Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA30 ani pe piață

MACOVEI SERV SRL

CUI 8705376J10/635/1996

Str. DOROBANTI II, bl. C8, ap. 13, Municipiul Buzău, Buzău

În 2025: cifra de afaceri 340 mii lei, pierdere netă 32 mii lei, 1 angajați.

Despre MACOVEI SERV SRL

MACOVEI SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 august 1996 cu numărul J10/635/1996 și codul unic de înregistrare (CUI) 8705376, cu sediul în Buzău, județul Buzău. Activitatea principală este „Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare” (cod CAEN 5030). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 340 mii lei (+14% față de 2024), o pierdere netă de 32 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 324 mii lei la 340 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2000.

Date de identificare

CUI
8705376
Nr. Registrul Comerțului
J10/635/1996
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
12 august 1996
EUID
ROONRC.J10/635/1996
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2000

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
340 mii lei

+14% față de 2024

Pierdere netă
32 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-237 mii lei
Datorii
546 mii lei
Active totale
309 mii lei
Marjă netă
-9,4%
Cifră / angajat
340 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (177%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 637.545 lei; pierdere netă 20.273 lei20162017: cifra de afaceri 476.987 lei; pierdere netă 37.706 lei20172018: cifra de afaceri 573.109 lei; pierdere netă 42.425 lei20182019: cifra de afaceri 451.147 lei; pierdere netă 72.057 lei20192020: cifra de afaceri 356.923 lei; pierdere netă 27.349 lei20202021: cifra de afaceri 323.852 lei; pierdere netă 7.156 lei20212022: cifra de afaceri 365.914 lei; pierdere netă 14.043 lei20222023: cifra de afaceri 324.226 lei; pierdere netă 58.404 lei20232024: cifra de afaceri 298.869 lei; profit net 20.019 lei20242025: cifra de afaceri 339.665 lei; pierdere netă 32.086 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă638 mii477 mii573 mii451 mii357 mii324 mii366 mii324 mii299 mii340 mii
Venituri totale638 mii477 mii573 mii451 mii357 mii324 mii366 mii324 mii299 mii340 mii
Cheltuieli totale658 mii510 mii610 mii519 mii381 mii328 mii376 mii379 mii276 mii367 mii
Profit / pierdere brută-20 mii-33 mii-37 mii-68 mii-24 mii-3.914-10 mii-55 mii23 mii-27 mii
Profit / pierdere netă-20 mii-38 mii-42 mii-72 mii-27 mii-7.156-14 mii-58 mii20 mii-32 mii
Număr mediu de angajați0333321211
Active imobilizate18 mii18 mii20 mii20 mii21 mii20 mii20 mii20 mii20 mii20 mii
Active circulante178 mii285 mii247 mii274 mii321 mii348 mii325 mii281 mii277 mii288 mii
din care stocuri178 mii267 mii239 mii257 mii304 mii336 mii322 mii272 mii271 mii254 mii
creanțe14017 mii1748.91211 mii9.2071.9972.1479124 mii
casa și conturi la bănci1861.0828.0118.0155.5423.0191.0306.5475.53410 mii
Datorii162 mii306 mii313 mii413 mii486 mii521 mii511 mii526 mii502 mii546 mii
Capitaluri proprii34 mii-3.410-46 mii-118 mii-145 mii-152 mii-166 mii-225 mii-205 mii-237 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 2 în județul Buzău și locul 34 din 162 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5030 – Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare.

Firme similare din județul Buzău

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5030 – Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare

Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.

Întrebări frecvente despre MACOVEI SERV SRL

Care este CUI-ul firmei MACOVEI SERV SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MACOVEI SERV SRL este 8705376, iar codul de TVA este RO8705376. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J10/635/1996, iar codul EUID este ROONRC.J10/635/1996.

Unde are sediul MACOVEI SERV SRL?

Sediul social al firmei MACOVEI SERV SRL este în Str. DOROBANTI II, bl. C8, ap. 13, Municipiul Buzău, Buzău, județul Buzău, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MACOVEI SERV SRL?

Activitatea principală a firmei MACOVEI SERV SRL este „Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare”, cod CAEN 5030.

Când a fost înființată MACOVEI SERV SRL?

MACOVEI SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 august 1996, deci are 30 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MACOVEI SERV SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MACOVEI SERV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Buzău sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are MACOVEI SERV SRL?

În 2025, MACOVEI SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 340 mii lei și o pierdere netă de 32 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MACOVEI SERV SRL plătitoare de TVA?

Da. MACOVEI SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează