 1.264 |
| Datorii | 16 mii | 16 mii | 16 mii | 15 mii | 0 | 0 | 2.987 | 6.207 | 5.362 | 7.600 |
| Capitaluri proprii | -10 mii | -10 mii | -10 mii | -10 mii | 0 | 0 | -1.555 | 506 | 2.847 | 5.148 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 99 din 102 în județul Vrancea și locul 3.831 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul Vrancea
- DEPO GAVRILĂ S.R.L. · Șindrilari (com. Reghiu)30 mii lei · 0 ang.
- SVMSPÎNU TRANS S.R.L. · Mera27 mii lei · 0 ang.
- LUCICATLEMN S.R.L. · Vidra25 mii lei · 0 ang.
- BGC CONSTRUCT S.R.L. · Tănăsoaia24 mii lei · 0 ang.
- SPIRIDON LEMN SERV S.R.L. · Vidra16 mii lei · 0 ang.
- ROBERVAL TRANS S.R.L. · Țifești1.907 lei · 0 ang.
- DIGEOBRAT S.R.L. · Focșani1.000 lei · 0 ang.
- DEPOMATFURNIZOR SRL · Focșani0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre MACRINFOR SRL
Care este CUI-ul firmei MACRINFOR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MACRINFOR SRL este 23651830. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/372/2008, iar codul EUID este ROONRC.J39/372/2008.
Unde are sediul MACRINFOR SRL?
Sediul social al firmei MACRINFOR SRL este în Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 627200, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MACRINFOR SRL?
Activitatea principală a firmei MACRINFOR SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MACRINFOR SRL?
MACRINFOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 aprilie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MACRINFOR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0728 *** 818). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MACRINFOR SRL?
În 2025, MACRINFOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 18 mii lei și un profit net de 2.265 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MACRINFOR SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MACRINFOR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.